11. Jakub Voráček (Česká republika, Philadelphia Flyers) – 9,25 milionu dolarů  Český útočník Jakub Voráček podepsal osmiletou supersmlouvu s Philadelphií už v roce 2015. V ročníku 2015/16 ale nenavázal na skvělé výkony z předchozí sezony a ve Flyers chvíli pochybovali, zda udělali správně. Třicetiletý český buldok však posléze ukázal, že ano. V předminulém ročníku znovu válel a držel se mezi nejproduktivnějšími borci soutěže. V minulé sezoně to bylo slabší, ale i tak opět nastřílel dvacet gólů a přidal téměř padesát finálních nahrávek. V současném ročníku však zůstává poněkud za očekáváním, ale na rozdíl od loňska se zřejmě s Letci podívá do play-off, protože tým hraje velmi dobře. Profimedia.cz
 9. – 10. Jevgenij Malkin (Rusko, Pittsburgh Penguins) – 9,5 milionu dolarů  Jevgenij Malkin je obávanou zbraní ruské Sborné i Pittsburghu, s nímž vybojoval už třikrát Stanley Cup. Mezi špičkově placené hráče v NHL se bude řadit ještě v dalších dvou sezonách. Stejný plat jako letos - tedy devět a půl milionu dolarů - totiž bude pobírat až do roku 2022. Profimedia.cz
 9. – 10. Vladimir Tarasenko (Rusko, St. Louis Blues) – 9,5 milionu dolarů  Už v sezoně 2013/14 naznačil ruský útočník Vladimir Tarasenko svůj potenciál. V 64 zápasech nasbíral do statistik 43 kanadských bodů za 21 gólů a 22 nahrávek. V následujícím ročníku NHL už ale vyzrál v jednu ze superhvězd soutěže - zaznamenal 73 bodů a od té doby si drží konstantní výkonnost. V klubu si jeho výkonů hodně váží a cení. Skvělý technik s citem pro hru, čichem na góly a výbornou přihrávkou podepsal v roce 2015 v St. Louis kontrakt, který mu zajišťuje průměrný roční příjem ve výši sedmi a půl milionu dolarů a vyprší mu až v roce 2023. V aktuální sezoně mu vynese devět a půl milionu dolarů. Naneštěstí pro Bluesmany však tyto peníze pobírá na marodce, kde je se zraněným ramenem a na led by se měl vrátit až na začátku dubna. Profimedia.cz
 8. Alexandr Ovečkin (Rusko, Washington Capitals) – 10 milionů dolarů  Čtyřiatřicetiletý ruský kanonýr Alexandr Ovečkin podepsal před sezonou 2008/09 třináctiletou smlouvu s Washingtonem. V ročníku 2014/15 mu přistálo na kontě poprvé deset milionů dolarů, které bude pobírat až do konce luxusního kontraktu, který vyprší v roce 2021. V klubu v době podpisu doufali, že by Ovečkin jednou mohl přivést Capitals ke Stanley Cupu. A to se loni povedlo, takže peníze vynaložené na jeho mzdu se rozhodně vyplatily. Profimedia.cz
12
Fotogalerie

Pracháči! 11 evropských hráčů, kteří si v aktuální sezoně NHL vydělají nejvíc peněz

Kanaďané - společně s hráči Spojených států - tvoří základní kostry všech týmů v NHL. Zámořští hokejisté jsou také nejštědřeji placeni, mezi boháče se však řadí i spousta Evropanů.

slide-evropsští boháči v NHL.jpg

Hokejisté z Evropy už dávno nejsou v NHL jen do počtu. Hráči ze starého kontinentu zastávají v zámořských týmech důležité role, a často jsou za ně královsky placeni. Jména 11 nejlépe vydělávajících evropských hráčů v aktuálním ročníku NHL najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii. Je mezi nimi i jeden Čech.

Pokračování 2 / 12

11. Jakub Voráček (Česká republika, Philadelphia Flyers) – 9,25 milionu dolarů

Jakub Voráček2.jpg

Český útočník Jakub Voráček podepsal osmiletou supersmlouvu s Philadelphií už v roce 2015. V ročníku 2015/16 ale nenavázal na skvělé výkony z předchozí sezony a ve Flyers chvíli pochybovali, zda udělali správně. Třicetiletý český buldok však posléze ukázal, že ano.

