Euro 2004  Euro v Portugalsku českému týmu vyšlo na výbornou a Tomáš Rosický byl na šampionátu jedním z klíčových hráčů.  V zápase s Němci šetřil síly, jinak ale na hřišti nechyběl ani minutu. V semifinále s Řeky nastřelil břevno, připravil skvělou pozici pro Jana Kollera, Češi ale gól nedali a vypadli po prodloužení. Profimedia.cz
 MS 2006  V odvetě baráže o postup na mistrovství světa vstřelil klíčový gól Norsku a poslal národní celek na první světový šampionát v historii samostatné České republiky. V úvodním duelu zářil a dal dva góly Spojeným státům. Odehrál také celé partie s Ghanou a Itálií, ovšem Tomáš Rosický, ani nikdo jiný, už recept na obrany soupeřů nenašel. Profimedia.cz
 Euro 2012  Na Euro v roce 2008 Tomáše Rosického nepustilo zranění, o čtyři roky později se ale vrátil do akce. V zápase s Ruskem měl na ruce kapitánskou pásku a na hřišti vydržel celých 90 minut, Češi ale prohráli 1:4. V duelu s Řeky, který Češi vyhráli 2:1, hrál první poločas. Od té doby už do hry kvůli zranění nezasáhl. Profimedia.cz
 Euro 2016  Také na Euru ve Francii byl Tomáš Rosický kapitánem českého týmu. Proti Španělům šel ze hry až v 88. minutě a v bitvě s Chorvaty vydržel na hřišti celý zápas. Rval se, připsal si jednu nahrávku a měl velký podíl na konečné remíze 2:2. Vydal se ale natolik, že proti Turkům už nehrál a další zápas v národním týmu nepřidal. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Od Nizozemska po Francii. Připomeňte si 5 velkých turnajů, na kterých hrál Tomáš Rosický

Hráčská kariéra Tomáše Rosického je už nějaký čas minulostí. Když se za ní ale ohlédne, může být na sebe hrdý.

Tomáš Rosický debutoval v české reprezentaci na začátku roku 2000 a poslední zápas v dresu se lvíčkem na prsou odehrál o 16 let později. Během té doby nastoupil k řadě důležitých duelů a s národním celkem si zahrál na pěti velkých turnajích. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Euro 2000

Tomáši Rosickému nebylo ještě ani dvacet let, když debutoval na evropském šampionátu. V zahajovacím duelu Eura v roce 2000 proti domácímu Nizozemsku byl dokonce v základní sestavě, smolnou porážku 0:1 ale neodvrátil. V dalším utkání proti Francii, která vyhrála 2:1, vydržel na hřišti hodinu. V zápase s Dány už zůstal jen mezi náhradníky.

Pokračování 3 / 6

Euro 2004

Euro v Portugalsku českému týmu vyšlo na výbornou a Tomáš Rosický byl na šampionátu jedním z klíčových hráčů.  V zápase s Němci šetřil síly, jinak ale na hřišti nechyběl ani minutu. V semifinále s Řeky nastřelil břevno, připravil skvělou pozici pro Jana Kollera, Češi ale gól nedali a vypadli po prodloužení.

Pokračování 4 / 6

MS 2006

V odvetě baráže o postup na mistrovství světa vstřelil klíčový gól Norsku a poslal národní celek na první světový šampionát v historii samostatné České republiky. V úvodním duelu zářil a dal dva góly Spojeným státům. Odehrál také celé partie s Ghanou a Itálií, ovšem Tomáš Rosický, ani nikdo jiný, už recept na obrany soupeřů nenašel.