Carl Hagelin (Washington Capitals)  Než dostal Carl Hagelin první šanci v NHL, oddřel si čtyři sezony v juniorských soutěžích a na farmě. Jakmile mu ale dali v New Yorku Rangers v sezoně 2011/12 příležitost, už ji z rukou nepustil. Před začátkem sezony 2015/16 změnil dres a zamířil do Anaheimu, odkud se zanedlouho stěhoval do Pittsburghu. Nic lepšího se mu nemohlo přihodit, protože na konci ročníku se mohl radovat ze zisku Stanley Cupu, ke kterému výraznou měrou přispěl. Nejcennější hokejový pohár pak pomohl vybojovat i v následujícím ročníku. V minulé sezoně se ale hned dvakrát stěhoval. Nejdříve do Los Angeles, odkud ho následně vyexpedovali do Washingtonu, kde ještě do konce ročníku stačil ve 20 zápasech třikrát skórovat. Jenže v tom současném jako by na jeho hokejce sedělo prokletí. Odehrál 27 střetnutí, vyslal  na branky soupeřů 39 střel, ale ani jednou se neradoval ze vstřeleného gólu. Profimedi
 Patrick Russell (Edmonton Oilers)  I od útočníka ve třetí pětce a s platem 700 tisíc dolarů za sezonu se občas čeká gól. V případě dánského forvarda Patricka Russella z Edmontonu je to zatím čekání marné. Šestadvacetiletý borec, který jako nedraftovaný hráč podepsal loni jednoletý kontrakt s Oilers a letos ho o další sezonu prodloužil, naskočil v NHL už do 35 utkání, z toho devětadvacetkrát se tak stalo v aktuálním ročníku, ale v kolonce gólů má stále nulu. Na ledě tráví v průměru 12 minut a devět vteřin na zápas, ale jak je vidět, tato porce času nestačila na to, aby aspoň jedna z 35 střel na branku zapadla za záda gólmana. Profimedia.cz
 Mark Jankowski (Calgary Flames)  Kanaďan Mark Jankowski pochází z hokejové rodiny. Tento sport hrál (nebo hraje) jeho děda, otec, strýc, bratr i bratranec. Do NHL byl draftován hned v prvním kole v roce 2012 a tehdy se o něm mluvilo jako o jednom z velkých talentů. V dresu Calgary Flames debutoval v ročníku 2016/17 a od další sezony už patřil do sestavy týmu. V nováčkovské sezoně dal 17 branek, v té minulé pak o tři méně. Momentálně však na jeho hokejce zřejmě sedí nějaká ošklivá kletba, protože ve 32 zápasech nedokázal dostat ani jedinkrát puk za brankovou čáru. Na konci ročníku mu vyprší dvouletá smlouva a jen těžko může očekávat, že mu někdo v nejlepší lize světa nabídne novou. Profimedia.cz
 Frans Nielsen (Detroit Red Wings)  Když Pavel Dacjuk oznámil po sezoně 2015/16, že opustí Detroit Red Wings, generální manažer Ken Holland začal rychle shánět adekvátní náhradu. Jeho volba padla na dánského centra New Yorku Islanders Franse Nielsena, který podepsal ve městě automobilů šestiletý kontrakt, který mu zaručuje až do roku 2022 průměrný roční příjem ve výši 5,25 milionu dolarů. Během poslední sezony na Long Islandu Nielsen podruhé v kariéře překonal v základní části soutěže padesátibodovou hranici, v minulém ročníku se však dostal jen na 35 bodů (10+25), což asi neodpovídalo představám klubových manažerů. A v současné sezoně je to úplná katastrofa – v 33 utkáních si připsal do statistik jen tři body za asistence. O tom, že by zacelil díru po odchodu Dacjuka, se nedá vůbec mluvit. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Prokletí smolaři. 5 útočníků, kteří odehráli v aktuální sezoně NHL aspoň 25 utkání a nedali jediný gól

„Je to marný, je to marný, je to marný“, řekl by klasik. A mnozí hokejisté z NHL by mu v aktuální sezoně dali zapravdu.

slide-bez gólu.jpg

Útočníci jsou na ledě především od toho, aby stříleli branky. Jenže to se mnohdy snadněji řekne, než provede. V základní části aktuální sezony NHL naskočilo na led rovných sto forvardů, kteří neskórovali ani jednou. Pravda, někteří odehráli jen pár utkání a nedostali na ledě mnoho prostoru a času, pětice borců však zvládla naskočit aspoň do 25 zápasů a stejně mají v kolonce vstřelených branek nulu. Tyto hráče, kteří mají zřejmě zakleté hokejky, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Carl Hagelin (Washington Capitals)

Carl Hagelin-Washington.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2019/20: 27
Počet střel na branku: 39
Bilance: 7 bodů (0+7)
Plat v sezoně 2019/20: 3,5 milionu dolarů

Carl Hagelin je typickým produktem švédské hokejové školy. Je fenomenálním bruslařem s dokonalými ofenzivními instinkty, který si umí výborně plnit defenzivní povinnosti, a k tomu je i neúnavným dříčem, jenž je na ledě neustále v pohybu, forčekuje, napadá hráče soupeře a svou obratností jim dokáže pořádně znepříjemnit život.

Hagelin je jedním z těch hráčů, které skauti před draftem v roce 2007 moc dobře neodhadli. Na řadu šel až v šestém kole jako 168. v celkovém pořadí, ale vypracoval se v jednoho z nejlepších centrů svého ročníku. Slovo „vypracoval“ je tu namístě, protože než dostal první šanci v NHL, oddřel si čtyři sezony v juniorských soutěžích a na farmě. Jakmile mu ale dali v New Yorku Rangers v sezoně 2011/12 příležitost, už ji z rukou nepustil a stal se v Madison Square Garden nepostradatelným.

