Plzeň si může dovolit šetřit opory. V Příbrami nastoupí hráči z širšího kádru

V úterním pohárovém zápase v Sarajevu hráli už od 20. minuty bez (neprávem) vyloučeného Václava Procházky, přesto plzeňští fotbalisté dokázali zvítězit 2:1. Nyní budou mít čas odpočinout si, zítra totiž vyběhne na hřiště v Příbrami jiná sestava.

Trenér Pavel Vrba prohlásil, že v Příbrami dostanou šanci hráči, kteří prozatím nedostali prostor. Budou tak mít velké ambice ukázat se a třeba si i říct o nasazování do prestižnějších utkání.

Tím dalším z kategorie extra důležitých bude úterní zápas v Estonsku. Není tedy divu, že je třeba nechat klíčové opory vydechnout.

Na brankářském postu zůstane všechno při starém, změny se budou týkat obranné čtveřice. Do ní se pravděpodobně dostane František Rajtoral, který tak zavzpomíná na časy, kdy válel na pravém beku.

Otázkou je, kdo bude parťákem Mariána Čišovského ve stoperské dvojici. Aby byl na důležité pohárové utkání dobře připravený, bude to nejspíš hráč, který nahradí v úterý vykartovaného Procházku. Rozhodovat se bude mezi Radimem Řezníkem a Lukášem Hejdou. Větší šance se kvůli větším zkušenostem dávají exbaníkovskému Řezníkovi, jenž je velkým univerzálem.

Podobně jako v 1. kole proti Bohemians 1905 by se měl v zahajovací jedenáctce objevit Tomáš Hořava. Před pohárovými utkáními si tak zřejmě opět odpočine kapitán Pavel Horváth.

Na postu ofenzivního halva by se místo vytěžovaného Daniela Koláře mohl objevit Marek Hanousek, který už je po dlouhodobém zranění fit. Na jednom z krajů středové řady by měl zase operovat Michal Ďuriš, který prozatím nedostává téměř žádný prostor.

Přestože v Sarajevu Tomáš Wágner odehrál pouhých pětadvacet minut, než byl nucen vystřídat, měl by v Příbrami také sedět na lavičce náhradníků. Šanci ukázat se dostane Stanislav Tecl, který v minulém kole z penalty konečně prolomil gólové prokletí.