Zápas roku přijde draho. Lístky na Anfield Road se prodávají za 80 tisíc korun

Liverpool letos bojuje o první titul mistra anglické ligy od roku 1990 a fanoušci jsou v transu. Naposled zažili podobnou situaci v roce 2009, kdy však mužstvo kolem Stevena Gerrarda skončilo druhé. O tom, jak dopadne aktuální sezona, může hodně napovědět nedělní střetnutí s Manchesterem City, o něž je extrémní zájem.

Liverpool stojí jen pět vítězství od svého 19. titulu pro mistra anglické ligy. V neděli hostí na domácím stadionu největšího soupeře a ochozy stařičkého Anfield Road budou při zápase s Manchesterem City narvané k prasknutí. Vstupenky, jež byly na internetu volně k prodeji, zmizely za jedinou minutu.

Obchodníci na černém trhu si mnou spokojeně ruce, protože zájem je obrovský. Ceny lístků na nejlevnější sedadla vyletěly do astronomických výšin – prodávají se až za šedesátinásobek obvyklé hodnoty. Podle místního deníku Liverpool Echo je to až dva a půl tisíce liber (asi 83 tisíc korun).

Bitva na Anfield Road bude mimořádná také proto, že si fanoušci připomenou 25 let od tragédie na stadionu Hillsborough, kde přišlo 15. dubna 1989 o život 96 příznivců Liverpoolu. V upomínku na tragédii začnou všechny zápasy ligového kola o symbolických sedm minut později – tehdejší pohárové utkání s Nottnghamem bylo totiž ukončeno po šesti minutách, k nimž bude navíc přidána minuta ticha. Výkop „zápasu roku“ se uskuteční ve 14:37 středoevropského času.