Česká republika U19 – Německo U19 0:5 (7. září 2008, přátelské utkání)  V létě roku 2008 bylo Josefu Hušbauerovi teprve 18 let a byl členem reprezentačního výběru do 19 let, který v přátelském utkání změřil síly se svými německými vrstevníky. V českém celku byli například Jan Chramosta, Tomáš Železník či Josef Šural, na soupisce soupeře bychom našli například brankáře Trappa či útočníka Schürrleho, který vstřelil v 25. minutě úvodní gól a nasměroval Němce k vysoké výhře 5:0. Josef Hušbauer se na trávníku objevil na začátku druhé půle, kdy vystřídal Vojtěcha Machka. To už domácí prohrávali 0:2. Do závěrečného hvizdu musel talentovaný středopolař přetrpět ještě tři branky za záda gólmana Valeše. Profimedia.cz

Česká republika U19 – Německo U19 0:5 (7. září 2008, přátelské utkání)
V létě roku 2008 bylo Josefu Hušbauerovi teprve 18 let a byl členem reprezentačního výběru do 19 let, který v přátelském utkání změřil síly se svými německými vrstevníky. V českém celku byli například Jan Chramosta, Tomáš Železník či Josef Šural, na soupisce soupeře bychom našli například brankáře Trappa či útočníka Schürrleho, který vstřelil v 25. minutě úvodní gól a nasměroval Němce k vysoké výhře 5:0. Josef Hušbauer se na trávníku objevil na začátku druhé půle, kdy vystřídal Vojtěcha Machka. To už domácí prohrávali 0:2. Do závěrečného hvizdu musel talentovaný středopolař přetrpět ještě tři branky za záda gólmana Valeše. | Profimedia.cz

Sparta Praha – Baník Ostrava 4:0 (8. srpna 2010, ligové utkání)  Na začátku sezony 2010/11, konkrétně ve čtvrtém ligovém kole, na sebe narazila Sparta s Baníkem. Na Letné to tehdy bylo „vraždění neviňátek“. Domácí vedli do přestávky po dvou trefách Bonyho Wilfrieda 2:0 a na začátku druhého poločasu poslal ostravský trenér Miroslav Koubek místo Jána Greguše na hřiště Josefa Hušbauera. Mladý talent měl oživit hru hostujícího celku, ale moc to nevyšlo. Sparťané nedlouho po změně stran přidali třetí branku díky Kladrubskému a na konečných 4:0 pečetil v 90. minutě Manuel Pamič. To už hráli Ostravané nějaký čas bez Adama Varadiho, který viděl v 63. minutě po druhé žluté kartě červenou. Profimedia.cz
 Teplice – Baník Ostrava 4:0 (20. března 2011, ligové utkání)  Celých devadesát minut musel přetrpět Josef Hušbauer na hřišti během utkání s Teplicemi. V zápase 21 ligového kola v sezoně 2010/11 tahali hosté z Ostravy od prvních minut za kratší konec. Už v osmé minutě otevřel skóreŠtěpán Vachoušek a do přestávky přidal ještě jednu trefu Aidin Mahmutovič. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Na konečných 4:0 pečetili Vachoušek a Jakub Mareš. Baník odehrál prakticky celý druhý poločas v deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Zdeněk Smejkal. Profimedia.cz
 Austrálie – Česká republika 4:0 (1. června 2018, přípravné utkání)  Debakl. Tak označovala média výsledek přípravného utkání mezi Českou republikou a Austrálií na začátku června roku 2018. Tuzemský výběr podlehl v Rakousku Austrálii 0:4. Pro protinožce to byl jeden z testů před světovým šampionátem v Rusku. Austrálie vyhrála nad Českou republikou či Československem poprvé v historii a poprvé od září 2016 uspěla mimo domácí hřiště. Češi nastoupili v ofenzivní sestavě s cílem vysoko napadat australskou rozehrávku, ale svěřenci nizozemského kouče Berta van Marwijka velmi dobře kombinovali a často z presinku utekli. po první půli prohrával celek trenéra Karla Jarolíma 0:1, ve druhém dějství se však naprosto sesypal a korunu nepovedenému výkonu nasadil v 80. minutě vlastní gól Jakuba Jugase. Josef Hušbauer strávil na hřišti celých 90 minut. Profimedia.cz
 Rusko – České republika 5:1 (10. září 2018, přátelské utkání)  Po domácí porážce od Ukrajiny v nové soutěži - Lize národů - se český výběr vypravil na východ, ale jen málokterý fanoušek věřil, že by nároďák v Rusku mohl překvapit domácí výběr. Málokdo ale také asi čekal takovou tragédii, jaká z toho nakonec byla. Češi dostali v Rostovu na Donu napráskáno a odjížděli s porážkou 1:5. A to byl ještě hodně milosrdný výsledek, protože Rusové měli tolik šancí, že při troše štěstí klidně mohli vyhrát i dvouciferným počtem nastřílených branek. Vedení české fotbalové asociace pak už na nic nečekalo a Karla Jarolíma od národního celku odvolalo. Josef Hušbauer pobyl na hřišti 82 minut, než ho v závěru utkání vystřídal Michal Trávník. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Masakry. 6 nepovedených zápasů Josefa Hušbauera, které by nejraději vymazal z paměti

Každý fotbalista zažije kromě spousty „obyčejných“ zápasů i takové, které se dají označit jako „extrémní“. Jednou je to proto, že se týmu neskutečně daří a soupeře doslova rozseká na hadry, jindy zase proto, že na hadry skočí sám.

