Moc šancí nedostali. 4 fotbalisté, kteří v aktuální sezoně Fortuna ligy neodehráli víc než 3 minuty

Do aktuálního ročníku Fortuna ligy zatím zasáhlo zatím 351 hráčů. Devět z nich nechybělo na hřišti ani jednu minutu. Přenesme se ale na opačný pól žebříčku.

Jsou hráči, kteří měsíce čekají na svou šanci, z lavičky náhradníků se ale na hřiště nepodívají. Takových najdeme v podzimní části Fortuna ligy řadu. Čtyři borci si letos do statistik připsali maximálně tři minuty. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Matouš Nikl (Slavia Praha) – 3 minuty

Dvacetiletý obránce pražské Slavie Matouš Nikl si letos odbyl debut v nejvyšší soutěži. Stabilní článek rezervního týmu sešívaných nakoukl do Fortuna ligy na začátku října v domácím střetnutí s Libercem. Na hřišti pobyl tři minuty, vyprodukoval čtyři přihrávky, z nichž tři byly přesné, podstoupil jeden obranný souboj, který vyhrál, a malou měrou se podílel na výhře 3:0.

Pokračování 3 / 5

David Jambor (Zbrojovka Brno) – 2 minuty

Záložník David Jambor se poprvé objevil ve Fortuna lize už v září roku 2020, kdy odehrál 17 minut v utkání proti Zlínu. Do konce sezony 2020/21 pak stihl naskočit ještě do šesti zápasů, pak se ale se Zbrojovkou na rok odporoučel do druhé ligy. Po návratu mezi elitu si v současném ročníku zahrál jen v jednom střetnutí – na konci července pobyl dvě minuty na hrací ploše v domácím souboji se Slováckem (2:2). Do statistik si zapsal dvě úspěšné přihrávky.

Pokračování 4 / 5

Václav Kadlec (FK Jablonec) – 2 minuty

Václav Kadlec se v roce 2013 vydal ze Sparty do Eintrachtu Frankfurt. Úvod bundesligového angažmá měl báječný, jenže pak vypadl ze sestavy a v únoru roku 2015 se vrátil do Sparty. Ve 13 zápasech dal devět branek, dostal se znovu do reprezentace a opět zmizel v cizině, konkrétně v dánském Midtjyllandu. Odtud se však v roce 2016 znovu stěhoval na Letnou, kde působil až do února 2020, kdy kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím s koleny ukončil kariéru.

Z odchodu do důchodu se však jednoho dne „vyspal“ a opět obul kopačky. V minulých dvou sezonách se mihl v Mladé Boleslavi a v Jablonci, odkud letos v září zamířil do druholigové Viktorie Žižkov. Ještě než tak učinil naskočil v barvách severočeském celku do dvou zápasů - vždy na jednu minutu - na hřiště. I tak málo času mu stačilo k tomu, aby viděl žlutou kartu.

Pokračování 5 / 5

Radek Látal (Mladá Boleslav) – 1 minuta

Radek Látal je synem Radoslava Látala – jednoho z nejlepších fotbalistů v samostatné historii českého fotbalu. Čtyřiadvacetiletý obránce je odchovancem Olomouce a v dresu Sigmy také poprvé ochutnal pocity ze startu v nejvyšší soutěži. V sezoně 2019/20 odehrál deset utkání a o ročník později patřil pravidelně do základní sestavy.

V následující sezoně byl však vyexpedován na hostování do Karviné, a když mu v létě skončilo přesunul se do Mladé Boleslavi. V novém působišti ale nemá na růžích ustláno. Zatím se na hřišti objevil jen na jedinou minutu v říjnovém utkání proti Olomouci, v němž stačil jednou přesně přihrát.