V předminulém ročníku znovu válel a držel se mezi nejproduktivnějšími borci soutěže. V minulé sezoně to bylo slabší, ale i tak opět nastřílel dvacet gólů a přidal téměř padesát finálních nahrávek. V současném ročníku však zůstává poněkud za očekáváním, ale na rozdíl od loňska se zřejmě s Letci podívá do play-off, protože tým hraje velmi dobře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

9. – 10. Jevgenij Malkin (Rusko, Pittsburgh Penguins) – 9,5 milionu dolarů

Malkin.jpg

Jevgenij Malkin je obávanou zbraní ruské Sborné i Pittsburghu, s nímž vybojoval už třikrát Stanley Cup. Mezi špičkově placené hráče v NHL se bude řadit ještě v dalších dvou sezonách. Stejný plat jako letos - tedy devět a půl milionu dolarů - totiž bude pobírat až do roku 2022.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

9. – 10. Vladimir Tarasenko (Rusko, St. Louis Blues) – 9,5 milionu dolarů

Vladimir Tarasenko1.jpg

Už v sezoně 2013/14 naznačil ruský útočník Vladimir Tarasenko svůj potenciál. V 64 zápasech nasbíral do statistik 43 kanadských bodů za 21 gólů a 22 nahrávek. V následujícím ročníku NHL už ale vyzrál v jednu ze superhvězd soutěže - zaznamenal 73 bodů a od té doby si drží konstantní výkonnost.

V klubu si jeho výkonů hodně váží a cení. Skvělý technik s citem pro hru, čichem na góly a výbornou přihrávkou podepsal v roce 2015 v St. Louis kontrakt, který mu zajišťuje průměrný roční příjem ve výši sedmi a půl milionu dolarů a vyprší mu až v roce 2023. V aktuální sezoně mu vynese devět a půl milionu dolarů. Naneštěstí pro Bluesmany však tyto peníze pobírá na marodce, kde je se zraněným ramenem a na led by se měl vrátit až na začátku dubna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

8. Alexandr Ovečkin (Rusko, Washington Capitals) – 10 milionů dolarů

Alexandr Ovečkin3.jpg

Čtyřiatřicetiletý ruský kanonýr Alexandr Ovečkin podepsal před sezonou 2008/09 třináctiletou smlouvu s Washingtonem. V ročníku 2014/15 mu přistálo na kontě poprvé deset milionů dolarů, které bude pobírat až do konce luxusního kontraktu, který vyprší v roce 2021. V klubu v době podpisu doufali, že by Ovečkin jednou mohl přivést Capitals ke Stanley Cupu. A to se loni povedlo, takže peníze vynaložené na jeho mzdu se rozhodně vyplatily.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

7. Anže Kopitar (Slovinsko, Los Angeles Kings) – 11 milionů dolarů

Anže Kopitar2.jpg

Kdo by před lety řekl, že slovinský hokejista bude patřit k nejoslnivějším hvězdám NHL? Ale je to tak. Anže Kopitar je „balkánským zjevením“ v nejslavnější hokejové soutěži světa. Hráč, který byl kapitánem Evropy na Světovém poháru v roce 2016, si vydělá v aktuální sezoně NHL 11 milionů dolarů, což z něho dělá sedmého nejlépe placeného hráče ze starého světa v elitní zámořské lize.

V roce 2005 se stal jedenáctým draftovaným hráčem. Dnes je jedním z nejuznávanějších centrů soutěže a možná i nejlépe bránícím středním útočníkem v NHL. Od sezony 2007/08 dokázal osmkrát během ročníku nastřílet 25 a víc gólů a nikdy neměl ve statistikách méně než 52 bodů. Přes tuto metu by se měl pohodlně přenést i v současném ročníku, v němž si drží průměr téměř jednoho bodu na zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

6. Sergej Bobrovskij (Rusko, Florida Panthers) – 11,5 milionu dolarů

Sergej Bobrovskij-Florida.jpg

Rus Sergej Bobrovskij se mezi nejlépe vydělávající hráče v NHL dostal až během letošního léta, kdy uzavřel sedmiletý kontrakt s Floridou. Panteři byli k jednatřicetiletému borci hodně štědří. V aktuálním ročníku mu smlouva zajišťuje jedenáct a půl milionu dolarů, v příštích třech sezonách pak ještě o půl milionu víc. Jenže po přestupu z Columbusu ztratil Bobrovskij glanc a v klubu nyní panuje z jeho výkonů jisté rozčarování. Vzhledem k tomu, že mu lukrativní kontrakt vyprší až v roce 2026, manažeři se zřejmě modlí, aby se vrátil do bývalé formy, kterou předváděl v dresu Blue Jackets.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

3. – 5. Mikko Rantanen (Finsko, Colorado Avalanche) – 12 milionů dolarů

Mikko Rantanen-Colorado.jpg

Téměř dvoumetrový a 96 kilogramů vážící obr Mikko Rantanen je typem hráče, který se valí k brance jako tank a je jen těžko k zastavení. Dokáže tvrdě pracovat v soubojích u hrazení a je nesmírně platný v důležitých momentech zápasů.

