Sparta Praha - FK Jablonec 1:1 (2021) - 12 karet  Utkání osmého kola Sparty s Jabloncem na Letné v sezoně 2021/22 sledovalo přes osm tisíc diváků a možná, že si připadali, jako by hleděli na partii mariáše. Rozhodčí Pavel Orel měl možná po závěrečném hvizdu unavenou pravačku, jak tasil jeden žlutý trumf za druhým. Celkem jich ukázal tucet. Čtyřikrát ohodnotil „výkony" domácích a osmkrát ocenil kartou hostující borce. Už v šesté minutě viděl první žlutou Jaroslav Zelený z Jablonce a do přestávky tahal sudí sudí kartu z kapsičky ještě třikrát. V hodně emotivním druhém poločase si ji mohl klidně nechat celou dobu v ruce, aby se nezdržoval. Zatímco na karetní tresty hosté vyhráli, na góly skončil zápas nerozhodně 1:1.
 Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (2020) - 12 karet  Slavia na konci sezony 2019/20 v Ostravě dvakrát vedla, nejprve po brance Stanciua a pak díky zásahu Masopusta v nastavení, ale Baníku se pokaždé podařilo srovnat. Na 1:1 upravil v první půli Svozil a v sedmé minutě nastaveného času stanovil konečný výsledek Stronati. Kvůli koronavirovému šílenství se hrálo bez diváků, takže fanoušci byli kromě gólů ochuzeni i o pořádnou karetní smršť. Rozhodčí Ondřej Berka se s taháním karet z kapsy nerozpakoval. Ukázal jich rovný tucet a většinu - osm - jich viděli domácí fotbalisté. Na obou stranách se také po udělení druhé žluté červenalo. V obou případech to bylo až v dramatickém závěru utkání. V 87. minutě šel předčasně pod sprchy ostravský Jirásek, jen o pár minut později ho na druhé straně následoval Tecl. Profimedia.cz
 Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (2017) - 12 karet  Byla to podívaná jaksepatří a jednu z hlavních rolí v ní hrál rozhodčí Miroslav Zelinka. Fotbalisté Sparty remizovali ve třetím ligovém kole sezony 2017/18 v Liberci 1:1, ačkoliv vedli od 27. minuty po trefě Martina Frýdka a domácí navíc přišli po přestávce o dva vyloučené hráče - Ondřeje Kerbra a Ondřeje Kúdelu. Domácí přesto dokázali proti favoritovi srovnat po dorážce Radima Breiteho. Navíc i na sparťanské straně nedohrál po druhé žluté kartě Eldar Čivič. Celkem viděli diváci 12 karet. Profimedia.cz
 Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:0 (2007) - 12 karet  Rozhodčí Radek Kocián se v tomto výběru podepsal hned pod dvě karetní smrště v jednom ligovém utkání. V rámci programu druhého ligového kola řídil souboj Plzně se Spartou, ve kterém sice diváci branku neviděli, ale žlutilo se jim před očima ještě po příchodu domů. První kartu viděl už 11. minutě hostující Limberský a pár minut po něm jeho spoluhráč Kisel. Pak už to frčelo až do konce. Ještě v poslední minutě sáhl Kocián dvakrát do kapsičky a ukázal žlutou domácím hráčům Procházkovi a Zakopalovi a Sparťanovi Rezkovi. Domácí Smola viděl po druhé žluté i červenou. Profimedia.cz
12
Fotogalerie

Když tečou nervy. 12 zápasů v české nejvyšší soutěži, ve kterých rozhodčí rozdal nejvíc karet

Jsou zápasy, které nevejdou do historie brankami a pohlednými akcemi, ale počtem udělených karet. I v české nejvyšší soutěži pár takových „klenotů“ najdeme.

V samostatné české nejvyšší fotbalové soutěži se dosud odehrálo tucet utkání, v nichž rozhodčí sahali do kapsičky pro žlutou nebo červenou kartu alespoň dvanáctkrát. Všechny tyto rekordní žně si můžete připomenout v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 13

Sparta Praha - Slavia Praha 1:0 (2021) - 12 karet

Derby pražských „S" z října roku 2021 se zapsalo do historie samostatné české nejvyšší soutěže díky počtu udělených karet. Rozhodčí Ondřej Berka se s hráči nemazlil a ukázal jedenáctkrát žlutou a jednou červenou.

