VIDEOTEST: Rozsíval beztrestně sejmul soupeře. Vyloučili byste ho?

V noci ze středy na čtvrtek začala semifinálové série v Západní konferenci NHL, v níž se střetly dva ze zakládajících klubů nejslavnější soutěže světa - Chicago a Detroit. Blackhawks na domácím ledě přehráli Rudá křídla výsledkem 4:1, ale kromě branek vzrušil diváky i tvrdý souboj, jehož aktérem byl český bek Michal Rozsíval.

Běžela teprve pátá minuta střetnutí a publikum v ochozech čekalo na první branku. Dočkali se však jednoho z mnoha ostrých soubojů u hrazení. Domácí obránce Michal Rozsíval v něm poslal k ledu Justina Abdelkadera. Šestadvacetiletý útočník dostal ránu do oblasti hlavy a krku, za niž by podle pravidel měl následovat trest, rozhodčí však nechali zákrok českého zadáka bez povšimnutí.

Abdelkader se těžce oklepával na střídačce a vypadalo to, že pro něho zápas skončil, nakonec se ale vrátil do hry. Naskýtá se však otázka, zda Rozsívalův zákrok neměl být podle pravidel „oceněn“ minimálně dvěma minutami. Mrkněte na video a vyjádřete svůj názor v diskusi nebo v anketě.