Adam Karabec – 16 let.  Šestnáctiletý záložník debutoval v lize v únoru v Olomouci. Nyní má Adam Karabec na kontě devět startů a taky jeden gól, který vstřelil v květu proti Karviné. V duelu s Plzní byl na hřišti 73 minut. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Hložek – 17 let.  Je druhým nejmladším, ale taky nejdražším hráčem Sparty. Sedmnáctiletý klenot z Letné se v duelu s Plzní střelecky neprosadil, předtím ale dvěma góly pomohl k výhře proti Baníku. Letos se trefil už šestkrát a na kontě má i sedm asistencí. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Daniel Horák – 19 let.  Jedním ze dvou hráčů Sparty, který si v Plzni odbyl ligovou premiéru, je Daniel Horák. Devatenáctiletý bek o přestávce nahradil Adama Hložka a na hřišti vydržel jeden poločas. Ze zápasu si ale po tvrdém střetu s Radimem Řezníkem moc nepamatuje. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Vojtěch Patrák – 20 let.  Proti Viktorce si debut odbyl také Vojtěch Patrák. Dvacetiletý útočník vyběhl na hřiště v 78. minutě, kdy nahradil Benjamina Tetteha. Talentovaný forvard se ale gólově neprosadil. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparťanská školka. Podívejte se, jaké mladíky poslal trenér Kotal do duelu s Plzní

Sparta v neděli přišla o vítěznou sérii a padla v Plzni, která svého rivala porazila 2:1. V kádru letenského týmu se přitom objevila řada mladíků

Sparta se připravuje na finále domácího poháru, a tak trenér Václav Kotal poslal do duelu proti Plzni několik mladíků. Jména pěti nejmladších hráčů rudé družiny, kteří zasáhli do zápasu s Viktorkou, najdete v následujících kapitolách. Dokonce jsou mezi nimi i dva nováčci.

Pokračování 2 / 6

Adam Karabec – 16 let

Pokračování 3 / 6

Adam Hložek – 17 let

Je druhým nejmladším, ale taky nejdražším hráčem Sparty. Sedmnáctiletý klenot z Letné se v duelu s Plzní střelecky neprosadil, předtím ale dvěma góly pomohl k výhře proti Baníku. Letos se trefil už šestkrát a na kontě má i sedm asistencí.

Pokračování 4 / 6

Daniel Horák – 19 let

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Patrák – 20 let

Pokračování 6 / 6

Václav Drchal – 20 let

Do zápasu zasáhl také Václav Drchal, který nastoupil v základní sestavě a na hřišti vydržel 65 minut. Dvacetiletý útočník si po vleklém zranění připsal třetí start v sezoně, na první gól ale ještě čeká.