Mark Bosnich (Aston Villa) -  Tottenham Hotspur – Aston Villa 1:1 Australský průšvihář Mark Bosnich byl prvním brankářem, který dokázal v Premier League čelit dvěma pokutovým kopům a vyjít z těchto situací jako vítěz. Někdejší gólman Aston Villy, kde strávil nejdelší část kariéry (1992 až 1999), čelil pokusům Darrena Andertona a Nicka Barnbyho. V obou případech byl úspěšný. Především jeho zásluhou si hosté tehdy odvezli z White Hart Lane cenný bod za remízu 1:1. Profimedia.cz
 Pavel Srníček (Sheffield Wednesday) -  Aston Villa – Sheffield Wednesday 2:1 Český brankář Pavel Srníček se nezapsal výrazně jen do historie Newcastlu United. Dva roky odchytal také v klubu Sheffield Wednesday, kde se mu v prosinci roku 1999 povedl mimořádný kousek. Jako druhý gólman v dějinách Premier League zvládl v jednom utkání chytit dvě penalty. Ani jeho bravurní zákroky proti střelám Diona Dublina a Paula Mersona však nezabránily porážce 1:2. Profimedia.cz
 Edwin van der Sar (Fulham) -  Fulham - Aston Villa 1:1 Je zvláštní že první tři brankáři, kteří chytili dvě penalty v jednom utkání Premier League, byli aktéry střetnutí, v němž figurovala birminghamská Aston Villa. Po Markovi Bosnichovi a Pavlovi Srníčkovi se to podařilo nizozemskému fantomovi Edwinovi van der Sarovi. Ještě než v létě roku 2005 zamířil do Manchesteru United, strávil čtyři sezony ve Fulhamu, za nějž v duelu s Aston Vilou čelil dvěma střelám Juana Pabla Angela ze značky pokutového kopu. V obou případech byl úspěšný a pomohl domácímu celku k bodu za remízu 1:1. Profimedia.cz
 Brad Friedel (Blackburn Rovers) -  Sheffield United - Blackburn Rovers 0:0 Americká brankářská legenda Brad Friedel se stal hrdinou utkání mezi Sheffieldem United a Blackburnem Rovers na podzim roku 2006. Byl to vůbec výjimečný souboj – skončil totiž bez branek, přestože v něm rozhodčí nařídil tři pokutové kopy. Jeden zlikvidoval domácí gólman Paddy Kenny, další dva úspěšné zákroky si připsal na konto Friedel, když „vymazal“ pokusy Davida Unswortha a Roba Hulse. Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Pavel Srníček a spol. 8 gólmanů, kteří v Premier League chytili dvě penalty v jednom utkání

Během 30 let dlouhé historie anglické Premier League se stalo jen devětkrát, že by brankář v jednom zápase chytil dvě penalty. Naposled tuto raritu mohli vidět diváci na podzim roku 2019 v utkání Manchesteru United s Norwichem.

Chytit pokutový kop, to je možná více otázkou štěstí než brankářského umění. Ale přežít bez inkasovaného gólu dvě penalty v jednom střetnutí? To už je skoro zázrak. V dějinách Premier League to dokázalo osm borců, mezi nimiž figuruje i jeden český gólman. Jeden brankář to dokonce zvládl dvakrát. Všech osm penaltových hrdinů najdete v následujících kapitolách.

Utkání: Fulham - Aston Villa 1:1

Je zvláštní že první tři brankáři, kteří chytili dvě penalty v jednom utkání Premier League, byli aktéry střetnutí, v němž figurovala birminghamská Aston Villa. Po Markovi Bosnichovi a Pavlovi Srníčkovi se to podařilo nizozemskému fantomovi Edwinovi van der Sarovi.

Ještě než v létě roku 2005 zamířil do Manchesteru United, strávil čtyři sezony ve Fulhamu, za nějž v duelu s Aston Vilou čelil dvěma střelám Juana Pabla Angela ze značky pokutového kopu. V obou případech byl úspěšný a pomohl domácímu celku k bodu za remízu 1:1.

Utkání: Blackburn Rovers – Bolton Wanderers 0:1

Někdejší finský reprezentační gólman Jussi Jääskälainen strávil nejdelší část kariéry v dresu Boltonu Wanderers, v němž se mu podařilo vstoupit do historie dvěma zlikvidovanými penaltami v jenom utkání. Došlo k tomu v roce 2006 na hřišti Blackburnu Rovers a jeho výkon měl pro hosty cenu tří bodů, protože vyhráli 1:0. Jääskälainen čelil pokutovým kopům v rozmezí pouhých tří minut a v obou případech vychytal Benniho McCarthyho.

Pokračování 7 / 9

Heurelho Gomes (Tottenham Hotspur, Watford)

Datum: 3. dubna 2010
Utkání: Sunderland – Tottenham Hotspur 3:1

Datum: 16. dubna 2016
Utkání: West Bromwich Albion – Watford 0:1

Brazilec Heurelho Gomes je jediným gólmanem, jemuž se dosud povedlo odchytat dvě střetnutí v Premier League, v nichž úspěšně čelil dvěma penaltám. Poprvé to zvládl v roce 2010 v dresu Tottenhamu, když chytil oba pokusy Darrena Benta. Jeho celek však na hřišti Sunderlandu přesto prohrál 1:3.

V dubnu roku 2016 se stal Gomes největší hvězdou Watfordu na půdě West Bromu, když znovu lapil dva pokutové kopy. Opět vychytal jen jediného střelce, jímž byl v tomto případě Saido Berahino, který se stal teprve třetím nešťastníkem v historii Premier League, jenž zahodil v jednom střetnutí dvě penalty. Díky Gomesovi si Watford odvezl z Londýna výhru 1:0.

Pokračování 8 / 9

Maarten Stekelenburg (Everton)

Datum: 15. října 2016
Utkání: Manchester City – Everton 1:1

Předposledním brankářem, jemuž se v anglické Premier League podařilo úspěšně čelit dvěma pokutovým kopům, se stal Nizozemec Maarten Stekelenburg. Na Etihad Stadium se postaral o překvapivou remízu hostujícího týmu s Manchesterem City (1:1), když nejdříve zneškodnil ve 43. minutě pokus Kevina De Bruyneho a v 70. minutě byl úspěšný tváří v tvář Sergiu Agüerovi.

Pokračování 9 / 9

Tim Krul (Norwich City)

Datum: 27. října 2019
Utkání: Norwich City – Manchester United 1:3

K vybrané skupině brankářů, kteří lapili dva pokutové kopy v jenom utkání, se jako poslední připojil v říjnu 2019 nizozemský reprezentant Tim Krul v domácím střetnutí s Manchesterem United. Hosté vedli od 21. minuty a o osm minut později mohlo být ještě hůře. Rozhodčí nařídil proti Norwichi penaltu. Marcus Rashford poslal balon k pravé tyči, ale Krul míč lapil. Jen o minutu později však dopravil hostující záložník míč do sítě ze hry a zvýšil na 2:0.

Těsně před přestávkou mohl jít Manchester do třígólového vedení. Další penaltu zahrával Anthony Martial, který střílel k opačné tyči než Rashford, ale Krul směr míče opět vystihl a vyrazil jej. Ani heroický výkon brankáře však Norwichi k bodům nepomohl a tým prohrál 1:3.