Blamáž v Teplicích: Nejen kvůli Pukkimu Češi s Finskem pukli

Petr Jiráček, 16. června 2012. Jméno a datum si dobře pamatujte. Právě tento vlasatý záložník se stal zatím posledním střelcem v dresu národního týmu. Trenér Bílek sliboval před přípravným duelem s Finskem ofenzivní manévry. Výsledek? Blamáž a potupná prohra 0:1.

Po sobotní bezbrankové kvalifikaci v Dánsku to chtělo jediné. K fungující defenzivě přidat nadstavbu na opačné straně hřiště. Čeští fotbalisté věřili, že spíše podprůměrné Finsko jim ke zvýšení sebedůvěry pomůže. Navíc v Teplicích, kde se jim do úterý vždy dařilo.

Jenže plány národního týmu vzaly za své hned v prvním poločase. Devět tisíc natěšených fandů jen nevěřícně hledělo, jak domácí za svým sokem zaostávají. A to ve všem. Proto byl logickým vyústěním trest z kopačky Fina Puklino, který dvě minuty před přestávkou vyškolil českou obranu a dal jediný gól zápasu.

Po změně stran Češi i díky změnám v sestavě alespoň trochu vylepšili celkový dojem, ale stejně jako v předchozích třech utkáních neskórovali. Jejich šňůra trvá 378 minut a vydařené Euro začíná být zapomenuto. V Teplicích na ně jejich příznivci pískali.

Bílek naštěstí tu hrůzu viděl a otevřeně přiznal, že jeho tým selhal. Takže bude chtít sjednat co nejrychleji nápravu. Úterní ostudou však přišel o vytoužený klid pro další práci, která jej čeká v říjnu při domácích kvalifikačních duelech s Maltou a Bulharskem. V těchto zápasech by už mohl mít další kolaps fatální následky.