Tijani Belaid (Tunisko)  Záložník, jenž hrál v jarní části minulé sezony v druholigové Jihlavě a nyní je bez angažmá, přišel do Slavie v roce 2007 z Interu Milán. Někdejší tuniský reprezentant se rychle zabydlel v základní sestavě a stal se jednou z ligových hvězd. Se Slavií získal dva tituly a vyzkoušel si taky Ligu mistrů, ve které se blýskl gólem do sítě Steauy Bukurešť. Rodáka z Paříže sice srážely problémy se životosprávou a přístupem, přesto ve Slavii vydržel necelé čtyři roky, během kterých odehrál 64 zápasů, dal 15 branek a přidal 11 asistencí. V roce 2011 odešel do anglického Hullu. Foto: Profimedia.cz
 Mickaël Tavares (Senegal)  Ve velmi dobrém fanoušci Slavie vzpomínají také na Mickaëla Tavarese, jenž do Slavie přišel v roce 2007. Senegalský defenzivní záložník se ukázal být skvělou posilou, na níž často stála hra sešívaného týmu. Ve Slavii byl rok a půl, během něhož získal titul a zahrál si Ligu mistrů. Potom odešel do Hamburku, v české lize se však ještě jednou objevil – tentokrát už ale v dresu Mladé Boleslavi. Foto: Profimedia.cz
 Michael Ngadeu (Kamerun)  Když do Slavie dorazil z Rumunska, moc výrazně nepůsobil. Michael Ngadeu ale rychle přesvědčil o svých kvalitách, ze středu zálohy se přesunul na post stopera a tam patřil k nejlepším v lize. Kamerunský reprezentant během tří let v Edenu získal dva tituly a následně odešel do belgického Gentu. Foto: Profimedia.cz
 Simon Deli (Pobřeží slonoviny)  Společně s Michaelem Ngadeuem vytvořil Simon deli svého času nepropustnou stoperskou dvojici. Na hřišti si často dovolil kousky, které zvedaly diváky ze sedadel, a získal si srdce slávistických fanoušků. Zatímco ve Spartě se Simon Deli neprosadil, v Edenu se stal hvězdou a vyrostl z něj nejlepší stoper ligy. Ve Slavii působil od roku 2015 až do léta 2019, kdy zamířil do belgických Brugg. Odtud se ještě do pražského klubu vrátil coby hostující hráč. Od loňského léta působí v Turecku. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Předchůdci Usora či Olayinky. 5 nejlepších fotbalistů z Afriky, kteří v minulosti hráli za Slavii

Slavia je na špici ligové tabulky. I díky fotbalistům z Afriky, kteří patří k oporám sešívaného týmu.

Fotbalisté z Afriky mají už léta pevné místo v sestavě Slavie a patří ke klíčovým hráčům sešívaného týmu. Trenér Jindřich Trpišovský má nyní k dispozici pětici borců z černého kontinentu. Nejsou však prvními borci z Afriky, kteří se v Edenu prosazují. Jména jejich pěti úspěšných předchůdců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Abdallah Sima (Senegal)

Abdallah Sima.jpg

Abdallah Sima toho ve Slavii moc neodehrál, do prvního týmu se dostal teprve na podzim v ročníku 2020/21, na prvoligovou scénu však vlétl jako uragán. Do konce sezony nasázel v 21 utkáních jedenáct branek, zářil i v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace - přitom mu bylo teprve dvacet let. Sice měl trochu slabší jaro, trápily ho i zdravotní problémy, i tak ale zaujal takové kluby, jako Arsenal, Juventus nebo Manchester United. Nakonec talentovaného mladíka koupil loni v létě anglický Brighton a v Edenu na něm slušně vydělali.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tijani Belaid (Tunisko)

Tijany Belaid.jpg

Záložník, jenž hrál v jarní části minulé sezony v druholigové Jihlavě a nyní je bez angažmá, přišel do Slavie v roce 2007 z Interu Milán. Někdejší tuniský reprezentant se rychle zabydlel v základní sestavě a stal se jednou z ligových hvězd. Se Slavií získal dva tituly a vyzkoušel si taky Ligu mistrů, ve které se blýskl gólem do sítě Steauy Bukurešť.

Rodáka z Paříže sice srážely problémy se životosprávou a přístupem, přesto ve Slavii vydržel necelé čtyři roky, během kterých odehrál 64 zápasů, dal 15 branek a přidal 11 asistencí. V roce 2011 odešel do anglického Hullu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mickaël Tavares (Senegal)

Mickaël Tavares.jpg

Ve velmi dobrém fanoušci Slavie vzpomínají také na Mickaëla Tavarese, jenž do Slavie přišel v roce 2007. Senegalský defenzivní záložník se ukázal být skvělou posilou, na níž často stála hra sešívaného týmu. Ve Slavii byl rok a půl, během něhož získal titul a zahrál si Ligu mistrů. Potom odešel do Hamburku, v české lize se však ještě jednou objevil – tentokrát už ale v dresu Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Ngadeu (Kamerun)

Michael Ngadeu.jpg

Když do Slavie dorazil z Rumunska, moc výrazně nepůsobil. Michael Ngadeu ale rychle přesvědčil o svých kvalitách, ze středu zálohy se přesunul na post stopera a tam patřil k nejlepším v lize. Kamerunský reprezentant během tří let v Edenu získal dva tituly a následně odešel do belgického Gentu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Simon Deli (Pobřeží slonoviny)

Simon Deli derby.jpg

Společně s Michaelem Ngadeuem vytvořil Simon deli svého času nepropustnou stoperskou dvojici. Na hřišti si často dovolil kousky, které zvedaly diváky ze sedadel, a získal si srdce slávistických fanoušků. Zatímco ve Spartě se Simon Deli neprosadil, v Edenu se stal hvězdou a vyrostl z něj nejlepší stoper ligy. Ve Slavii působil od roku 2015 až do léta 2019, kdy zamířil do belgických Brugg. Odtud se ještě do pražského klubu vrátil coby hostující hráč. Od loňského léta působí v Turecku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud