Česká republika – Norsko 2:3 (2010)  Mistrovství světa v roce 2010 se z českého pohledu dlouho nevyvíjelo dobře. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice v základní skupině porazili Švédy, ale předtím senzačně podlehli Norům. Mezi střelce se dvakrát zapsal Jaromír Jágr, poprvé srovnal na 1:1 a podruhé jen korigoval na konečných 2:3. Češi se ale po nepovedeném utkání nepoložili a nakonec došli ke zlatu… Profimedia.cz
 Česká republika – Dánsko 3:4 po nájezdech (2014)  Na světovém šampionátu v roce 2014 se přepisovala historie. Hokejisté Dánska totiž poprvé v historii porazili Čechy. Ti sice po sedmi minutách vedli 2:0, ještě patnáct minut před koncem měli náskok dvou branek a od vedení je dělilo pár vteřin, reprezentace ze severu se ale nesložila, srovnala a vyhrála na nájezdy. Profimedia.cz
 Česká republika - Dánsko 1:2 po nájezdech (2016)  Jako nůž máslem projížděli čeští reprezentanti před čtyřmi lety na mistrovství světa v Rusku základní skupinou. Na úvod šampionátu si poradili s domácí Sbornou, přehráli Švédy, deklasovali Nory, až v předposledním utkání narazili na Dánsko. Češi vedli od 25. minuty po trefě Tomáše Plekance, na začátku třetí třetiny však Seveřané srovnali a zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům. V nich rozhodl útočník Nikolaj Ehlers a národní tým tak podruhé během dvou let poznal hořkou chuť porážky od hokejového trpaslíka... Profimedia.cz
 Česká republika - Rakousko 1:2 po nájezdech (2022)  Blamáž. To bylo hlavní slovo v titulcích všech deníků, které se vyjadřovaly k zápasu českého týmu s Rakouskem na letošním světovém šampionátu ve Finsku. Národní celek sice držel těsné vedení už od 18. minuty, kdy se trefil kapitán Roman Červenka, Rakušanům se ale povedlo v poslední minutě třetí třetiny zásluhou Briana Leblera srovnat a nakonec senzačně uspěli v nájezdech. O historicky první výhře nad českou reprezentací na mistrovství světa rozhodl bývalý útočník brněnské komety Peter Schneider. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Špatné dny. 5 nejpřekvapivějších porážek českých hokejistů s „trpaslíky“ na mistrovství světa

(Téměř) pryč jsou časy, kdy hokejové velmoci porážely outsidery klidně i dvouciferným rozdílem. Hokej se neskutečně vyrovnává a i „trpaslíci“ si dokážou vyšlápnout na favority.

Že Francie, Rakousko či Dánsko nedosahují takových kvalit jako třeba Švédsko či Kanada? Stačí se podívat na výsledky z posledních světových šampionátů a každému je jasné, že to už nějakou dobu neplatí. I Češi v uplynulých letech s hokejovými „trpaslíky“ několikrát klopýtli. Pět nejpřekvapivějších porážek si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Česká republika - Německo 0:2 (2007)

Německo sice není úplným hokejovým trpaslíkem, ale mezi elitu se na začátku tisíciletí rozhodně nepočítalo. V roce 2007 Čechům šampionát v Rusku nevyšel. Základní skupinu s USA, Běloruskem a Rakouskem sice zvládli bez zaváhání, v osmifinálové skupině ale mimo jiné nestačili na Němce, kterým podlehli 0:2. Nakonec před nimi sice uhájili jednobodový náskok a prošli do čtvrtfinále, kde však nestačili na domácí Sbornou.

Pokračování 3 / 6

Česká republika – Norsko 2:3 (2010)

Mistrovství světa v roce 2010 se z českého pohledu dlouho nevyvíjelo dobře. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice v základní skupině porazili Švédy, ale předtím senzačně podlehli Norům.

Mezi střelce se dvakrát zapsal Jaromír Jágr, poprvé srovnal na 1:1 a podruhé jen korigoval na konečných 2:3. Češi se ale po nepovedeném utkání nepoložili a nakonec došli ke zlatu…

Pokračování 4 / 6

Česká republika – Dánsko 3:4 po nájezdech (2014)

Pokračování 5 / 6

Česká republika - Dánsko 1:2 po nájezdech (2016)

Jako nůž máslem projížděli čeští reprezentanti před šesti lety na mistrovství světa v Rusku základní skupinou. Na úvod šampionátu si poradili s domácí Sbornou, přehráli Švédy, deklasovali Nory, až v předposledním utkání narazili na Dánsko.

Češi vedli od 25. minuty po trefě Tomáše Plekance, na začátku třetí třetiny však Seveřané srovnali a zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům. V nich rozhodl útočník Nikolaj Ehlers a národní tým tak podruhé během dvou let poznal hořkou chuť porážky od hokejového trpaslíka...