Alexandr Ovečkin už čtyřikrát získal Maurice Richard Trophy, která je v zámoří udělována nejlepšímu střelci základní části NHL. Letos útočí na pátou. Před Ovečkinem se ale nemusí mít na pozoru jen brankáři, bát by se měli i výrobci kamer.

Kamery umístěné v brankách vydrží ledacos. Ale nejsou nezničitelné. Chcete důkaz? Nechte na ně vypálit Ovečkina. Devětadvacetiletý ruský útočník dal dnes v noci svůj sedmadvacátý a osmadvacátý gól sezony, na jediný přesný zásah se přiblížil dosavadnímu nejlepšímu střelci Tyleru Seguinovi, a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, ve kterém Washington ztratil dvougólový náskok a s Edmontonem prohrál 4:5 po samostatných nájezdech.

Poprvé se Ovečkin trefil už ve druhé minutě. Druhý zásah přidal na konci minuty čtrnácté. Počkal si na přihrávku od Mika Greena a dělovkou poslal puk za záda Viktora Fastha.

Švédský gólman měl možná štěstí, že si na puk ani nesáhl. Byla to totiž taková rána, že zničila i čočku v brankové kameře!