STATISTIKA: 3 góly za 17 vteřin. V noci se málem měnil rekord NHL

Z 0:1 na 2:2. Aby se takto posunulo skóre, trvá to někdy celé utkání. V nočním duelu Minnesoty Wild s Buffalem Sabres k tomu střelcům stačilo jen 17 vteřin. Šlo o druhé tři nejrychleji nasázené góly v historii NHL.

Hráči Minnesoty Wild se radují ze vstřelené branky do sítě Buffala Sabres. Zápas vstoupil do historie třemi góly nastřílenými během 17 vteřin. (Foto: Profimedia.cz)

Buffalo šlo sice na ledě Divočáků do vedení už ve druhé minutě, ale Šavle si náskoku dlouho neužili. V čase 6:07 srovnal na 1:1 Ryan Carter a jen o sedm vteřin později už Minnesota vedla díky brance Nina Niederreitera. Za dalších deset sekund bylo opět vyrovnáno zásluhou útočníka Zemguse Girgensonse. Zápas nakonec skončil výhrou Wild 6:3.

K vyrovnání rekordu tří nejrychleji nastřílených branek v dějinách NHL chyběly pouhé dvě vteřiny. Během 15 sekund napadaly puky za záda gólmanů 10. února 1983 v zápase New Yorku Rangers a Minnesoty North Star. O góly se tehdy v poslední minutě druhé třetiny postarali Mark Pavelich a Ron Greschner z New Yorku a Will Plett z Minnesoty. Severní hvězda tehdy vyhrála nad Jezdci 7:5.

Nejrychlejší tři branky vstřelené jedním týmem má na kontě Boston, jehož hráči to zvládli v roce 1971 za 20 vteřin. Samotný hokejista dokázal nasázet nejrychlejší hattrick v roce 1952. V utkání Chicago Blackhawks – New York Rangers dal tři góly v rozmezí 21 sekund legendární Bill Mosienko.