Marek Bakoš (BATE Borisov – Viktoria Plzeň 0:1)  Slovenský reprezentant Marek Bakoš měl na BATE spadeno. Dal jediný gól Viktorky v domácím zápase a trefil se i v Bělorusku. Tam už jeho branka stačila k vítězství. I v tomto duelu udeřil na konci první půle, tentokrát po akci Milana Petržely skóroval z hranice malého vápna a nasměroval Plzeň do jarních bojů Evropské ligy. Foto: Profimedia.cz
 David Bystroň (Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2)  Viktorka měla několik slibných šancí už v Miláně, na San Siru ale neskórovala. Dlouho to vypadalo, že se neprosadí ani v domácí odvetě. Rossoneri vedli v 89. minutě 2:0 a směřovali k vítězství. Pak ale hostující obraně utekl Bakoš, předložil míč Davidu Bystroňovi a Viktorka vykřesala jiskru naděje… Foto: Profimedia.cz
 Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2)  Po Bystoňově trefě zavládlo v Edenu nadšení a Plzeň se vzepřela k obrovskému tlaku, který nakonec přinesl i sladkou tečku. Ve třetí minutě nastavení zblízka zakončoval Michal Ďuriš a vyrovnal na konečných 2:2. Foto: Profimedia.cz
 František Rajtoral (CSKA Moskva – Viktoria Plzeň 3:2)  Plzeň se po domácí porážce od Manchesteru City vyrazila porvat o body do Petrohradu, kde se postavila proti CSKA Moskva. Zápas začal pro Viktorku parádně a František Rajtoral dostal do branky míč, který se k němu odrazil po střele Milana Petržely. To běžela teprve třetí minuta. Foto: Profimedia.cz
17
Fotogalerie

15 hráčů Plzně, kteří dali gól v Lize mistrů. Blýskli se proti Realu Madrid i Barceloně

Dvacet zápasů a osmnáct vstřelených branek. To je prozatímní historická bilance Viktorie Plzeň v nejprestižnější klubové soutěži světa - v Lize mistrů. Do statistik se zapsalo patnáct střelců.

Snem každého fotbalisty je zahrát si jednou v Lize mistrů. Dát v této soutěži gól, to je pro mnoho hráčů už jen sladký bonus. Radost ze vstřelené branky v hlavní části soutěže si vychutnalo 15 borců z Plzně, kteří dali dohromady 18 branek. Šťastné střelce i přesné pořadí, v jakém skórovali, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 18

Marek Bakoš (Viktoria Plzeň - BATE Borisov 1:1)

Úplně první zápas v Lize mistrů sehrála Plzeň v pražském Edenu s běloruským BATE Borisovem. Když už se zdálo, že oba soupeři půjdou po první půli do kabin bez branek, zakombinoval Pavel Horváth s Václavem Pilařem, ten předložil míč Petrovi Jiráčkovi, který našel Marka Bakoše, pro něhož už nebyl problém skórovat. Hosté ale po půli srovnali a utkání skončilo 1:1.

Pokračování 3 / 18

Marek Bakoš (BATE Borisov – Viktoria Plzeň 0:1)

Pokračování 4 / 18

David Bystroň (Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2)

Pokračování 5 / 18

Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2)

Pokračování 6 / 18

František Rajtoral (CSKA Moskva – Viktoria Plzeň 3:2)

Pokračování 7 / 18

Marek Bakoš (CSKA Moskva – Viktoria Plzeň 3:2)

Domácí na branku Rajtorala odpověděli a zásluhou kiksu gólmana Kozáčika pak vedli už 3:1. Plzeň ale v nastaveném čase ještě zápas zdramatizovala. Afinkejev vyrazil centr jen na hlavu Stanislava Tecla, od kterého se míč odrazil před branku, kde se nejlépe zorientoval Marek Bakoš. Víc už ale Viktorka nezvládla.

Pokračování 8 / 18

Tomáš Hořava (Manchester City – Viktoria Plzeň 4:2)

Na hřišti Manchesteru City sehrála Viktorka velmi dobrou partii. Měla sice smutný konec, průběh zápasu byl ale hodně zajímavý. Skóre otevřel z penalty Sergio Agüero, ještě do přestávky ale srovnal Tomáš Hořava. A jeho rána stála opravdu za to. Joe Hart neměl na tento projektil šanci dosáhnout.

