Radek Bejbl  Nymburský odchovanec Radek Bejbl rozhodl střelou z 35. minuty o vítězství Čechů nad Italy. Ve středu zálohy odehrál i další klíčové zápasy a po Euru odešel do Atlétika Madrid. V roce 2000 přestoupil do Lens a po dvou letech se vrátil do Slavie, z níž poté zamířil do Rapidu Vídeň. Když se vracel do české ligy znovu, zvolil si Liberec. V roce 2008 ukončil kariéru.

Radek Bejbl

Pavel Novotný  Pavel Novotný odehrál v národním týmu jen dva zápasy. Jeden z nich byl na Euru v Anglii ve slavném semifinálovém utkání s Francií. Rok po šampionátu odešel do Wolfsburgu a po návratu domů zakotvil ve Spartě. Následně působil ve střížkovské Bohemce, ve které pak odstartoval trenérskou kariéru.
 Karel Poborský  Záložník Karel Poborský patřil na Euru v roce 1996 k nejlepším hráčům českého týmu a ve čtvrtfinále vstřelil legendární dloubák do sítě Portugalska. Turnaj mu zajistil lukrativní angažmá v Manchesteru United, kde však nevydržel dlouho a přes Benfiku Lisabon a Lazio Řím se vrátil do Prahy. Ne však do Slavie, ale do Sparty. Kariéru ukončil v Českých Budějovicích.
 Jan Suchopárek  Jan Suchopárek vstřelil v národním týmu čtyři góly. Ten poslední si nechal na nejlepší možnou chvíli a otevřel skóre zápasu s Ruskem, po kterém Češi postoupili do čtvrtfinále. Obránce, který na Euru odehrál všechny zápasy kromě semifinálové bitvy s Francií, byl ve Slavii od roku 1991 a po Euru odešel do francouzského Štrasburku. Na přelomu tisíciletí se vrátil přes Německo do Slavie a kariéru ukončil v roce 2005 v mateřském Kladně.
 Vladimír Šmicer  Vladimír Šmicer, který se během Eura stihl oženit, vstřelil na turnaji jednu z nejslavnějších branek v historii českého fotbalu. V 88. minutě utkání s Ruskem srovnal na 3:3 a zajistil Čechům postup do čtvrtfinále. Účastník dalších dvou evropských šampionátů odešel po stříbrném turnaji do Lens a od roku 1999 byl v Liverpoolu, se kterým vyhrál Ligu mistrů. Přes angažmá v Bordeaux se vrátil v roce 2007 do Edenu a se Slavií vybojoval ještě dva ligové tituly.
5
Fotogalerie

Pamatujete? Těchto 5 fotbalistů Slavie si zahrálo na stříbrném Euru v roce 1996

Za pár týdnů uplynule už 28 let od chvíle, co samostatná česká fotbalová reprezentace postoupila poprvé (a dosud naposled) do finále evropského šampionátu. Oporami tehdejšího týmu byli Pavel Nedvěd, Patrik Berger, ale také pět hráčů pražské Slavie.

Slavia zažila parádní sezonu 1995/96. Pod vedením kouče Františka Cipra vyhrála po 49 letech domácí ligu a postoupila do semifinále Poháru UEFA. To se projevilo i na složení reprezentačního výběru. Na Euro do Anglie odjelo pět slávistů. Kteří to byli a jak se jim na turnaji vedlo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Jan Suchopárek

Jan Suchopárek vstřelil v národním týmu čtyři góly. Ten poslední si nechal na nejlepší možnou chvíli a otevřel skóre zápasu s Ruskem, po kterém Češi postoupili do čtvrtfinále.

Obránce, který na Euru odehrál všechny zápasy kromě semifinálové bitvy s Francií, byl ve Slavii od roku 1991 a po Euru odešel do francouzského Štrasburku. Na přelomu tisíciletí se vrátil přes Německo do Slavie a kariéru ukončil v roce 2005 v mateřském Kladně.

Pokračování 6 / 6

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer, který se během Eura stihl oženit, vstřelil na turnaji jednu z nejslavnějších branek v historii českého fotbalu. V 88. minutě utkání s Ruskem srovnal na 3:3 a zajistil Čechům postup do čtvrtfinále.

Účastník dalších dvou evropských šampionátů odešel po stříbrném turnaji do Lens a od roku 1999 byl v Liverpoolu, se kterým vyhrál Ligu mistrů. Přes angažmá v Bordeaux se vrátil v roce 2007 do Edenu a se Slavií vybojoval ještě dva ligové tituly.