9. Marcel Desailly – 34 let, 8 měsíců, 4 dny  Francouzský obránce s ghanskými kořeny nastupoval v modrém dresu Chelsea šest sezon. Na Stamford Bridge přišel Marcel Desailly v roce 1998 jako čerstvý mistr světa a rázem se stal miláčkem fanoušků pro svou bojovnost. Největší den v modrém dresu prožil v roce 2000, kdy skvělým výkonem pomohl k zisku FA Cupu. A ještě něco – byl to právě on, vedle koho se „učil“ pozdější kapitán týmu John Terry. Poslední ze svých šesti ligových gólových zářezů si připsal do statistik 11. května 2003 v domácím střetnutí s Liverpoolem. Šlo tehdy o souboj čtvrtého a pátého týmu tabulky, v němž hosté vedli už od 11. minuty. Desailly však za tři minuty srovnal hlavou svým druhým gólem v sezoně na 1:1 a o 13 minut později pečetil konečný výsledek 2:1 Jesper Grönkjaer.
 8. Gianluca Vialli – 34 let, 10 měsíců, 7 dní  Na Stamford Bridge strávil Gianluca Vialli poslední tři sezony kariéry a především v prvních dvou byl stále nesmírně platným hráčem. V dresu Chelsea odehrál 78 zápasů, ve kterých nastřílel 40 branek a pomohl klubu k výhře v FA Cupu, k triumfu v Ligovém poháru, k vítězství v Poháru vítězů pohárů a následně zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Superpoháru UEFA. Svůj poslední ligový gól oslavil 16. května 1999. Chelsea tehdy figurovala v tabulce Premier League na třetím místě a hostila osmé Derby County. Vialli pečetil v 68. minutě zápasu výsledek na 2:0.
 7. Frank Lampard – 35 let, 9 měsíců, 16 dní  Když se ještě poměrně nedávno mluvilo v Premier League o záložníkovi, který umí zatraceně dobře střílet góly, většinou byla řeč o Franku Lampardovi. Nejlepší střelec v historii Chelsea nasázel v 648 zápasech 211 branek, což je bilance, na kterou by byla pyšná i drtivá většina útočníků. Na Stamford Bridge přišel v roce 2001 z West Hamu za 11 milionů liber a klubu tyto peníze svými výkony mnohokrát splatil. Pomohl mužstvu ke třem anglickým titulům, čtyřem vítězstvím v FA Cupu a triumfu v Lize mistrů. Lampard je patrně jedním z mála hráčů, který by mohl být úspěšný v jakékoli fotbalové éře. Poslední ligovou trefou se blýskl 5. dubna 2014 v domácím souboji se Stoke City. Na vítězství 3:0 se podílel druhou brankou utkání. Byl to jeho šestý gól v sezoně. Další už pak nepřidal.
 6. Glenn Hoddle – 36 let, 4 měsíce, 27 dní  Bývalý skvělý ofenzivní záložník Glenn Hoddle odehrál dvanáct let v Tottenhamu Hotspur, kde v téměř čtyřech stovkách zápasů nastřílel skoro devadesát branek, ale na pohár pro vítěze si nikdy nesáhl. Nebylo mu přáno ani na sklonku kariéry, kdy strávil dva roky v Chelsea. Během dvou sezon odehrál v dresu Blues v Premier League 31 utkání, ale zaznamenal v nich jen jedinou branku. Bylo to 26. března 1994 v domácí souboji s West Hamem United. Hoddle tehdy pečetil v 79. minutě skóre na konečných 2:0.
10
Fotogalerie

Thiago Silva a spol. 10 nejstarších střelců gólu Chelsea v historii Premier League

Ve 118 let dlouhé historii londýnského fotbalového klubu Chelsea je dvaatřicetileté působení v Premier League poměrně krátkou, leč nesmírně významnou kapitolou. A zlatým písmem se v ní skví i jména nejstarších střelců.

Mládí vpřed, zní poměrně často otřepaná fráze. Ale co by byl fotbalový celek bez zkušených matadorů. A pokud navíc tito veteráni ještě střílejí branky, pak je to jen příjemný bonus navíc. V následujících kapitolách najdete deset nejstarších borců v historii londýnské Chelsea, kteří pokořili brankáře soupeřů v Premier League.

Pokračování 2 / 11

10. Steve Clarke - 34 let, 7 měsíců, 27 dní

Dlouho - takřka 12 let - patřil skotský obránce Steve Clarke neodmyslitelně do kádru Chelsea. S londýnským klubem vybojoval tři trofeje - v roce 1997 vyhrál FA Cup a o sezonu později se radoval z vítězství v anglickém Ligovém poháru a v Poháru vítězů pohárů.

Pravý bek, který měl také zkušenosti z národního týmu, vstřelil v Premier League jedinou branku, a to v jednom z posledních utkání, které v elitní soutěži odehrál. Stalo se tak 25. dubna 1998 v rámci 36. kola. Na domácím hřišti tehdy čtvrtá Chelsea hostila třetí Liverpool a modří s červenými pěkně zametli (4:1). Clarke se podílel už na první trefě zápasu, když v 11. minutě nahrával na gól Marku Hughesovi. Těsně před odchodem do šaten sice vyrovnal Karl-Heinz Riedle, ale v 67. minutě nasměroval Chelsea za ziskem tří bodů právě Clarke. Tato trefa jej dodnes řadí na desáté místo mezi nejstaršími střelci klubu v Premier League. Po sezoně Clarke ukončil kariéru a vydal se na trenérskou dráhu.

Pokračování 3 / 11

9. Marcel Desailly – 34 let, 8 měsíců, 4 dny

Francouzský obránce s ghanskými kořeny nastupoval v modrém dresu Chelsea šest sezon. Na Stamford Bridge přišel Marcel Desailly v roce 1998 jako čerstvý mistr světa a rázem se stal miláčkem fanoušků pro svou bojovnost.

Největší den v modrém dresu prožil v roce 2000, kdy skvělým výkonem pomohl k zisku FA Cupu. A ještě něco – byl to právě on, vedle koho se „učil“ pozdější kapitán týmu John Terry.

Poslední ze svých šesti ligových gólových zářezů si připsal do statistik 11. května 2003 v domácím střetnutí s Liverpoolem. Šlo tehdy o souboj čtvrtého a pátého týmu tabulky, v němž hosté vedli už od 11. minuty. Desailly však za tři minuty srovnal hlavou svým druhým gólem v sezoně na 1:1 a o 13 minut později pečetil konečný výsledek 2:1 Jesper Grönkjaer.

Pokračování 4 / 11

8. Gianluca Vialli – 34 let, 10 měsíců, 7 dní

Na Stamford Bridge strávil Gianluca Vialli poslední tři sezony kariéry a především v prvních dvou byl stále nesmírně platným hráčem. V dresu Chelsea odehrál 78 zápasů, ve kterých nastřílel 40 branek a pomohl klubu k výhře v FA Cupu, k triumfu v Ligovém poháru, k vítězství v Poháru vítězů pohárů a následně zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Superpoháru UEFA.

Svůj poslední ligový gól oslavil 16. května 1999. Chelsea tehdy figurovala v tabulce Premier League na třetím místě a hostila osmé Derby County. Vialli pečetil v 68. minutě zápasu výsledek na 2:0.

Pokračování 5 / 11

7. Frank Lampard – 35 let, 9 měsíců, 16 dní

Když se ještě poměrně nedávno mluvilo v Premier League o záložníkovi, který umí zatraceně dobře střílet góly, většinou byla řeč o Franku Lampardovi. Nejlepší střelec v historii Chelsea nasázel v 648 zápasech 211 branek, což je bilance, na kterou by byla pyšná i drtivá většina útočníků.

Na Stamford Bridge přišel v roce 2001 z West Hamu za 11 milionů liber a klubu tyto peníze svými výkony mnohokrát splatil. Pomohl mužstvu ke třem anglickým titulům, čtyřem vítězstvím v FA Cupu a triumfu v Lize mistrů. Lampard je patrně jedním z mála hráčů, který by mohl být úspěšný v jakékoli fotbalové éře.

Poslední ligovou trefou se blýskl 5. dubna 2014 v domácím souboji se Stoke City. Na vítězství 3:0 se podílel druhou brankou utkání. Byl to jeho šestý gól v sezoně. Další už pak nepřidal.

Pokračování 6 / 11

6. Glenn Hoddle – 36 let, 4 měsíce, 27 dní

Bývalý skvělý ofenzivní záložník Glenn Hoddle odehrál dvanáct let v Tottenhamu Hotspur, kde v téměř čtyřech stovkách zápasů nastřílel skoro devadesát branek, ale na pohár pro vítěze si nikdy nesáhl. Nebylo mu přáno ani na sklonku kariéry, kdy strávil dva roky v Chelsea.

Během dvou sezon odehrál v dresu Blues v Premier League 31 utkání, ale zaznamenal v nich jen jedinou branku. Bylo to 26. března 1994 v domácím souboji s West Hamem United. Hoddle tehdy pečetil v 79. minutě skóre na konečných 2:0.