Zápas desátého kola sledovalo na Letné 17 tisíc fanoušků a šlo o souboj aktuálně třetího a druhého týmu tabulky. První kartu viděl v 28. minutě Aiham Ousou, jemuž se podruhé zažlutilo před očima na pár minut před koncem prvního poločasu. Po jeho faulu kopali domácí přímý kop, který proměnil Lukáš Haraslín a vstřelil svůj první gól v sezoně. V nervózní druhé půli už žádná další branka nepadla, zato žlutých karet rozdal arbitr ještě osm.

Karty: 38. Pavelka, 73. Dočkal, 83. Sáček, 94. Nita - 28. Ousou, 45. Kuchta, 78. Krmenčík, 82. Bah, 95. Traoré, 97. Bořil. Navíc 41. Ousou (SLA) - červená karta

Pokračování 3 / 13

Sparta Praha - FK Jablonec 1:1 (2021) - 12 karet

Utkání osmého kola Sparty s Jabloncem na Letné v sezoně 2021/22 sledovalo přes osm tisíc diváků a možná, že si připadali, jako by hleděli na partii mariáše. Rozhodčí Pavel Orel měl možná po závěrečném hvizdu unavenou pravačku, jak tasil jeden žlutý trumf za druhým. Celkem jich ukázal tucet. Čtyřikrát ohodnotil „výkony" domácích a osmkrát ocenil kartou hostující borce.

Už v šesté minutě viděl první žlutou Jaroslav Zelený z Jablonce a do přestávky tahal sudí sudí kartu z kapsičky ještě třikrát. V hodně emotivním druhém poločase si ji mohl klidně nechat celou dobu v ruce, aby se nezdržoval. Zatímco na karetní tresty hosté vyhráli, na góly skončil zápas nerozhodně 1:1.

Karty: 34. Pavelka, 52. Vindheim, 77. Karlsson, 92. Karabec - 6. Zelený, 15. Čvančara, 20. Kratochvíl, 44. Krob, 53. Kubista, 72. Houska, 76. Považanec, 86. Malínský

Pokračování 4 / 13

Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (2020) - 12 karet

Slavia na konci sezony 2019/20 v Ostravě dvakrát vedla, nejprve po brance Stanciua a pak díky zásahu Masopusta v nastavení, ale Baníku se pokaždé podařilo srovnat. Na 1:1 upravil v první půli Svozil a v sedmé minutě nastaveného času stanovil konečný výsledek Stronati. Kvůli koronavirovému šílenství se hrálo bez diváků, takže fanoušci byli kromě gólů ochuzeni i o pořádnou karetní smršť.

Rozhodčí Ondřej Berka se s taháním karet z kapsy nerozpakoval. Ukázal jich rovný tucet a většinu - osm - jich viděli domácí fotbalisté. Na obou stranách se také po udělení druhé žluté červenalo. V obou případech to bylo až v dramatickém závěru utkání. V 87. minutě šel předčasně pod sprchy ostravský Jirásek, jen o pár minut později ho na druhé straně následoval Tecl.

Karty: 19. Stronati, 59. Procházka, 61. Potočný, 69. Jánoš, 70. Kaloč, 80. Jirásek, 90. Fleišman - 58. Tecl, 89. Zima, 90. Yusuf. Navíc 87. Jirásek (OST) - 90. Tecl (SLA) - červené karty.

Pokračování 5 / 13

Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (2017) - 12 karet

Karty: 31. Kúdela, 56. Kerbr, 56. Ševčík, 82. Coufal - 19. Sáček, 49. Mandjeck, 57. Ben Haim, 61. Čivič, 82. Rosický. Navíc 55. Kúdela (LIB), 57. Kerbr (LIB) - 71. Čivič (SPA) - červené karty.

Pokračování 6 / 13

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:0 (2007) - 12 karet

Rozhodčí Radek Kocián se v tomto výběru podepsal hned pod dvě karetní smrště v jednom ligovém utkání. V rámci programu druhého ligového kola řídil souboj Plzně se Spartou, ve kterém sice diváci branku neviděli, ale žlutilo se jim před očima ještě po příchodu domů.

První kartu viděl už 11. minutě hostující Limberský a pár minut po něm jeho spoluhráč Kisel. Pak už to frčelo až do konce. Ještě v poslední minutě sáhl Kocián dvakrát do kapsičky a ukázal žlutou domácím hráčům Procházkovi a Zakopalovi a Sparťanovi Rezkovi. Domácí Smola viděl po druhé žluté i červenou.

Karty: 36. Fillo, 40. Müller, 46. Smola, 66. Trapp, 73. Malár, 90. Procházka, 90. Zakopal - 11. Limberský, 15. Kisel, 68. Matušovič, 90. Rezek. Navíc 59. Smola (PLZ) - červená karta.

Pokračování 7 / 13

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 3:3 (2001) - 12 karet

Hodně gólů, hodně karet. Hrstka diváků, kteří přišli v květnu roku 2001 na utkání dvou Viktorek do hlediště žižkovského stadionu, nebyla ochuzena o nic. Rozhodčí Josef Dvořáček sahal dvanáctkrát do kapsičky a deseti fotbalistům zažlutil před očima. Dvěma z nich rovnou dvakrát, takže následně viděli i červenou kartu.

Západočeši otevřeli karetní i brankový účet. Zatímco ten první už v první půli, ten druhý až po přestávce, kdy už domácí hráli v deseti poté, co těsně před odchodem do kabin viděl druhou žlutou Antonín Mlejnský, Přesto dokázali Pražané stáhnout dvougólové manko. Když vyrovnávali na 2:2, hráli už bez jednoho hráče také Plzeňští poté, co se v 70. minutě poroučel ze hřiště Ondřej Zapoměl. Posledních dvacet minut se tak hrálo opět v rovnovážném stavu. Oba týmy vstřelily ještě po gólu, ale blíže k vítězství byli Žižkovští, jenže Luděk Stracený neproměnil v 79. minutě penaltu.

Karty: 26. Mlejnský, 29. Mikulík, 82. Pižanowski, 83. Pospíšil - 19. Pleško, 21. César Montezine, 66. Bartoš, 67. Zapoměl, 80. Švejnoha, 90. Šilhavý. Navíc 45. Mlejnský (ŽIŽ) - 70. Zapoměl (PLZ) - červené karty.

Pokračování 8 / 13

Viktoria Žižkov - FK Jablonec 2:2 (2000) - 12 karet

Všechny čtyři branky v utkání Žižkova s Jabloncem v sezoně 2000/01 padly už v první půli. Domácí Viktorka vedla ve 33. minutě už 2:0, ale nedlouho před odchodem do kabin Severočeši srovnali. I když ve druhé pětačtyřicetiminutovce už necelé tři tisícovky diváků gól neviděly, nuda to nebyla, protože se hrál karetní mariáš.

Rozhodčí Vítězslav Holub nestačil tahat barevné kartičky z kapsy. Na domácí straně ji vidělo šest hráčů, z nichž Luděk Stracený hned dvakrát a hřiště opustil v 70. minutě. Jablonečtí viděli pětkrát žlutou, která se v případě Josefa Laštovky změnila v 81. minutě v červenou.

Karty: 22. Stracený, 45. Hunal, 45. Pižanowski, 49. Chihuri, 54. Mlejnský, 78. Šmarda - 30. Hübschman, 45. Flachbart, 65. Vodehnal, 79. Laštovka. Navíc 70. Stracený (ŽIŽ) - 81. Laštovka (JAB) - červené karty.

Pokračování 9 / 13

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:1 (1996) - 12 karet

Když už ve druhé minutě vstřelil hostující Jan Saidl úvodní gól Českých Budějovic na hřišti Olomouce, naznačil tím, že čtyři a půl tisíce diváků na Andrově stadionu uvidí něco neobvyklého. Skóre utkání srovnal po půlhodině hry vlastňákem Jan Švantner, to už ale bylo v zápisu také šest borců se žlutou kartou a jeden z nich - svěřenec kouče Karla Brücknera Jiří Povišer - viděl dokonce červenou. Ve druhém poločase vytáhl sudí Evžen Amler žlutou kartu z kapsičky ještě pětkrát.

Karty: 22. Povišer, 39. Šmarda, 45. Hollý, 48. Kerbr, 80. Balcárek - 15. Fujdiar, 27. Nešický, 30. Švantner, 31. Holec, 51. Babka, 75. Mejdr. Navíc 33. Povišer (OLO) - červená karta

Pokračování 10 / 13

Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 3:4 (1995) - 12 karet

Pražské derby žižkovské Viktory s Klokany v sezoně 1994/95 přineslo nejen spoustu gólů, ale také pořádnou nadílku karet, z nichž tři měly červenou barvu. V souboji 17. ligového kola na sebe narazily celky z opačných pólů tabulky. Domácí figurovali na třetí příčce, zatímco Bohemka s brankářem Jaromírem Blažkem byla čtrnáctá a bojovala o záchranu. A bojovali srdnatě, protože už po 19 minutách vedli 2:0.

Domácí ve druhém poločase srovnali krok a čtvrt hodiny před koncem dokonce srovnali na 3:3, výhru a tři body však nakonec hostům vystřelil v 85. minutě Robert Neumann, po jehož brance viděl červenou Miroslav Kordule a nedlouho po něm se odšoural do sprch po druhé žluté také Karel Poborský. Bohemka hrála v deseti celou druhou pětačtyřicetiminutovku zásluhou vyloučení Martina Vrtišky.

Karty: 36. Holota, 39. Gabriel, 65. Časko, 77. Poborský, 90. Notin - 2. Špak, 11. Kopřiva, 21. Schindler, 42. Vrtiška. Navíc 86. Kordule a 88. Poborský (oba ŽIŽ) - 46. Vrtiška (BOH) - červené karty

Pokračování 11 / 13

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0 (2018) - 13 karet

V dubnu roku 2018 přijela do Liberce pražská Slavia vedená koučem Jindřichem Trpišovským, jenž ještě na podzim předchozího roku trénoval právě severočeský tým. Pod Ještědem nedlouho předtím působili také Tomáš Souček, Ondřej Kúdela či Jan Sýkora a tak bylo o emoce postaráno. Vzduchem létala jedna karta za druhou.

Aktivnějším sběratelem karet byla Slavia, jejíž hráči dostali osm žlutých. Konkrétně je vyfasovali Tecl, Ngadeu, Sýkora, Danny, Hromada, Kúdela, Souček a Bořil. Na straně Liberce se žlutili Coufal, Folprecht, Kerbr, Hladký a Pulkrab, který byl dokonce vyloučen. Zatímco karet viděli diváci rekordní počet, gólů se nedočkali.

Karty: 26. Coufal, 39. Folprecht, 56. Pulkrab, 70. Hladký - 27. Tecl, 34. Ngadeu Ngadjui, 41. Sýkora, 63. Danny, 74. Hromada, 86. Kúdela, 88. Souček, 90. Bořil. Navíc 77. Pulkrab (LIB) - červená karta

Pokračování 12 / 13

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 1:3 (2012) - 13 karet

I v tomto zápase bylo hodně rušno. Zatímco v první půli, po níž Dukla vedla už 2:0, padla jediná žlutá karta, ve druhém poločase se s nimi roztrhl pytel. Hosté od 73. minuty dostali šest žlutých, navíc domácí Sus vyfasoval i červenou.

Karty: 35. Pašek, 46. Kaufman, 61. Sus, 79. Zavadil, 85. Škoda, 90. Brabec -  73. Vorel, 74. Štetina, 77. Gedeon, 78. Berger, 83. Vrzal, 90. Marek. Navíc 68. Sus (BRN) - červená karta.

Pokračování 13 / 13

Bohemians 1905 – 1. FK Příbram 1:0 (2009) - 13 karet

Zápas začal pěkně zostra a už v první minutě vyfasoval žlutou kartu hostující Videgla. Na příbramské straně se žlutilo ještě čtyřikrát, zato Hartig s Kaufmanem z Bohemians 1905 dostali dokonce červené karty. Kaufman však zároveň v 32. minutě zápasu vstřelil jediný gól utkání.

Karty: 21. Roth, 24. Rychlík, 36. Hartig, 73. Štohanzl, 88. Pávek, 89. Jindříšek – 1. Videgla, 31. Plašil, 36. Krbeček, 46. Huňa, 58. Šmejkal. Navíc 68. Hartig a 90. Kaufman (oba BOH) – červená karta.