Před začátkem sezony 2015/16 změnil dres a zamířil do Anaheimu, odkud se zanedlouho stěhoval do Pittsburghu. Nic lepšího se mu nemohlo přihodit, protože na konci ročníku se mohl radovat ze zisku Stanley Cupu, ke kterému výraznou měrou přispěl. Nejcennější hokejový pohár pak pomohl vybojovat i v následujícím ročníku.

V minulé sezoně se ale hned dvakrát stěhoval. Nejdříve do Los Angeles, odkud ho následně vyexpedovali do Washingtonu, kde ještě do konce ročníku stačil ve 20 zápasech třikrát skórovat. Jenže v tom současném jako by na jeho hokejce sedělo prokletí. Odehrál 27 střetnutí, vyslal  na branky soupeřů 39 střel, ale ani jednou se neradoval ze vstřeleného gólu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrick Russell (Edmonton Oilers)

Patrick Russell.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2019/20: 29
Počet střel na branku: 35
Bilance: 4 body (0+4)
Plat v sezoně 2019/20: 700 tisíc dolarů

I od útočníka ve třetí pětce a s platem 700 tisíc dolarů za sezonu se občas čeká gól. V případě dánského forvarda Patricka Russella z Edmontonu je to zatím čekání marné.

Šestadvacetiletý borec, který jako nedraftovaný hráč podepsal loni jednoletý kontrakt s Oilers a letos ho o další sezonu prodloužil, naskočil v NHL už do 35 utkání, z toho devětadvacetkrát se tak stalo v aktuálním ročníku, ale v kolonce gólů má stále nulu. Na ledě tráví v průměru 12 minut a devět vteřin na zápas, ale jak je vidět, tato porce času nestačila na to, aby aspoň jedna z 35 střel na branku zapadla za záda gólmana.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mark Jankowski (Calgary Flames)

Mark Jankowski.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2019/20: 32
Počet střel na branku: 17
Bilance: 1 bod (0+1)
Plat v sezoně 2019/20: 1,75 milionu dolarů

Kanaďan Mark Jankowski pochází z hokejové rodiny. Tento sport hrál (nebo hraje) jeho děda, otec, strýc, bratr i bratranec. Do NHL byl draftován hned v prvním kole v roce 2012 a tehdy se o něm mluvilo jako o jednom z velkých talentů.

V dresu Calgary Flames debutoval v ročníku 2016/17 a od další sezony už patřil do sestavy týmu. V nováčkovské sezoně dal 17 branek, v té minulé pak o tři méně. Momentálně však na jeho hokejce zřejmě sedí nějaká ošklivá kletba, protože ve 32 zápasech nedokázal dostat ani jedinkrát puk za brankovou čáru. Na konci ročníku mu vyprší dvouletá smlouva a jen těžko může očekávat, že mu někdo v nejlepší lize světa nabídne novou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Frans Nielsen (Detroit Red Wings)

Frans Nielsen.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2019/20: 33
Počet střel na branku: 49
Bilance: 3 body (0+3)
Plat v sezoně 2019/20: 5,5 milionu dolarů

Když Pavel Dacjuk oznámil po sezoně 2015/16, že opustí Detroit Red Wings, generální manažer Ken Holland začal rychle shánět adekvátní náhradu. Jeho volba padla na dánského centra New Yorku Islanders Franse Nielsena, který podepsal ve městě automobilů šestiletý kontrakt, který mu zaručuje až do roku 2022 průměrný roční příjem ve výši 5,25 milionu dolarů.

Během poslední sezony na Long Islandu Nielsen podruhé v kariéře překonal v základní části soutěže padesátibodovou hranici, v minulém ročníku se však dostal jen na 35 bodů (10+25), což asi neodpovídalo představám klubových manažerů. A v současné sezoně je to úplná katastrofa – v 33 utkáních si připsal do statistik jen tři body za asistence. O tom, že by zacelil díru po odchodu Dacjuka, se nedá vůbec mluvit. Vzhledem k tomu, že nadprůměrný plat bude pobírat do roku 2022, asi nebudou mít šéfové klubu moc dobré spaní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Joe Thornton (San Jose Sharks)

Joe Thornton1.jpg

Počet odehraných v základní části sezony 2019/20: 38
Počet střel na branku: 38
Bilance: 12 bodů (0+12)
Plat v sezoně 2019/20: 2 miliony dolarů

Čtyřicetiletý Joe Thornton není jen legendou NHL, ale také klubu San Jose Sharks, kde působí od roku 2005, kdy byl do Kalifornie vytrejdován za tři hráče (Marco Sturm, Wayne Primeau Brad Stuart) z Bostonu. Pro Bruins to byl jeden z nejhorších obchodů v dějinách klubu, pro Sharks možná nejlepší. Od té doby se totiž Thornton stal jedním z nejvlivnějších hráčů v klubové historii.

Kvůli urostlé postavě a metrákové hmotnosti dostal přezdívku „Jumbo“, která skvěle sedí také k jeho hernímu stylu. Když se rozjel s pukem směrem k brance soupeře, málokdo ho dokázal zastavit. Obrovsky silný býval především při hře u mantinelů. Jeho velkou předností bývala vyrovnanost výkonů, jenže přibývající léta už na něm zanechala stopu.

V létě se dlouho spekulovalo, zda bude ještě hrát, nebo si prodlouží o rok kariéru. On nakonec podepsal na jednu sezonu Žralokům za plat dvou milionů dolarů, ale dnes by možná manažeři byli raději, kdyby se obě strany na kontraktu nedohodli. I když Jumbo býval vždycky spíše nahrávačem než kanonýrem, nula na jeho gólovém kontě po odehrání 38 zápasů je poměrně děsivá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud