Zdeněk Grygera  - Tehdejší bek Juventusu měl v reprezentaci pevné místo na pravém kraji obrany. Zdeněk Grygera odehrál ve Wembley první poločas, v tom druhém jej nahradil Zdeněk Pospěch. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Rozehnal  - Ke stálicím reprezentačního výběru patřil také David Rozehnal. Účastník dvou evropských a jednoho světového šampionátu vydržel na hřišti celých devadesát minut. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Tomáš Ujfaluši  - Společně s Rozehnalem vytvořil stoperskou dvojici Tomáš Ujfaluši. Trenér Rada na něj hodně spoléhal, po dubnové porážce od Slováků ale tehdejší kapitán v reprezentaci skončil. Foto: Profimedia.cz
 Marek Jankulovski  - Na levém kraji obranné čtveřice odehrál povedený zápas Marek Jankulovski. Opora AC Milán se zapsala i mezi střelce a na začátku druhé půle vymetla z přímého kopu šibenici brány gólmana Jamese. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Poslední česká bitva ve Wembley. Připomeňte si, kdo tehdy nastoupil proti Albionu

Už v pátek česká fotbalová reprezentace rozehraje kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. První zápas ji čeká v jednom z nejslavnějších fotbalových chrámů světa – ve Wembley.

Čeští fotbalisté naposledy hráli ve Wembley v září roku 2008. V tehdejším přípravném duelu proti Beckhamovi, Lampardovi, Terrymu a spol. svěřenci Petra Rady dvakrát vedli, zápas ale nakonec skončil 2:2. Kdo byl tehdy u toho? Českou sestavu si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Petr Čech

Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi tehdy byl Petr Čech. Ten ze své sítě lovil míč dvakrát, na konci první půle jej překonal Wesley Brown a v samém závěru vyrovnal na 2:2 Joe Cole.

Stanislav Vlček

Byl na vrcholu kariéry. Stanislav Vlček v polovině sezoně 2007/08 přestoupil ze Slavie do Anderlechtu, dostal se na Euro a zahrál si také ve Wembley. Na druhý poločas jej vystřídal David Jarolím.

Pokračování 8 / 12

Jan Polák

Společně s Vlčkem nastupoval za Anderlecht také Jan Polák, který do belgického klubu odešel v roce 2007 z Norimberku. Defenzivní štít tehdy patřil k oporám národního týmu.

Pokračování 9 / 12

Radoslav Kováč

Vedle Poláka nastoupil ve středu zálohy Radoslav Kováč. Ten v roce 2005 opustil Spartu a zhruba za sto milionů korun přestoupil do Spartaku Moskva. S reprezentací si zahrál na mistrovství světa i na Euru v Rakousku a ve Švýcarsku. V Anglii místo sebe pustil na hřiště na poslední čtvrthodinu Jana Rajnocha.

Pokračování 10 / 12

Jaroslav Plašil

Patřil ke stálicím reprezentace. Od fanoušků často schytal ostrou kritiku, trenéři národního týmu se na něj ale hodně spoléhali. Ve Wembley odehrál celý zápas.

Pokračování 11 / 12

Radek Šírl

V sezoně 2007/08 ovládl s Petrohradem Pohár UEFA a přispěl také k vítězství v Superpoháru. Tehdy patřil i do reprezentačního kádru a nastoupil i proti Anglii. Ve 22. minutě dokonce připravil šanci, ze které skóroval Milan Baroš. V posledních patnácti minutách jej nahradil Michal Kadlec.

Pokračování 12 / 12

Milan Baroš

Na reprezentační sraz dorazil z francouzského Lyonu, kam odešel z Aston Villy. Milan Baroš se dostal do první vážné situace zápasu a poté dokonce otevřel skóre. Ve druhé půli jej nahradil Václav Svěrkoš.