Tijany Belaid (Tunisko) – cca 10,4 mil. korun.  Třiatřicetiletý tuniský záložník přišel do Slavie v roce 2007 z Interu Milán a sešívaní za něj zaplatili něco přes deset milionů korun. Tato investice se vyplatila. Tijany Belaid se vypracoval mezi opory, získal dva tituly a stal se historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů, když se trefil do sítě Steauy Bukurešť. V roce 2011 zamířil do Hullu. Foto: Profimedia.cz
 Marko Alvir (Chorvatsko) – cca 11,7 mil. korun.  Chorvatský záložník se dostal přes Záhřeb až do Madridu, zkoušel se prosadit do kádru slavného Atlética, a před čtyřmi lety přestoupil ze slovinského Domžale do Slavie. V Edenu v něm viděli zajímavý potenciál a zaplatili téměř 12 milionů korun, chorvatský talent se ale vinou zranění neprosadil. Poté působil v Příbrami a nyní je hráčem Plzně. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Hromada (Slovensko) - cca 13 mil. korun.  Slovenský záložník nastartoval ligovou kariéru v Plzni, dostal se do sestavy Viktorky, ta na něj ale překvapivě neuplatnila opci a Jakub Hromada měl namířeno zpět do Itálie. Nakonec se ale přestěhoval do Prahy, a ačkoliv byl zraněný, podepsal smlouvu se Slavií. Během premiérového ročníku v sešívaném dresu (2017/18) odehrál 14 ligových zápasů, poté ale už moc šanci nedostal. Na podzim hostoval v Liberci a v zimě se vrátil zpátky do Edenu. Foto: Profimedia.cz
 Michael Ngadeu (Kamerun) – cca 13,8 mil. korun.  Reprezentant Kamerunu, se kterým ovládl i africký šampionát, se na začátku slávistického angažmá trochu hledal, pak se ale stal oporou a lídrem sestavy. V Edenu oslavil dva tituly a v létě roku 2019 bývalý hráč rumunského Botosani, okolo něhož kroužily i kluby z Anglie či Francie, odešel do belgického Gentu. Foto: Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Bah je mezi rekordmany. 10 nejdražších cizinců, které v posledních letech koupila Slavia

Ze Slavie se v poslední době stala tuzemská fotbalová jednička. A sešívaní také hodně utrácejí.

Bez názvu1.jpg

Současný kouč Slavie Jindřich Trpišovský sází především na tuzemské fotbalisty, ovšem do Edenu už, stejně jako jeho předchůdci, přivedl i několik zajímavých zahraničních posil. Za koho sešívaní platili nejvíc? Jména deseti nejdražších cizinců, které Slavia v posledních letech koupila, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Tijany Belaid (Tunisko) – cca 10,4 mil. korun

Tijany Belaid.jpg

Třiatřicetiletý tuniský záložník přišel do Slavie v roce 2007 z Interu Milán a sešívaní za něj zaplatili něco přes deset milionů korun. Tato investice se vyplatila. Tijany Belaid se vypracoval mezi opory, získal dva tituly a stal se historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů, když se trefil do sítě Steauy Bukurešť. V roce 2011 zamířil do Hullu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Marko Alvir (Chorvatsko) – cca 11,7 mil. korun

Marko Alvir.jpg

Chorvatský záložník se dostal přes Záhřeb až do Madridu, zkoušel se prosadit do kádru slavného Atlética, a před čtyřmi lety přestoupil ze slovinského Domžale do Slavie. V Edenu v něm viděli zajímavý potenciál a zaplatili téměř 12 milionů korun, chorvatský talent se ale vinou zranění neprosadil. Poté působil v Příbrami a nyní je hráčem Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Jakub Hromada (Slovensko) - cca 13 mil. korun

Jakub Hromada Slavia.jpg

Slovenský záložník nastartoval ligovou kariéru v Plzni, dostal se do sestavy Viktorky, ta na něj ale překvapivě neuplatnila opci a Jakub Hromada měl namířeno zpět do Itálie. Nakonec se ale přestěhoval do Prahy, a ačkoliv byl zraněný, podepsal smlouvu se Slavií. Během premiérového ročníku v sešívaném dresu (2017/18) odehrál 14 ligových zápasů, poté ale už moc šanci nedostal. Na podzim hostoval v Liberci a v zimě se vrátil zpátky do Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Michael Ngadeu (Kamerun) – cca 13,8 mil. korun

Michael Ngadeu.jpg

Reprezentant Kamerunu, se kterým ovládl i africký šampionát, se na začátku slávistického angažmá trochu hledal, pak se ale stal oporou a lídrem sestavy. V Edenu oslavil dva tituly a v létě roku 2019 bývalý hráč rumunského Botosani, okolo něhož kroužily i kluby z Anglie či Francie, odešel do belgického Gentu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Miroslav Stoch (Slovensko) – cca 26 mil. korun

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slavia v létě roku 2017 posilovala a získala několik známých jmen. Danny, Halil Altintop či Ruslan Rotaň přišli zadarmo, zato Miroslav Stoch dorazil za zhruba 26 milionů korun. Slovenský ofenzivní záložník se v první polovině sezony potýkal s chabou produktivitou, na jaře to ale rozbalil a ročník končil se čtyřmi góly a stejným počtem nahrávek. V další sezoně dal dokonce 12 branek, přidal 11 asistencí a pak zamířil do Soluně. Tam ale v létě skončil a nyní je bez angažmá.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Gino van Kessel (Curacao) – cca 35 mil. korun

Gino van Kessel Slavia.jpg

Když ho Slavia v roce 2015 kupovala, udělala z něj nejdražší posilu v ligové historii. Útočník Gino van Kessel přicházel z Trenčína s vizitkou vyhlášeného kanonýra, jenže angažmá v Edenu mu vůbec nevyšlo. Povedlo se mu sice předkolo Evropské ligy proti Levadii Tallinn, v české soutěži si však připsal jen sedm startů a dva góly. Po půl roce odešel na hostování do Polska, pak byl zpátky na Slovensku a nyní je na Kypru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Alexander Bah (Dánsko) – cca 44 mil. korun

Alexander Bah.jpg

Slavia o něj hodně stála už v létě, své vytoužené posily se ale dočkala až nyní. Třiadvacetiletý pravý obránce Alexander Bah přichází z dánského SönderjyskE , kterému Slavia zaplatila okolo 44 milionů korun. Bah, jenž už se dostal i do dánské reprezentace, je ukázkovým typem moderního beka, od něhož si hodně slibují. Naváže na výkony Vladimíra Coufala, který na podzim přestoupil do West Hamu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Alexnadru Baluta (Rumunsko) – cca 67 mil. korun

Alexandru Baluta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rumunský hráč přišel do Edenu v létě roku 2018 z Craiovy, kde zastával funkci kapitána. V posledním ročníku v Rumunsku vstřelil jedenáct branek a přidal šest asistencí. Slavia za sedmadvacetiletého křídelníka zaplatila zhruba 67 milionů korun a v Edenu si od něj hodně slibovali. Jenže Baluta se moc neprosadil, hostoval taky v Liberci a od léta je v Maďarsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 11

Peter Olayinka (Nigérie) – cca 82 mil. korun

Peter Olayinka LM 2.jpg

Krátce po Balutovi, tedy v létě roku 2018, přišel do Edenu Peter Olayinka. Nigerijský křídelník, jenž dorazil z Belgie, dal během premiérové sezony šest branek a dvě asistence, ovšem čekalo se od něj ještě víc. To ukázal v další sezoně, kdy dal gól Interu Milán, velmi dobré výkony odvedl i v dalších zápasech Ligy mistrů, dostal se do nigerijské reprezentace a vysloužil si zájem dalších zahraničních klubů. Ten platí i nadále a o Olayinku se mimo jiné zajímá německý Leverkusen.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Nicolae Stanciu (Rumunsko) – cca 100 mil. korun

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Když přestupoval do Sparty, stál necelých sto milionů korun. Po roce ale z Prahy odešel a zamířil do Saúdské Arábie. Jenže ani tam Nicolae Stanciu dlouho nevydržel a před rokem a půl si plácl se Slavií. Ta z něj znovu udělala nejdražšího hráče v ligové historii a za rumunského reprezentačního záložníka zaplatila zhruba sto milionů korun. Stanciu je dodnes nejdražším hráčem v ligové historii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud