VIDEOTEST: Zapeklitost nastaveného času. Měl sudí pískat konec zápasu?

Vraťme se o půl roku zpátky. V kvalifikačním utkání na mistrovství světa v Brazílii hráli úřadující světoví i evropští šampioni s Francií. O tři body přišli v době, kdy už se nemělo hrát.

Rozhodčí v duelu, v němž Španělé doma vedli 1:0, nastavil tři minuty. Málem to už vypadalo, že v čase 93:00 foukne do píšťalky a střetnutí ukončí, ale ještě nařídil rohový kop ve prospěch domácích.

Standardní situaci Španělé rozehráli v čase 92:57 a to, co pak následovalo, byl z pohledu domácích fanoušků zlý sen. Ač už běžela další minuta, arbitr pustil do protiútoku Francouze, kteří po fatální chybě Juanfrana srovnali.

Na celou situaci se můžete podívat na videu, v němž nechybí stopáže nejdůležitějších momentů. Naskýtá se otázka – mělo se ve chvíli, kdy Olivier Giroud srovnal na 1:1, ještě vůbec hrát? Jak byste na ni odpověděli?