Stanislav Vlček (Ajax Amsterdam)  - Slavia měla proti Ajaxu dobrou výchozí pozici, mírným favoritem však zůstával nizozemský velkoklub. Jenže pražský tým měl v kádru Stanislava Vlčka, který ve 22. minutě parádním volejem otevřel skóre. Ajax sice srovnal a měl i další šance, ovšem pět minut před koncem z brejku podruhé skóroval Vlček a poslal Slavii do Ligy mistrů. Foto: Sedmík Robert / Empresa Media / Profimedia
 Adam Hloušek (Šeriff Tiraspol)  - Když Slavia v roce 2009 vyfasovala ve třetím předkole Tiraspol, mělo se jednat o jednoznačnou záležitost. Venkovní zápas skončil bez branek, doma se však už po patnácti minutách hry prosadil Adam Hloušek, jenž hlavou otevřel skóre utkání. Jenže Šeriff v nastavení vyrovnal a pro Slavii pouť Ligou mistrů skončila. Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia
 Milan Škoda (BATE Borisov)  - V sezoně 2017/18 Slavia ve třetím předkole narazila na BATE Borisov. Doma vyhrála 1:0, a tak jí k postupu stačila i venkovní porážka 1:2. O oba góly sešívaného týmu se postaral Milan Škoda, v další fázi však Slavia nestačila na APOEL Nikósii. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Josef Hušbauer (Dynamo Kyjev)  - Před rokem Slavia nestačila ve třetím předkole na Dynamo Kyjev. První zápas se hrál v Edenu a v 82. minutě se vedení ujali hosté. V páté minutě nastaveného času však z penalty srovnal Josef Hušbauer, jenž dal pražskému celku naději do odvety. V té ale Dynamo vyhrálo 2:0. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kdo to bude tentokrát? Připomeňte si pět posledních střelců Slavie v předkolech Ligy mistrů

Slavia stojí před historickou šancí. Pokud v předkole Ligy mistrů přemůže rumunskou Kluž, zahraje si podruhé v hlavní fázi milionářské soutěže. Potřebuje však najít střelce.

Sešívaní hráli o Ligu mistrů už několikrát, do hlavní fáze soutěže však pronikli pouze jednou – v sezoně 2007/08, kdy senzačně vyřadili Ajax. Kdo tehdy poslal Slavii do základní skupiny? A kteří další hráči skórovali v následujících bitvách? Jména pěti posledních slávistických střelců v předkolech Ligy mistrů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Kalivoda (Ajax Amsterdam)

Slavia nebyla ve třetím předkole v sezoně 2007/08 proti Ajaxu favoritem, vždyť nizozemský tým měl v kádru takové hráče jako Stam, Huntelaar či Suárez. Hosté však přečkali všechny nájezdy favorita a patnáct minut před koncem proměnil penaltu po faulu na Jandu David Kalivoda. Sešívaní už těsný náskok do odvety udrželi.