Je to hokejista silný na puku, který má kreativní schopnosti, z nichž těží jeho spoluhráči. Jde spíše o tvůrce hry než o střelce gólů (i když i to mu jde báječně), a často preferuje přihrávku před střelou na branku. Podle mnohých odborníků je podobným typem hráče jako Jakub Voráček. V NHL dosud odehrál 253 zápasů, ve kterých zaznamenal 227 bodů (86+141). V minulých dvou ročnících si držel průměr více než jednoho bodu na utkání a v aktuální sezoně to zvládá také. S Avalanche má podepsanou šestiletou smlouvu do roku 2025, který mu letos vynese rovných 12 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

3. – 5. Nikita Kučerov (Rusko, Tampa Bay Lightning) – 12 milionů dolarů

Nikita Kučerov.jpg

Ruský útočník Tampy Bay LIghtning Nikita Kučerov získal v minulém ročníku Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části NHL Spolu s touto cenou si odnesl Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu a Ted Lindsay Award. Šestadvacetiletý borec se stal prvním hráčem loňské sezony, který se přehoupl přes metu 100 bodů, a jeho spanilá jízda nadchla NHL.

Kučerov vyrostl v superhvězdu světového hokeje. Ve floridském klubu dobře věděli, že osmiletá smlouva, která mu až do roku 2027 zajistí průměrný roční příjem ve výši 9,5 milionu dolarů, je skvělou investicí do budoucnosti. I  díky famózním výkonům ruského forvarda jsou Lightning jedním z největších aspirantů na zisk Stanley Cupu v současném ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

3. – 5. Sebastian Aho (Finsko, Carolina Hurricanes) – 12 milionů dolarů

Sebastian Aho.jpg

Útočník Sebastian Aho je typem nesmírně mazaného hráče, který dokáže vykouzlit téměř z ničeho obrovskou šanci – buď ji vyčaruje pro sebe, nebo pro některého spoluhráče. V současném ročníku odehrál za Carolinu 31 zápasů, ve kterých se blýskl 29 body (18+11). To je skvělá bilance na hráče, který má teprve 22 let a nejlepší léta kariéry stále před sebou.

Kromě ofenzivních kvalit umí i dobře bránit a navzdory nízkému věku podává neuvěřitelně konzistentní výkony. Je to rozený vůdce, který umí diktovat tempo hry. Manažeři Hurricanes dobře vědí, jaký poklad v něm mají, a tak není divu, že letos v létě mu nabídli k podpisu nový pětiletý kontrakt, který mu letos zajistí příjem ve výši 12 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

2. Artěmij Panarin (Rusko, New York Rangers) – 14 milionů dolarů

Artěmij Panarin-NY Rangers.jpg

Ruský útočník Artěmij Panarin zazářil v NHL hned ve své premiérové sezoně 2015/16 a válel v ní jako ostřílený mazák. Ne náhodou získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže. Mladý ruský dravec těžil z toho, že naskakoval na led vedle fenomenálního Patricka Kanea. Ti dva si spolu náramně rozuměli.

Tehdy hrál Panarin ještě za směšné peníze, takže si v Chicagu mohli spokojeně mnout ruce, protože jeho výkony mnohonásobně předčily i ta nejoptimističtější očekávání. Uplynuly pouhé tři roky a z osmadvacetiletého borce se stala jedna z největších person ligy a zároveň jeden z nejlépe placených hráčů.

Po letním odchodu z Columbusu, kde strávil předchozí dva roky, obléká nyní dres New Yorku Rangers. S klubem podepsal smlouvu do roku 2026, která mu vynese největší balík hned v prvním roce, kdy mu přistane na účtu 14 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

1. Erik Karlsson (Švédsko, San Jose Sharks) – 14, 5 milionu dolarů

Erik Karlsson-San Jose.jpg

Obránce Erik Karlsson umí řídit hru, skvěle bruslí a je nesmírně kreativní. Během prvních tří sezon v NHL nasbíral 149 kanadských bodů. Jen jeden švédský bek měl v minulosti tak famózní nástup do soutěže – Nicklas Lidström. Víc asi není třeba dodávat.

Karlsson patří dlouhodobě mezi nejproduktivnější beky soutěže. Dvakrát už získal Norris Trophy pro nejlepšího zadáka v NHL. Experti tvrdí, že je jedním z nejúžasnějších ofenzivních obránců v lize a čísla jim dávají zapravdu. Před minulým ročníkem se po devíti letech, z nichž čtyři poslední zastával funkci kapitána, rozloučil s Ottawou a zamířil do San Jose, kde má podepsaný kontrakt do roku 2027. V aktuální sezoně je pátým nejlépe placeným hráčem. Víc peněz si vydělají jen Carey Price, John Tavares, Auston Matthews a Mitch Marner.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud