Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň)  Francouzský útočník Jean-David Beauguel má v aktuálním ročníku famózní střeleckou formu. Ve čtrnácti zápasech nasázel už osm gólů a vévodí tabulce ligových kanonýrů. Dvě trefy zaznamenal z pokutových kopů. Poprvé proměnil jedenáctku ve druhém kole na hřišti Bohemians, když na začátku druhé půle srovnával stav na 1:1. Viktorka si nakonec z Prahy odvezla výhru 2:1. Podruhé skóroval ze značky pokutového kopu na začátku října v domácím střetnutí se Zlínem, odkud v roce 2019 na západ Čech přišel. Výhru 2:1 zařídil oběma brankami, přičemž tu první zaznamenal už v šesté minutě z penalty. Vítěznou trefu pak přidal pár minut před koncem zápasu. Profimedia.cz

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň)
Francouzský útočník Jean-David Beauguel má v aktuálním ročníku famózní střeleckou formu. Ve čtrnácti zápasech nasázel už osm gólů a vévodí tabulce ligových kanonýrů. Dvě trefy zaznamenal z pokutových kopů. Poprvé proměnil jedenáctku ve druhém kole na hřišti Bohemians, když na začátku druhé půle srovnával stav na 1:1. Viktorka si nakonec z Prahy odvezla výhru 2:1. Podruhé skóroval ze značky pokutového kopu na začátku října v domácím střetnutí se Zlínem, odkud v roce 2019 na západ Čech přišel. Výhru 2:1 zařídil oběma brankami, přičemž tu první zaznamenal už v šesté minutě z penalty. Vítěznou trefu pak přidal pár minut před koncem zápasu. | Profimedia.cz

Abdalláh Júsuf Hilál (Slovan Liberec)  V sezoně 2018/19 si udělal Júsuf Hilál skvělé jméno v dresu Bohemky. Ve 24 ligových zápasech nastřílel pět branek, k nim přidal čtyři gólové nahrávky a vysloužil si přestup do Slavie. V Edenu se ale nikdy nedokázal prosadit. V minulém ročníku byl na hostování v Liberci a stejný osud ho potkal také v tom aktuálním. V barvách Slovanu odehrál sedm střetnutí a zaznamenal dva góly. Oba z pokutových kopů. Nejdříve v osmém kole na domácím hřišti srovnával osm minut před koncem utkání s Mladou Boleslaví na 1:1, čímž zažehl jiskru k obratu, který dokonal o čtyři minuty později Ľubomír Tupta. Druhou penaltu proměnil na konci října opět na severočeském trávníku v souboji s Olomoucí, když v 57. minutě pečetil skóre na 2:0. Profimedia.cz
 Jan Chramosta (Bohemians Praha 1905)  Dříve se o něm hovořilo jako o ohromném talentu, nikdy ale nevstřelil více než deset branek za sezonu. Nejdelší část kariéry strávil Jan Chramosta v Mladé Boleslavi. V minulém ročníku dal jediný gól a v tom současném se snaží dostávat míče do sítě v barvách pražské Bohemky, kde je na hostování z Jablonce. V Ďolíčku jako by jednatřicetiletý borec našel někdejší formu. V devíti zápasech nastřílel už pět branek, dvě z nich zaznamenal z pokutových kopů, a to v domácím utkání s Teplicemi. Na konci první půle srovnal stav na 1:1 a ve druhém dějství pak druhou penaltou zvyšoval na 3:1. Klokani nakonec porazili Severočechy 4:2. Profimedia.cz
 Jiří Skalák (Mladá Boleslav)  V červnu roku 2014 se Jiří Skalák upsal Mladé Boleslavi, odkud v létě roku 2016 odešel do anglického Brightonu, kde však prakticky nenastupoval. Od ročníku 2018/19 byl hráčem Millwallu. Letos v únoru se vrátil do vlasti, upsal se do roku 2022 Mladé Boleslavi a dokazuje, že je stále velmi kvalitním fotbalistou. V aktuálním ligovém ročníku naskočil do 12 utkání, ve kterých nastřílel tři góly. Dvakrát to měl ale poměrně jednoduché, protože proti němu stál jen brankář a mohli střílet ze značky pokutového kopu. Poprvé překonal v srpnu teplického gólmana Čtvrtečku a přispěl k vítězství 3:1. V říjnu pak pečetil v nastaveném čase vysokou domácí výhru 4:1 nad Bohemians. Profimedia.cz
 Daniel Tetour (Baník Ostrava)  Záložník Daniel Tetour býval dlouhá léta inventářem a oporou pražské Dukly. V roce 2020 ale změnil povětří a upsal se ostravskému Baníku. V minulém ročníku patřil k oporám týmu a na výborné výkony navazuje i v tom současném. Sedmadvacetiletý borec už dal čtyři branky, dvě z nich vsítil z pokutových kopů. Když však kopal penalty, jeho celek se ani jednou ze tří bodů neradoval. V 11. kole pouze mírnil domácí porážku 1:2 se Slováckem, na konci října však jeho proměněná jedenáctka z 88. minuty zápasu zařídila Baníku alespoň bod v domácím souboji se Spartou (2:2). Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Penaltoví specialisté. 5 hráčů, kteří kopali v aktuální sezoně české ligy nejvíc pokutových kopů a pokaždé byli úspěšní

