Rodríguez dal nejkrásnější gól šampionátu. Chci do Realu, řekl potom

Mistrovství světa v Brazílii má nového hrdinu. Do čela tabulky střelců se dostal dvaadvacetiletý kolumbijský klenot James Rodríguez, který poslal jihoamerickou zemi do čtvrtfinále parádním výkonem proti Uruguaji. Sám si tím možná řekl o vysněné angažmá.

James Rodríguez je jedním z nejlepších hráčů šampionátu v Brazílii. (Foto: Profimedia.cz)

Rodríguez vstupoval do osmifinále s bilancí tří branek. Tu ale v duelu s Uruguají o dva zásahy vylepšil. Poprvé udeřil v 28. minutě, kdy si zpracoval na prsa těžký míč a z otočky ihned namířil na Muslerovu branku. Ten neměl sebemenší šanci zareagovat.

Řada fanoušků i expertů se shodla, že právě padl nejkrásnější gól šampionátu. Podruhé skóroval pět minut po přestávce a uzavřel skóre na konečných 2:0.

Kolumbie vyzve ve čtvrtfinále domácí Brazílii, dojde tedy k souboji Rodrígueze a Neymara. Ti dva by v příští sezoně mohli být klidně spoluhráči, ale ještě pravděpodobněji obrovští rivalové. Čeká se totiž, že se po šampionátu o klenot působící v Monaku strhne pořádný boj.

„Byl by to sen hrát ve Španělsku. Preferuji Madrid před Barcelonou,“ řekl po utkání žurnalistům ze španělského rádia Cope.

Zda Rodríguez skutečně odejde, to bude záležet především na penězích. Monako za něj bude požadovat určitě tučné odstupné. Před rokem ho získalo společně s Joaem Moutinhem z Porta, za oba zaplatilo asi 1,8 miliardy korun.

Kolumbijský talent stál knížecí klub 45 milionů eur a zařadil se mezi dvacet nejdražších fotbalistů historie. A po šampionátu jeho cena ještě poroste. Pro Real by ale nemusela být nepřekonatelná…

Branka Jamese Rodrígueze v zápase Kolumbie - Uruguay, zřejmě nejkrásnější gól na MS: