Dávid Hancko  - Měl vyřešit krizi mezi stopery. Mladý slovenský reprezentant dorazil na hostování z Fiorentiny a ihned se postavil do základní sestavy. Jenže ve čtyřech zápasech, v nichž nastoupil od začátku, Sparta dostala deset branek. Naposledy už si zahrál jen 19 minut v utkání se Zlínem a od té doby šanci nedostal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Matěj Hanousek  - Šestadvacetiletý levý bek přišel do Sparty v zimě z Jablonce. Na jaře si držel místo v sestavě, jenže letos za svými předešlými výkony zatím zaostává. Během září zasáhl jen do dvou zápasů, během remízy 3:3 s Olomoucí však vydržel na hřišti jen poločas a moc mu nevyšlo ani derby. Přednost na jeho postu teď dostává Martin Frýdek. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 David Moberg Karlsson  - Švédský záložník přišel do Sparty v zimě a na jaře předváděl dobré výkony. Dal tři góly, přidal čtyři nahrávky a získal si místo v sestavě. Jenže letos je jako vyměněný. Sezonu sice začal v základní sestavě, proti Slovácku ale odehrál jen 36 minut. Jeden poločas přidal v Mladé Boleslavi a pak už byl na hřišti jen pár minut v Liberci. Na Letné nikdo neví, co se s pětadvacetiletým fotbalistou děje. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Libor Kozák  - Bývalý útočník Lazia či Aston Villy překonal dlouhé zdravotní problémy, během posledního jara dal sedm gólů v Liberci a v létě zamířil do Sparty. Na Letné se stal dokonce jedním z kapitánů, vizitku obávaného kanonýra ale zatím nepotvrdil. V jedenácti ligových zápasech dal jen dvě branky a řadu dalších šancí spálil. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bídná forma posil, které na Letnou přivedl Rosický. Těchto pět hráčů Sparty nyní tápe

Za chvíli to bude rok, co se Tomáš Rosický stal sportovním ředitelem Sparty. Rudý kádr se během té doby docela proměnil, jenže ne všechny posily naplnily očekávání.

Když se Tomáš Rosický loni ujal funkce sportovního ředitele Sparty, zavládlo mezi letenskými fanoušky nadšení. Od té doby přišlo do Sparty několik nových hráčů, jenže někteří jsou zranění a další v letošním ročníku tápou. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.