Libor Holík   Na podzim v Plzni ještě hostoval z Jablonce, v zimě se už stal kmenovým hráčem Viktorky. Ta jej přivedla coby náhradu za dlouhodobě zraněného Radima Řezníka. Čtyřiadvacetiletý Libor Holík zaujal dobrými výkony a nastupoval i v základní sestavě. Na jaře se v ní ale objevil jen jednou, během domácí porážky s Hradcem Králové. Naposledy hrál na pravém kraji obrany Milan Havel, tomu ale duel na Slovácku moc nevyšel.
 Erik Jirka   Slovenský reprezentant přišel do Plzně na startu sezony ze Španělska. Odehrál dobré zápasy, nastupoval i v základní sestavě a do statistik zapsal dva góly a tři nahrávky. Jenže na jaře pětadvacetiletý křídelník, který dobře zvládá souboje jeden na jednoho, sbírá minuty jen po částech. Ve třech duelech odehrál pouze 35 minut.
 Modou Ndiyae   Plzeň se musí obejít bez Lukáše Kalvacha. Jedním z hráčů, který může zraněnou oporu nahradit, je šestadvacetiletý Modou Ndiyae, jenž nastoupil v základní sestavě v duelu s Českými Budějovicemi. Utkání mu vyšlo, proti Senegalu už ale senegalský záložník, který loni hostoval v Karviné, nenastoupil.
 Václav Pilař   Je mu 34 let, má za sebou řadu zranění, už jej nezdobí taková rychlost, jako dříve, stále ale umí být hodně platný. I proto jej Viktorka v létě přivedla zpátky z Jablonce. Sám Václav Pilař ale asi zřejmě čekal, že bude hrát víc. Na jaře byl na palce jen na 22 minut v duelu s Jabloncem.
8
Fotogalerie

Plzeň potřebuje nový impuls. 7 hráčů, kteří mohou oživit hru Viktorky

Fotbalisté Plzně po podzimu kralovali ligové tabulce a na jaře chtěli zaútočit na obhajobu titulu. Jenže to vypadá, že jim došel dech.

Plzeň naposledy prohrála 0:2 na půdě Slovácka. Západočeši předvedli špatný výkon a zaznamenali už druhou jarní ztrátu. Trenér Michal Bílek nerad zasahuje do sestavy, teď ale zřejmě bude muset několik změn udělat. Jména sedmi hráčů, kteří mohou hru Viktorky oživit, najdete v následujících kapitolách.

Adam Vlkanova

V létě okolo něj bylo pořádně rušno. Zdálo se, že Adam Vlkanova míří do Slavie, nakonec ale skončil v Plzni. Tam se ihned postavil do základní sestavy, zahrál si Ligu mistrů a byl i v reprezentaci. Dal gól, přidal dvě nahrávky a patřil k oporám. Na jaře zaznamenal branku a asistenci v duelu s Brnem, ve třech jarních zápasech šel ale osmadvacetiletý univerzál do hry jen coby střídající hráč.

Pokračování 7 / 8

Rafiu Durosinmi

Dvacetiletý nigerijský útočník debutoval v lize loni v Karviné, za kterou dal tři góly. Viktorka jej ze Slezska v zimě přivedla. Na západě Čech hráče hodně chválili, v přípravě Rafiu Durosinmi ukázal kus svých kvalit, na jaře byl ale ve hře zatím jen dvakrát. Pokaždé navíc coby střídající hráč.

Pokračování 8 / 8

Matěj Vydra

Reprezentační útočník byl kvůli zranění několik měsíců bez fotbalu. V Plzni, která ho přivedla v zimě, na něj nechtěli tlačit, na druhou stranu, Matěj Vydra na tom je zdravotně dobře. Jenže dosud odehrál jen půl hodinu proti Hradci Králové a něco přes padesát minut v duelu na Slovácku. Moc toho ještě neukázal.