4. Adam Karabec (Sparta Praha) – 18 let, 22 dní  Záložník Adam Karabec má teprve sedmnáct let, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom minulém naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V aktuální sezoně odehrál všech pět kol. Nejvíc se mu povedl zápas v Liberci, kde přispěl k výhře Pražanů 5:0 gólem a nahrávkou. Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2023, stál už loni v prosinci podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a za posledních osm měsíců jeho cena poskočila o další milion nahoru. Už nyní je v hledáčku mnoha bohatých evropských velkoklubů. Profimedia.cz
 3. Matěj Jurásek (MFK Karviná) – 17 let, 10 měsíců, 24 dní  Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v minulém ročníku. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. V létě byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbírá cenné minuty mezi zkušenými hráči. Dosud se objevil ve čtyřech střetnutích, pokaždé jako střídající náhradník, porce minut, které na hřišti tráví, se však zvětšují. Naposled v Plzni už pobyl na trávníku celý druhý poločas. Profimedia.cz
 2. Daniel Samek (Slavia Praha) – 17 let, 5 měsíců, 6 dní  Letos v květnu si záložník Daniel Samek odbyl premiéru ve Fortuna lize a do konce minulé sezony pak zvládl ještě jedno střetnutí – obě v základní sestavě. V současném ročníku byl na hřišti dvakrát. Nejdříve ve Zlíně jako střídající hráč a před pár dny pak figuroval v základní jedenáctce, která rozstřílela Baník Ostrava 4:0. Sedmnáctiletý talent pomohl k vítězství jednou brankou a asistencí. Profimedia.cz
 1. Lukáš Mašek (FK Mladá Boleslav) – 17 let, 2 měsíce, 23 dní  Lukáš Mašek má sice teprve 17 let, ale není žádným prvoligovým nováčkem. Mladoboleslavský záložník debutoval v nejvyšší soutěži už v minulé sezoně a stal se dvanáctým nejmladším hráčem v její historii. A do současného ročníku zatím nikdo mladší než on nezasáhl. Trenér Jozef Weber ho poslal do čtyř utkání a jednou byl dokonce v základní sestavě. K remíze na hřišti Pardubic přispěl svou první brankovou asistencí v kariéře. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Talenty v akci. 5 nejmladších fotbalistů, kteří zasáhli do aktuální sezony Fortuna ligy

Fotbalová Fortuna liga dosud nabídla divákům pět kol. V akci se objevila celá řada zkušených matadorů, ale také několik talentovaných teenagerů.

Nejednomu českému klubu je vyčítáno, že má v kádru hodně přestárlých veteránů. Když se ale podíváte na aktuální soupisky, najdete v nich řadu nadějných fotbalistů, kteří toho mají hodně před sebou. Jména pěti nejmladších teenagerů, kteří na podzim zatím naskočili do ligového kolotoče, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Vojtěch Stránský (FK Mladá Boleslav) – 18 let, 4 měsíce, 18 dní

Mladoboleslavský útočník Vojtěch Stránský se mihl ve třech zápasech minulé sezony, v nichž posbíral dohromady 24 minut. V úvodních kolech ročníku 2021/22 se zatím dostal na trávník čtyřikrát, pokaždé jako střídající hráč, přibližně na poslední čtvrthodinu zápasu. I tak už se ale dokázal gólově prosadit, když v sobotu pomohl svým premiérovým ligovým gólem porazit na domácím hřišti Teplice 3:1.

Pokračování 3 / 6

4. Adam Karabec (Sparta Praha) – 18 let, 22 dní

Záložník Adam Karabec má teprve sedmnáct let, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom minulém naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V aktuální sezoně odehrál všech pět kol. Nejvíc se mu povedl zápas v Liberci, kde přispěl k výhře Pražanů 5:0 gólem a nahrávkou.

Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2023, stál už loni v prosinci podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a za posledních osm měsíců jeho cena poskočila o další milion nahoru. Už nyní je v hledáčku mnoha bohatých evropských velkoklubů.