Josef Hušbauer oslaví za pár dnů 33. narozeniny a má už toho tedy poměrně dost za sebou. Oblékal dresy obou pražských „S“ a s oběma vybojoval mistrovský titul – na Letné jednou, v Edenu dokonce třikrát. V české reprezentaci naskočil do více než dvou desítek utkání, jednou se stal nejlepším střelcem ligy.

Momentálně působí v Příbrami a možná už začíná opatrně přemýšlet o konci kariéry. Až se za ní jednou ohlédne, uvidí nejen řadu povedených utkání, ale také šestici nevydařených střetnutí, ve kterých byl na hřišti u vysokých porážek o čtyři či pět gólů. Připomenout si je můžete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

V létě roku 2008 bylo Josefu Hušbauerovi teprve 18 let a byl členem reprezentačního výběru do 19 let, který v přátelském utkání změřil síly se svými německými vrstevníky. V českém celku byli například Jan Chramosta, Tomáš Železník či Josef Šural, na soupisce soupeře bychom našli například brankáře Trappa či útočníka Schürrleho, který vstřelil v 25. minutě úvodní gól a nasměroval Němce k vysoké výhře 5:0.

Josef Hušbauer se na trávníku objevil na začátku druhé půle, kdy vystřídal Vojtěcha Machka. To už domácí prohrávali 0:2. Do závěrečného hvizdu musel talentovaný středopolař přetrpět ještě tři branky za záda gólmana Valeše.

Pokračování 3 / 7

Sparta Praha – Baník Ostrava 4:0 (8. srpna 2010, ligové utkání)

Pokračování 4 / 7

Teplice – Baník Ostrava 4:0 (20. března 2011, ligové utkání)

Celých devadesát minut musel přetrpět Josef Hušbauer na hřišti během utkání s Teplicemi. V zápase 21 ligového kola v sezoně 2010/11 tahali hosté z Ostravy od prvních minut za kratší konec. Už v osmé minutě otevřel skóre Štěpán Vachoušek a do přestávky přidal ještě jednu trefu Aidin Mahmutovič. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Na konečných 4:0 pečetili Vachoušek a Jakub Mareš. Baník odehrál prakticky celý druhý poločas v deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Zdeněk Smejkal.

Pokračování 5 / 7

Austrálie – Česká republika 4:0 (1. června 2018, přípravné utkání)

Debakl. Tak označovala média výsledek přípravného utkání mezi Českou republikou a Austrálií na začátku června roku 2018. Tuzemský výběr podlehl v Rakousku Austrálii 0:4. Pro protinožce to byl jeden z testů před světovým šampionátem v Rusku. Austrálie vyhrála nad Českou republikou či Československem poprvé v historii a poprvé od září 2016 uspěla mimo domácí hřiště.

Češi nastoupili v ofenzivní sestavě s cílem vysoko napadat australskou rozehrávku, ale svěřenci nizozemského kouče Berta van Marwijka velmi dobře kombinovali a často z presinku utekli. Po první půli prohrával celek trenéra Karla Jarolíma 0:1, ve druhém dějství se však naprosto sesypal a korunu nepovedenému výkonu nasadil v 80. minutě vlastní gól Jakuba Jugase. Josef Hušbauer strávil na hřišti celých 90 minut.

Pokračování 6 / 7

Rusko – České republika 5:1 (10. září 2018, přátelské utkání)

Po domácí porážce od Ukrajiny v nové soutěži - Lize národů - se český výběr vypravil na východ, ale jen málokterý fanoušek věřil, že by nároďák v Rusku mohl překvapit domácí výběr. Málokdo ale také asi čekal takovou tragédii, jaká z toho nakonec byla.

Češi dostali v Rostovu na Donu napráskáno a odjížděli s porážkou 1:5. A to byl ještě hodně milosrdný výsledek, protože Rusové měli tolik šancí, že při troše štěstí klidně mohli vyhrát i dvouciferným počtem nastřílených branek. Vedení české fotbalové asociace pak už na nic nečekalo a Karla Jarolíma od národního celku odvolalo. Josef Hušbauer pobyl na hřišti 82 minut, než ho v závěru utkání vystřídal Michal Trávník.

Pokračování 7 / 7

Arminia Bielefeld – Dynamo Drážďany 4:0 (15. června 2020, druholigové utkání)

Naposled si Josef Hušbauer „užil“ mimořádně nepovedené utkání před necelými dvěma lety, když byl ze Slavie na hostování v německých Drážďanech. Ve druholigovém klubu strávil jarní část sezony 2019/20 a mimo jiné během ní nastoupil i k utkání na hřišti Arminie Bielefeld. Zatímco domácí byli v tu chvíli na špici tabulky, hosté přijeli jako outsider z jejího dna. Podle toho také střetnutí vypadalo.

Už v desáté minutě Bielefeld vedl a po přestávce přidal ještě tři góly. Hušbauer byl střídán v 70. minutě utkání po třetí brance domácích. O tři minuty později se ze hřiště odporoučel také jeho krajan Ondřej Petrák, který též působil v barvách Dynama.