Ibrahim Traoré  - Kdo sledoval tažení Slavie Evropskou ligou, tak nad jeho výkony žasl. Ibrahim Traoré patřil k nejlepším hráčům Trpišovského souboru, který ve čtvrtfinále potrápil i Chelsea. Jenže v lize nyní dostávají přednost jiní a třicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny byl naposledy v základní sestavě v dubnu v utkání ve Zlíně, který favorita porazil 1:0. Pak hrál 13 minut proti Olomouci a 15 proti Plzni, které vstřelil i jeden gól – svůj premiérový v letošním ročníku Fortuna ligy.   Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Miroslav Stoch  - Na podzim byl klíčovým hráčem Slavie, dal jedenáct branek a vrátil se do slovenské reprezentace. Sešívaná sestava si bez něj nešla představit. Jenže v posledních pěti zápasech byl jen jednou v základní sestavě a na lavičce náhradníků tak začínal v klíčových duelech se Spartou, Libercem i Plzní. V duelu s Viktorkou stihl i jednu přihrávku na gól. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jaromír Zmrhal  - Český reprezentant odehrál v letošní sezoně 22 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly a přidal pět nahrávek. Jaromír Zmrhal si ale naposledy zahrál před měsícem v derby se Spartou, ve kterém odehrál 72 minut. Od té doby se do hry nedostal. Foto: Profimedia.cz
 Milan Škoda  - Zdá se, že třiatřicetiletý útočník a jeden ze symbolů Slavie začíná přicházet o svou pozici. V letošní sezoně se trefil jen sedmkrát, naposledy na začátku března proti Bohemians 1905 a Baníku, a do posledních tří zápasů naskočil jen z lavičky náhradníků. Aktuálním útočníkem Slavie číslo jedna je Mick van Buren. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC  / Profimedia
5
Fotogalerie

Postradatelní. 5 opor Slavie, které se teď nedostanou do základní sestavy

Slavia míří vstříc ligovému titulu. Jednou z hlavních zbraní rozjetého souboru Jindřicha Trpišovského je velmi široký kádr. Díky tomu má jen pár hráčů jisté místo v základní sestavě.

Sestava Slavie je téměř každý zápas jiná. Ti, co měli ještě nedávno místo v základní sestavě, tak nyní často čekají jen mezi náhradníky. Jména pěti hráčů, kterých se tato situace aktuálně týká, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kúdela

Na podzim patřil k nejlepším hráčům celé ligy, vypracoval se do pozice elitního stopera a dokonce nakoukl do reprezentace. Jenže aktuálně vládne středu slávistické obrany africká dvojice Simon Deli a Michael Ngadeu. Dvaatřicetiletý Ondřej Kúdela se tak v posledních třech zápasech nedostal na hřiště ani na jednu minutu.