Úterní vítězství Barcelony nad Celticem Glasgow v Lize mistrů neprožil stoper katalánského klubu Carles Puyol na hřišti, jak by tomu určitě bylo v případě, kdyby byl zdravý. Pětatřicetiletý veterán se zotavuje po šesté operaci kolena v jeho profesionální kariéře. Za první tým Barcy nastoupil poprvé přesně před čtrnácti lety.

2. října 1999 si tehdy jednadvacetiletý španělský mladík Carles Puyol odbyl premiéru v prvním týmu Barcelony. Do utkání na hřišti Valladolidu ho v 56. minutě poslal jako náhradu za Simaa tehdejší holandský kouč mužstva Louis Van Gaal.

První desítky minut v A týmu odehrál na místě pravého obránce a na konci zápasu se mohl radovat z vítězství 2:0 po gólech Kluiverta a Rivalda. Od té doby zvládl odkopat v dresu Barcy 581 zápasů, ve kterých vstřelil 16 branek.

Puyol se stal jednou z klubových legend. S Barcelonou vyhrál šestkrát španělskou ligu i Superpohár a dvakrát domácí pohár Copa del Rey. Třikrát se radoval z vítězství v Lize mistrů, dva triumfy si vychutnal na mistrovství světa klubů a v Superpoháru UEFA. Je mistrem světa i Evropy a ve vitríně má dokonce stříbro z olympijských her v roce 1990. Dost slušná bilance na jednu fotbalovou kariéru.

První Puyolovo utkání, od něhož dnes uplyne rovných 14 let, si můžete připomenout ve videoklipu.