Většina fotbalistů se během sezony k zahrávání pokutového kopu dostane maximálně na tréninku. Existuje ale sorta hráčů, kteří jsou považováni za penaltové specialisty.

Máme za sebou 14 odehraných kol fotbalové Fortuna ligy, během nichž nařídili rozhodčí 31 pokutových kopů. Petice hráčů už dokonce zahrávala více než jednu penaltu a všichni byli stoprocentně úspěšní. Tyto specialisty najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pokračování 3 / 6

Abdalláh Júsuf Hilál (Slovan Liberec)

V sezoně 2018/19 si udělal Júsuf Hilál skvělé jméno v dresu Bohemky. Ve 24 ligových zápasech nastřílel pět branek, k nim přidal čtyři gólové nahrávky a vysloužil si přestup do Slavie. V Edenu se ale nikdy nedokázal prosadit. V minulém ročníku byl na hostování v Liberci a stejný osud ho potkal také v tom aktuálním. V barvách Slovanu odehrál sedm střetnutí a zaznamenal dva góly. Oba z pokutových kopů.

Nejdříve v osmém kole na domácím hřišti srovnával osm minut před koncem utkání s Mladou Boleslaví na 1:1, čímž zažehl jiskru k obratu, který dokonal o čtyři minuty později Ľubomír Tupta. Druhou penaltu proměnil na konci října opět na severočeském trávníku v souboji s Olomoucí, když v 57. minutě pečetil skóre na 2:0.

Pokračování 4 / 6

Jan Chramosta (Bohemians Praha 1905)

Dříve se o něm hovořilo jako o ohromném talentu, nikdy ale nevstřelil více než deset branek za sezonu. Nejdelší část kariéry strávil Jan Chramosta v Mladé Boleslavi. V minulém ročníku dal jediný gól a v tom současném se snaží dostávat míče do sítě v barvách pražské Bohemky, kde je na hostování z Jablonce.

V Ďolíčku jako by jednatřicetiletý borec našel někdejší formu. V devíti zápasech nastřílel už pět branek, dvě z nich zaznamenal z pokutových kopů, a to v domácím utkání s Teplicemi. Na konci první půle srovnal stav na 1:1 a ve druhém dějství pak druhou penaltou zvyšoval na 3:1. Klokani nakonec porazili Severočechy 4:2.

Pokračování 5 / 6

Jiří Skalák (Mladá Boleslav)

V červnu roku 2014 se Jiří Skalák upsal Mladé Boleslavi, odkud v létě roku 2016 odešel do anglického Brightonu, kde však prakticky nenastupoval. Od ročníku 2018/19 byl hráčem Millwallu. Letos v únoru se vrátil do vlasti, upsal se do roku 2022 Mladé Boleslavi a dokazuje, že je stále velmi kvalitním fotbalistou.

V aktuálním ligovém ročníku naskočil do 12 utkání, ve kterých nastřílel tři góly. Dvakrát to měl ale poměrně jednoduché, protože proti němu stál jen brankář a mohli střílet ze značky pokutového kopu. Poprvé překonal v srpnu teplického gólmana Čtvrtečku a přispěl k vítězství 3:1. V říjnu pak pečetil v nastaveném čase vysokou domácí výhru 4:1 nad Bohemians.

Pokračování 6 / 6

Daniel Tetour (Baník Ostrava)

Záložník Daniel Tetour býval dlouhá léta inventářem a oporou pražské Dukly. V roce 2020 ale změnil povětří a upsal se ostravskému Baníku. V minulém ročníku patřil k oporám týmu a na výborné výkony navazuje i v tom současném.

Sedmadvacetiletý borec už dal čtyři branky, dvě z nich vsítil z pokutových kopů. Když však kopal penalty, jeho celek se ani jednou ze tří bodů neradoval. V 11. kole pouze mírnil domácí porážku 1:2 se Slováckem, na konci října však jeho proměněná jedenáctka z 88. minuty zápasu zařídila Baníku alespoň bod v domácím souboji se Spartou (2:2).