Náhodných střel, které se dostanou do branky překvapivým odrazem od mantinelu, už bylo v NHL několik. Další z nich padl do sítě Toronta. Gólman Daniel Bernier ale nemůže mít čisté svědomí, naopak pod maskou se musel pořádně červenat.

Ještě na začátku třetí třetiny vedlo Toronto nad Carolinou 2:0. Ve třetím dějství ale přišel obrat, který byl dokonán v 54. minutě. Ron Hainsey na vlastní polovině nahodil o mantinel kotouč, který prošel přes celé kluziště až za branku Berniera. Tam se od mantinelu odrazil znovu k brankáři domácích, který si ho nepochopitelně srazil do branky. Tato branka, které z blízkosti přihlížel i Radek Dvořák, se nakonec ukázala jako vítězná. Hráči Maple Leafs sice reklamovali icing, ale marně a z Berniera se stal smutný hrdina zápasu.