Vladimír Coufal   Už ve Slavii byl hvězdou, po přestupu do Anglie ale nabral ještě větší drajv. V duelu se Skotskem ukázal, proč patří ke klíčovým hráčům West Hamu, a odehrál velmi dobrou partii. V Premier League se letos blýskl sedmi asistencemi a další si schoval i na EURO. V první půli parádně našel Patrika Schicka a ten otevřel skóre utkání.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Souček   Směrem dopředu moc vidět nebyl. Nedostal se do žádné vážné situace a bránu Skotů neohrozil. Ovšem do defenzivy byl znovu bezchybný. Tomáš Souček vyhrál řadu soubojů a opět odvedl obrovský kus práce. Operoval na velkém prostoru a patřil ke klíčovým postavám českého týmu.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Masopust   Dlouho se nevědělo, kdo bude hrát na pravé straně české zálohy. V generálce s Albánií ale dostal šanci Lukáš Masopust a ten nabídnutou příležitost využil. Dal gól, přidal asistenci, nabral potřebné sebevědomí a formu si přivezl i do Skotska. Slávistický záložník byl po celou dobu svého pobytu na hřišti velmi aktivní a jeho spolupráce s Coufalem fungovala na jedničku.  Foto: Profimedia.cz
 Patrik Schick   Hlavní hvězda zápasu a zatím i jedna z největších osobností EURA. Patrik Schick se střelecky naladil už v generálce s Albánií a parádní partii odehrál i proti Skotsku. V první půli otevřel skóre krásnou hlavičkou a ve druhém poločase Skotsko uzemnil úchvatným gólem z poloviny hřiště. Odehrál nejspíš svůj nejlepší zápas v reprezentaci a pokud takto bude pokračovat, máme se na co těšit.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Parádní vstup do EURA. 5 nejlepších českých hráčů, kteří řídili výhru nad Skotskem

Čeští fotbalisté vstoupili do evropského šampionátu parádně. V úvodním duelu porazili 2:0 Skoty a dali jasně najevo, že se budou rvát o postup ze skupiny.

Našla se řada fanoušků, kteří českému týmu nevěřili. Parta Jaroslava Šilhavého ale proti Skotsku odehrála povedené utkání, vyhrála 2:0 a sklidila zasloužený potlesk. Jména pěti hráčů českého týmu, kteří byli v duelu se Skoty nejlepšími na hřišti, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík

Řada fanoušků o něm před turnajem pochybovala. Tomáš Vaclík totiž v průběhu sezony v Seville téměř nechytal a bylo otázkou, v jaké formě se na šampionátu ukáže. Dvaatřicetiletý gólman ale předvedl parádní vystoupení a patřil mezi hlavní hvězdy zápasu. Vytáhl několik úžasných zákroků a nahlas si řekl o další velké angažmá.

Pokračování 3 / 6

Vladimír Coufal

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček

Pokračování 5 / 6

Lukáš Masopust

Dlouho se nevědělo, kdo bude hrát na pravé straně české zálohy. V generálce s Albánií ale dostal šanci Lukáš Masopust a ten se nabídnuté příležitosti ujal na výbornou. Dal gól, přidal asistenci, nabral potřebné sebevědomí a formu si přivezl i do Skotska. Slávistický záložník byl po celou dobu svého pobytu na hřišti velmi aktivní a jeho spolupráce s Coufalem fungovala na jedničku.

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick

Hlavní hvězda zápasu a zatím i jedna z největších osobností EURA. Patrik Schick se střelecky naladil už v generálce s Albánií a parádní partii odehrál i proti Skotsku. V první půli otevřel skóre krásnou hlavičkou a ve druhém poločase Skotsko uzemnil úchvatným gólem z poloviny hřiště. Odehrál nejspíš svůj nejlepší zápas v reprezentaci, pokud takto bude pokračovat, máme se na co těšit.