Marián Čišovský (Temešvár)  - Bývalý slovenský reprezentační stoper přišel do Plzně v roce 2011 z rumunského Temešváru. Předtím působil v Petržalce, Žilině či bratislavském Interu. V lize se ale naposledy objevil v ročníku 2013/14, kariéru mu totiž předčasně ukončilo závažné onemocnění. Foto: Profimedia.cz
 Roman Procházka (Levski Sofia)  - Jedna z letních posil Viktorky. Devětadvacetiletý střední záložník, který má na kontě i dva starty ve slovenské reprezentaci, je rodákem a odchovancem z Trnavy. Několik let byl však oporou bulharského celku Levski Sofia, odkud v létě zadarmo přišel do Plzně. Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Patrik Hrošovský (Trenčín)  - Dát gól na půdě Realu Madrid, to se počítá. Patrik Hrošovský to dokázal a dost možná si otevřel dveře k zimnímu přestupu. V Plzni se stal nástupcem Pavla Horvátha a vyrostl z něj klíčový muž západočeské zálohy. Ve Viktorce je už od sedmnácti let, předtím působil v Trenčíně. Foto: Profimedia.cz
 Martin Chrien (Banská Bystrica)  - Do sestavy Plzně se moc neprosadil, přesto na něm Viktorka vydělala a před rokem ho prodala za milion eur do Benfiky. V Plzni byl nadaný střední záložník od roku 2014, kdy jej západočeský klub přivedl z Banské Bystrice. Foto: Barbora Reichová  CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Kypr, Bulharsko i Rumunsko. Kde plzeňská Viktorka loví slovenské posily?

Zatímco Sparta se Slavií loví posily ze všech koutů světa, Plzeň se zaměřuje především na Slováky. Erik Pačinda je toho důkazem.

Pačinda, jenž má na kontě tři starty a jeden gól ve slovenské reprezentaci, dorazil do Viktorky z Dunajské Stredy. Devětadvacetiletý útočník je další z řady slovenských posil, které Viktorka za poslední léta získala. Odkud přišli Kozáčik, Hrošovský, Bakoš a spol.? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Matúš Kozáčik (Anorthosis)

Matúš Kozáčik.jpg

Na půdě Realu sice chytal Aleš Hruška, dlouholetou jedničkou Viktorky je ale Matúš Kozáčik. Bývalého gólmana Sparty či Slavie Plzeň získala už v roce 2012 z kyperské Famagusty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Marián Čišovský (Temešvár)

Marian Čišovský 2.jpg

Bývalý slovenský reprezentační stoper přišel do Plzně v roce 2011 z rumunského Temešváru. Předtím působil v Petržalce, Žilině či bratislavském Interu. V lize se ale naposledy objevil v ročníku 2013/14, kariéru mu totiž předčasně ukončilo závažné onemocnění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Roman Procházka (Levski Sofia)

Roman Procházka Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Jedna z letních posil Viktorky. Devětadvacetiletý střední záložník, který má na kontě i dva starty ve slovenské reprezentaci, je rodákem a odchovancem z Trnavy. Několik let byl však oporou bulharského celku Levski Sofia, odkud v létě zadarmo přišel do Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Patrik Hrošovský (Trenčín)

Patrik Hrošovský 2.jpg

Dát gól na půdě Realu Madrid, to se počítá. Patrik Hrošovský to dokázal a dost možná si otevřel dveře k zimnímu přestupu. V Plzni se stal nástupcem Pavla Horvátha a vyrostl z něj klíčový muž západočeské zálohy. Ve Viktorce je už od sedmnácti let, předtím působil v Trenčíně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Martin Chrien (Banská Bystrica)

Martin Chrien Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Do sestavy Plzně se moc neprosadil, přesto na něm Viktorka vydělala a před rokem ho prodala za milion eur do Benfiky. V Plzni byl nadaný střední záložník od roku 2014, kdy jej západočeský klub přivedl z Banské Bystrice.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Marek Bakoš (Ružomberok)

Marek Bakoš.jpg

Jeden ze strůjců nové éry západočeského klubu. Plzeň ho přivedla v roce 2009 z Ružomberoku a z Marka Bakoše vyrostla hlavní útočná zbraň Viktorky. Slovenský forvard pomohl ke čtyřem titulům i postupům do Ligy mistrů. Před třemi lety zamířil do Liberce, pak se ale do Plzně ještě vrátil a v létě zamířil do Trnavy. Dříve působil taky v Rusku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Michal Ďuriš (Banská Bystrica)

Michal Ďuriš 2.jpg

Stejně jako Bakoš byl u úspěšného tažení Plzně domácí soutěží i Ligou mistrů Michal Ďuriš. Toho Viktorka získala v roce 2010 z Banské Bystrice a slovenský reprezentační útočník ve Viktorce vydržel sedm let, než zamířil do Ruska. V lednu odešel do kyperského Anorthosisu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud