Fenomenální Patrik Laine. Podívejte se, co finský zázrak letos dokázal

Je mu 18 let, přesto už ho zná celý svět. Hokejista Patrik Laine prožil výjimečnou sezonu, zářil na světovém šampionátu a brzy by se měl prosadit i do NHL.

Patrik Laine prožil sezonu plnou úspěchů. Prosadí se i v draftu NHL? (Foto: Profimedia.cz)

Kdyby měl jinou povahu a trochu více pokory, mohl by se stát jedničkou nadcházejícího draftu NHL. Z první pozice ale půjde nejspíš Auston Matthews, po němž pravděpodobně sáhne Toronto, které potřebuje elitního centra jako sůl.

Hned po něm by se mělo dostat na 194 centimetrů vysokého a 95 kilogramů vážícího Laineho, který má za sebou první kompletní sezonu v SM-liize. Tu s Tapparou vyhrál a rozšířil tak sbírku cenných medailí.

Loni vybojoval s Finy stříbro na mistrovství světa osmnáctek, které letos vyhrál. Dosud nejvýraznějšího úspěchu dosáhl na právě skončeném světovém šampionátu v Rusku, na kterém došel s výběrem Suomi až do finále, v němž nestačil na Kanadu.

„Hladový“ Laine, který má skvělou střelu zápěstím, byl vyhlášen nejužitečnějším hokejistou turnaje a uzavřel tak famózní rok. Co všechno během této sezony získal?