Pokračování 9 / 18

Stanislav Tecl (Manchester City – Viktoria Plzeň 4:2)

V 65. minutě už City zase vedlo, tento stav ale vydržel jen čtyři minuty. Horváth poslal centr na Koláře, který míč přihrál Teclovi, jenž krásnou akci dotáhl do úspěšného konce a poprvé se prosadil v Lize mistrů. Manchester však nakonec strhl vítězství na svou stranu.

Pokračování 10 / 18

Daniel Kolář (Viktoria Plzeň – CSKA Moskva 2:1)

V zápase Plzně s CSKA Moskva, v sezoně 2013/14, šlo o všechno. Když v 65. minutě udeřil Musa, nevypadalo to s domácími dobře. Výběr Pavla Vrby ale nesložil zbraně a o 12 minut později srovnal, když Horváth poslal geniální centr na hlavu Koláře, který neměl problém překonat Afinkejeva.

Pokračování 11 / 18

Tomáš Wágner (Viktoria Plzeň – CSKA Moskva 2:1)

Tomáš Wágner na gól do sítě CSKA Moskva nikdy nezapomene. Viktorka musela vyhrát, jenže běžela už poslední minuta a její naděje se zmenšovaly. Pak se ale míč snesl ke střídajícímu útočníkovi, a ten rozpoutal obrovskou euforii.

Pokračování 12 / 18

Michael Krmenčík (Viktoria Plzeň - CSKA Moskva 2:2)

Do ročníku 2018/19 vstoupila Plzeň v Lize mistrů famózně a po 40 minutách úvodního duelu s CSKA Moskva vedla už 2:0. Oba góly vstřelil Michael Krmenčík, který nejprve udeřil po povedeném pasu Radima Řezníka a poté zvyšoval krásnou střelou z voleje. Hosté ale ve druhé půli srovnali a odvezli si bod.

Pokračování 13 / 18

Patrik Hrošovský (Real Madrid - Viktoria Plzeň 2:1)

Dát gól na půdě Realu Madrid? To se nepovede každému. Patrik Hrošovský to ale dokázal a na San Bernabeu zadělal na pořádné drama. Slovenský záložník překonal Keylora Navase v 79. minutě střelou zpoza vápna a Bílý balet se začal bát o výsledek. Vedení 2:1 už ale uhájil.

Pokračování 14 / 18

​Roman Procházka (CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 1:2)

V klíčovém zápase v Moskvě Plzeň rychle prohrávala, už v první půli ale mohl srovnat Roman Procházka. Slovenský záložník však neproměnil penaltu, ve druhé pětačtyřicetiminutovce ale dostal přihrávku od Jana Kopice a přeci jen se mu povedlo dostat míč do sítě CSKA.

Pokračování 15 / 18

Lukáš Hejda (CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 1:2)

Vyrovnávací Procházkův gól vlil Viktorce novou krev do žil, jenže stále byli nebezpeční i domácí. Deset minut před koncem však Hrošovský posadil míč na hlavu Lukáše Hejdy a ten zařídil Plzni veledůležité tři body.

Pokračování 16 / 18

Jan Kovařík (Viktoria Plzeň - AS Řím 2:1)

Plzeň v posledním zápase základní skupiny v ročníku 2018/19 hrála doma proti AS Řím a věděla, že CSKA Moskva vede na půdě Realu Madrid. Viktorka potřebovala vyhrát, k čemuž ji přiblížil Jan Kovařík, který prokázal výbornou formu z posledních zápasů, v 62. minutě nastavil nohu do přihrávky Jana Kopice a poslal svůj tým do vedení. Jenže to netrvalo dlouho…

Pokračování 17 / 18

Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň - AS Řím 2:1)

Viktorka sice přišla o vedení, brzy si ho ale vzala zpět. Hrošovský parádně našel Kovaříka, ten ještě neuspěl, míč se však dostal k Tomáši Chorému, který životním gólem poslal Plzeň znovu do vedení. Viktorka vyhrála 2:1 a mohla se těšit na jaro v Evropské lize.

Pokračování 18 / 18

Jan Sýkora (Barcelona - Viktoria Plzeň 5:1)

Los základních skupin Ligy mistrů pro sezonu 2022/23 byl k Plzni nemilosrdný. Přihrál jí za soupeře tři fotbalové giganty a toho nejslavnějšího hned na úvod. Viktorka na Camp Nou neměla šanci a s katalánským celkem prohrála 1:5. Zápas rozhodla střelecká potence polského kanonýra Roberta Lewandowského a zbytečné chyb hostů. Čestnou trefu západočeského celku zaznamenal těsně před přestávkou hlavou Jan Sýkora.