Tomáš Poznar  V sezoně 2016/17 přestoupil ze Zlína do Plzně. V dresu Viktorky debutoval Tomáš Poznar v šestém kole, na západě Čech se od něj ale čekalo víc. Vyšla mu sice zimní příprava, trenér Pivarník mu dal na jaře přednost i před Krmenčíkem s Bakošem, ale o místo v základní sestavě stejně rychle zase přišel. V dresu Viktorky nedal ani jeden ligový gól, potom byl na hostování v Baníku a teď je zase ve Zlíně, kde se mu vede o poznání lépe. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Berger  Syn legendárního Jana Bergera se výrazně podílel na návratu pražské Dukly zpět na prvoligovou mapu. V roce 2012 si nadaného záložníka všimli v Plzni a v polovině sezony ho přivedli na západ Čech. Berger ale nezaujal, ve čtyřech zápasech odehrál jen 42 minut a po půl roce se vrátil bez famfár na Julisku. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Stanislav Tecl  Měl být novou útočnou hvězdou, nástupcem Marka Bakoše, nejlepším ligovým střelcem a budoucím reprezentantem. Na podzim roku 2012 dal v 11 zápasech za Jihlavu deset branek a v zimě odešel do Plzně, která za něj neváhala zaplatit 20 milionů korun. Tecl ale nepřesvědčil, za žádného trenéra si nevybojoval stálé místo v sestavě a v létě roku 2015 přestoupil do Jablonce, který za něj zaplatil deset milionů korun. Aktuálně působí ve Slavii. Foto: Profimedia.cz
 Martin Fillo  V Plzni hrál Martin Fillo už od žáků. V prvním týmu debutoval v 18 letech a zdálo se, že má nakročeno k velké kariéře. V roce 2008 odešel do norského Stavangeru, odkud se však po třech letech vrátil. V kvalifikaci o Ligu mistrů se sice blýskl gólem do sítě Kodaně, od plzeňského angažmá si ale sliboval víc a po půl roce odešel do Mladé Boleslavi. Pak to zkoušel ve Viktorce ještě dvakrát, pokaždé však bez výraznějšího úspěchu. Od léta 2015 byl hráčem Teplic a nyní je ve Zlíně. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
15
Fotogalerie

Totální propadáky. Připomeňte si 15 nejhorších posil v historii „novodobé" Plzně

Plzeň se v průběhu uplynulé dekády stala tuzemským fotbalovým velkoklubem. Vyhrála pět titulů, hrála v Lize mistrů a dokázala porazit několik silných evropských soupeřů. Na západě Čech rozumí přestupové politice, i ve Viktorce už se ale několikrát šeredně spletli.

Angažování Pavla Horvátha, Daniela Koláře, Davida Limberského, Marka Bakoše či Matúše Kozáčika se ukázalo být absolutní trefou do černého. Jenže ne vždy kluboví manažeři vytipují toho správného hráče. A tak i Plzeň už uskutečnila několik obchodů, které se vůbec nevyplatily. Výběr 15 nejhorších posil v „novodobé" historii klubu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 16

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Zlíně z něj vyrostla opora a pilíř středové řady. V roce 2017 chorvatský záložník Diego Živulič přestoupil do Plzně a v úvodních sedmi kolech nechyběl na hřišti ani jednu minutu. Jenže pak se na trávník dostal už jen dvakrát a v létě roku 2018 z klubu zamířil na Kypr.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 16

Tomáš Poznar

Klepněte pro větší obrázek

V sezoně 2016/17 přestoupil ze Zlína do Plzně. V dresu Viktorky debutoval Tomáš Poznar v šestém kole, na západě Čech se od něj ale čekalo víc. Vyšla mu sice zimní příprava, trenér Pivarník mu dal na jaře přednost i před Krmenčíkem s Bakošem, ale o místo v základní sestavě stejně rychle zase přišel. V dresu Viktorky nedal ani jeden ligový gól, potom byl na hostování v Baníku a teď je zase ve Zlíně, kde se mu vede o poznání lépe.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 16

Tomáš Berger

Tomáš Berger Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Syn legendárního Jana Bergera se výrazně podílel na návratu pražské Dukly zpět na prvoligovou mapu. V roce 2012 si nadaného záložníka všimli v Plzni a v polovině sezony ho přivedli na západ Čech. Berger ale nezaujal, ve čtyřech zápasech odehrál jen 42 minut a po půl roce se vrátil bez famfár na Julisku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 16

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Plzeň.jpg

Měl být novou útočnou hvězdou, nástupcem Marka Bakoše, nejlepším ligovým střelcem a budoucím reprezentantem. Na podzim roku 2012 dal v 11 zápasech za Jihlavu deset branek a v zimě odešel do Plzně, která za něj neváhala zaplatit 20 milionů korun. Tecl ale nepřesvědčil, za žádného trenéra si nevybojoval stálé místo v sestavě a v létě roku 2015 přestoupil do Jablonce, který za něj zaplatil deset milionů korun. Aktuálně působí ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 16

Martin Fillo

MArtin Fillo Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V Plzni hrál Martin Fillo už od žáků. V prvním týmu debutoval v 18 letech a zdálo se, že má nakročeno k velké kariéře. V roce 2008 odešel do norského Stavangeru, odkud se však po třech letech vrátil.