Pokračování 7 / 11

5. John Terry – 36 let, 5 měsíců, 8 dní

Legenda Chelsea John Terry má na kontě pět ligových titulů a pětkrát se radoval z vítězství v FA Cupu. Dočkal se také vítězství v Lize mistrů. Nepostradatelný byl i pro anglický národní tým, v němž ukončil kariéru na podzim v roce 2012. Na Stamford Bridge vydržel o pět let déle, načež odešel na poslední sezonu do Aston Villy. Ještě než tak učinil, rozloučil se s fanoušky Blues 15. května 2017 svou poslední ligovou trefou. Stalo se tak v na góly bohatém střetnutí s Watfordem, který skončil domácí výhrou Chelsea 4:3. Terry tehdy levačkou otevřel skóre. Byl to jeho první a poslední gól v ligové sezoně.

Pokračování 8 / 11

4. Mal Donaghy – 36 let, 5 měsíců, 14 dní

Dlouholetý severoirský reprezentant Mal Donaghy spojil s londýnskou Chelsea poslední dvě sezony své dlouhé kariéry. Do klubu přišel v roce 1992 po čtyřletém angažmá v Manchesteru United, s nímž vyhrál v sezoně 1990/91 Pohár vítězů pohárů. Nevysoký obránce odehrál v dresu Blues 68 utkání a vstřelil tři góly. Ten poslední vsítil 27. února 1994 v domácí přestřelce s Tottenhamem. Chelsea už v zápase prohrávala 0:2, když po půlhodině hry zavelel k obratu právě Donaghy, který svým prvním a zároveň posledním gólem v sezoně i v kariéře nasměroval mužstvo k vítězství 4:3.

Pokračování 9 / 11

3. Gianfranco Zola – 36 let, 9 měsíců, 16 dní

Před lety byl italský ofenzivní klenot Gianfranco Zola zvolen fanoušky Chelsea nejlepším hráčem v historii klubu. I když by dnes stejná anketa asi dopadla jinak, Zola by jistě patřil opět mezi absolutní elitu. V roce 1996 přišel do londýnského klubu za 4,5 milionu liber z Parmy a kromě anglického titulu vyhrál na Ostrovech snad všechno, co mohl.

Jeho největší okamžik přišel v roce 2002 v utkání FA Cupu proti Norwichi, kdy si po rohovém kopu naběhl na míč, který poslal fantasticky patičkou za záda brankáře. Tehdejší trenér Chelsea Claudio Ranieri nazval jeho kousek „magickým gólem.“

Nezapomenutelným je však také jeho poslední gól v Premier League, který vstřelil 21. dubna 2003 v domácím utkání proti Evertonu. Zola tehdy pečetil v 90. minutě pravačkou svou čtrnáctou trefou v sezoně vítězství 4:1. V téměř 37 letech se tehdy stal nejstarším střelcem Chelsea v historii Premier League a byl jím pak následujících 12 roků.

Pokračování 10 / 11

2. Didier Drogba – 37 let, 1 měsíc, 18 dní

Útočník Didier Drogba je čtvrtým nejlepším kanonýrem v historii Chelsea. Celkem nastřílel v dresu Blues 164 branek, z nichž 104 zaznamenal v Premier League. Tu poslední vsítil během sezony 2014/15, když se do klubu vrátil poté, co ukončil angažmá v Číně. Skóroval 29. dubna 2015 v utkání na hřišti Leicesteru City, které Blues vyhráli 3:1. Drogba tehdy zavelel k obratu vyrovnávacím gólem na 1:1 na začátku druhého poločasu a stal se na šest a půl roku nejstarším střelcem Chelsea v historii Premier League.

Pokračování 11 / 11

1. Thiago Silva – 37 let, 4 měsíce, 1 den

Mnozí ho už před pár lety odepisovali a někteří fanoušci si před sezonou 2020/21, kdy přišel na Stamford Bridge zadarmo z Paris Saint-Germain, ťukali na čelo, jenže Thiago Silva ukázal, že fotbalové kvality pořád má. V ročníku 2020/21 pomohl Chelsea k vítězství v Lize mistrů a válí i v té současné, byť je mu už 39 let.

Zkušený Brazilec má na Stamford Bridge smlouvu do konce sezony. Zatím v ní odehrál všech osm utkání a na hřišti nechyběl ani jedinou minutu. Na vstřelenou branku však v tomto ročníku zatím čeká. Poslední trefu zaznamenal letos 23. ledna do sítě Tottenhamu a pojistil si jí místo na čele tabulky nejstarších kanonýrů Chelsea v historii Premier League. Blues i díky jeho přesné hlavičce z 55. minuty vyhráli na Stamford Bridge 2:0.