Báječné vzpomínky. 4 památné bitvy českých celkků s italskými týmy v Lize mistrů

Do bojů v základních skupinách Ligy mistrů dosud postoupily jen tři české kluby. Ty už zvládly odehrát několik památných bitev, zejména proti týmům z Itálie.

Plzeň si v Lize mistrů zahrála proti Realu Madrid i Barceloně. Stejně jako Sparta, která narazila třeba i na Manchester United nebo Chelsea. Slavia zase změřila síly s Arsenalem či Dortmundem. Všechny tři české kluby už okusily také sílu italských týmů, proti nimž v Lize mistrů sehrály i čtyři památné bitvy, na které se jen tak nezapomene. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Sparta Praha - Lazio Řím 1:0 (2003)

Psala se sezona 2003/04. Sparta tehdy patřila ještě k poměrně pravidelným účastníkům Ligy mistrů, ve které narazila na Chelsea, Besiktas a Lazio. S tím venku po brankách Libora Sionka a Karla Poborského remizovala 2:2, v závěrečném utkání v Praze ale potřebovala vyhrát, což se jí nakonec také povedlo. V nastaveném čase se totiž trefil Marek Kincl, který pražský tým posunul do osmifinále, v němž letenští nestačili na AC Milán.

Pokračování 3 / 5

Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2 (2011)

Viktorka po svém premiérovém postupu do Ligy mistrů vyfasovala atraktivní skupinu s Barcelonou a milánským AC. Ten přivítala v posledním kole v pražském Edenu a pro diváky připravila nezapomenutelný zážitek. Hosté se sice ihned po přestávce díky brankám Pata a Robinha dostali do vedení, Plzeň ale nesložila zbraně, v 89. minutě snížil David Bystroň a v nastaveném čase vyrovnal na konečných 2:2 Michal Ďuriš.

Pokračování 4 / 5

Viktoria Plzeň – AS Řím 2:1 (2018)

Plzeň před třemi lety vyfasovala v Lize mistrů velmi těžkou skupinu. Dokázala ale porazit CSKA Moskva a na závěr doma udolala i AS Řím, čímž si zajistili jaro v Evropské lize. Viktorku poslal po hodině hry do vedení Jan Kovařík, jenže brzy srovnal Cengiz Ünder. Nerozhodný stav však vydržel jen čtyři minuty, k hlavičce se dostal Tomáš Chorý a ten definitivně rozhodl.

Pokračování 5 / 5

Inter Milán – Slavia Praha 1:1 (2019)

Slavia už na jaře roku 2019 udivovala parádními výkony v Evropské lize, ve které dokázala vyřadit Sevillu a potrápit Chelsea. K úvodnímu duelu následující sezony v Lize mistrů vyjela na San Siro, slavného Interu Milán se ale nezalekla. Souček a spol. odehráli parádní zápas a ve druhém poločase je poslal po zásluze do vedení Peter Olayinka. Hosté měli i několik dalších šancí, žádnou z nich už ale nedotáhli do zdárného konce a v nastavení sami inkasovali. I tak ale sklidili bouřlivý potlesk.