V kvalifikaci o Ligu mistrů se sice blýskl gólem do sítě Kodaně, od plzeňského angažmá si ale sliboval víc a po půl roce odešel do Mladé Boleslavi. Pak to zkoušel ve Viktorce ještě dvakrát, pokaždé však bez výraznějšího úspěchu. Od léta 2015 byl hráčem Teplic a nyní je ve Zlíně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 16

Aidin Mahmutovič

Aidin Mahmutovič Plzeň.jpg

Psala se sezona 2014/15, když Aidin Mahmutovič přestoupil do Plzně. Měl se stát hlavní ofenzivní zbraní Viktorky, Z Teplic přicházel s vizitkou elitního kanonýra, na což ale na západě Čech nenavázal. Na jaře dal sice šest branek, místo v sestavě si však nevybojoval. Na podzim v další sezoně zasáhl jen do devíti duelů, ve kterých přidal tři góly. Poté Mahmutovič zamířil na hostování do Olomouce, následně hostoval v Příbram a později odešel do řeckého Panioniosu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 16

Jan Chramosta

Jan Chramosta Plzeň 2.jpg

Byl považován za velký talent českého fotbalu. Do ligy vlétl Jan Chramosta v roce 2009 coby osmnáctiletý benjamínek a v prvních šesti zápasech nastřílel pět branek. V rozletu ho ale brzdily zdravotní problémy i výpadky formy. V létě 2014 zamířil na hostování do Plzně, které načal velmi dobře a ve třech zápasech dal tři branky. Pak už se ale neprosadil, na jaře téměř nehrál a po sezoně se vrátil do Mladé Boleslavi, nyní hájí barvy pražské Bohemky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 16

Martin Pospíšil

Martin Pospíšil Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Vladimír Darida dovedl v roce 2013 Plzeň do Ligy mistrů a následně odešel do Freiburgu. Na západě Čech ho měl nahradit Martin Pospíšil, který se díky výkonům v Olomouci zařadil mezi nejlepší ligové záložníky. Jenže v kádru Viktorky se neprosadil. Po půlročním hostování, během kterého odehrál jen čtyři zápasy, se vrátil na Hanou. Od sezony 2014/15 byl klíčovým hráčem Jablonce, odkud zamířil do Polska.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 10 / 16

Radek Šírl

Radek Šírl.jpg

Radek Šírl vyhrál v roce 2008 s Petrohradem Evropskou ligu a před sezonou 2012/13 se objevil v Plzni. David Limberský mu ale nedal „čuchnout“ a tak se někdejší reprezentant vrátil po měsíci do Mladé Boleslavi, ze které ho Viktorka krátce předtím přivedla. Rok nato putoval do Bohemians 1905, aniž by si za Plzeň zahrál soutěžní zápas. Tento obchod se ukázal býti maximálně zbytečným…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 16

Edgar Malakjan

Edgar Malakyan.jpg

Když Plzeň bojovala v roce 2011 s Pjunikem Jerevan o Ligu mistrů, vedení klubu natolik zaujaly výkony Edgara Malakjana, že ho o rok později koupili. Viktorka přivedla arménského záložníka za docela velké peníze, Malakjan se ale předpokládanou náhradou za Václava Pilaře nestal. V Plzni odehrál jen šest zápasů, neprosadil se ani na hostování v Českých Budějovicích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 16

Ergys Kace

Ergys Kace Plzeň.jpg

Albánský reprezentant Ergys Kace, který si zahrál i na mistrovství Evropy ve Francii, přišel v roce 2016 do Plzně na hostování z PAOK Soluň. Měl se stát jednou z ligových hvězd, místo toho ale odehrál jen čtyři zápasy, natropil několik problémů a po pár měsících se vrátil zpátky do Řecka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 16

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V Plzni věřili, že se stane nástupcem Pavla Horvátha. Bývalý rakouský reprezentační záložník Andreas Ivanschitz dorazil na západ Čech z americké MLS, kterou se Seattlem dokonce vyhrál. Předtím hrál za Rapid Vídeň, Salcburk, Mohuč, Panathinaikos či Levante. V české soutěži se ale neprosadil. V jarní části sezony 2016/17 zasáhl do osmi zápasů, z toho byl pětkrát v základu a dal tři branky. V dalším ročníku byl ve hře jen pětkrát, celkově odehrál 73 minut a kádr Viktorky opustil.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 14 / 16

Roman Adamov

Roman Adamov.jpg

Roman Adamov hrál za všechny mládežnické ruské reprezentace, tři zápasy si připsal i v dresu reprezentačního áčka, se kterým byl na bronzovém Euru 2008. Ovládl tabulky střelců v ruské lize a získal i mistrovský titul s Kazaní. V roce 2012 přišel z Rostova na Donu do Plzně, v lize ale odehrál jen 81 minut, dal jeden gól a po roce se vypařil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 16

Egon Vůch

Egon Vůch-Plzeň1.jpg

Když Plzeň kupovala v roce 2015 teplického záložníka Egona Vůcha, hodně si od něj slibovala. Na jaře ho nechala ještě na severu Čech, pak se měl ale stát důležitým článkem základní sestavy. K tomu však nedošlo, Vůch herně nepřesvědčil, naskočil jen do tří zápasů, navíc porušil životosprávu a prý měl i osobní problémy. Působil taky v Liberci a nyní je hráčem Domažlic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 16

Erik Janža

Erik Janža Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Erik janža se měl stát náhradou za Davida Limberského, tento krok ale Plzni vůbec nevyšel. Slovinský levý obránce, jenž přišel v polovině sezony 2016/17 za částku okolo dvaceti milionů korun, odehrál v jarní části jen tři zápasy. Více toho nepřidal a odešel do týmu Enoci Pafos.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud