Prokletý výsledek. Plzeň remizovala pětkrát, pokaždé 1:1

To už snad nemůže být náhoda. Stále ještě vedoucí celek Gambrinus ligy z Plzně uhrál během osmnácti ligových kol pětkrát plichtu. A vždycky to bylo 1:1. Že by snad na Vrbově týmu vězela remízová kletba?

Viktorka dosud nasbírala 38 bodů, o jeden víc než druhá Sparta. Svěřenci trenéra Pavla Vrby sice nastříleli nejvíc branek ze všech, vyhráli 11 zápasů a jen dvakrát prohráli, když ale v utkání inkasují jediný gól, je velká pravděpodobnost, že uhrají letos pro ně tolik nepopulární výsledek 1:1.

Zajímavostí je, že čtyři z pěti týmů, které s Plzní v aktuální sezoně remizovaly 1:1, se nacházejí ve druhé polovině tabulky. Naposled se o to v pondělí postaral ostravský Baník. Pojďme si připomenout soupeře, kteří Plzeň v tomto ligovém ročníku obrali o dva body a jak k tomu došlo.

2. kolo: Jihlava – Plzeň

První ligové body ztratila Viktorka překvapivě brzy. Už ve druhém kole na hřišti Jihlavy, kterou posílila úvodní výhra nad Slavií a brousila si zuby i na Plzeň. Domácí šli dokonce do vedení a měli i několik dalších šancí. Po půlhodině hry ale srovnal Daniel Kolář. I když Plzeň měla v závěru zápasu několik slibných příležitostí, žádnou už neproměnila a poprvé uhrála výsledek 1:1.

8. kolo: Teplice – Plzeň

Po ztrátě v Jihlavě Plzeň nečekaně padla doma s brněnskou Zbrojovkou. Pak ale zabrala a vyhrála čtyři zápasy v řadě. Po porážce Sparty vyjeli Horváth a spol do Teplic, které však po většinu utkání byly lepším týmem.

Už v desáté minutě otevřel skóre zápasu Aidin Mahmutovič, krátce na to ale odpověděl Michal Ďuriš. Plzeň během první půle přišla o vyloučeného Mariána Čišovského a musela dvakrát střídat. Získaný bod byl nakonec pro Viktorku úspěchem.

9. kolo: Plzeň – Slovácko

Po remíze v Teplicích si Plzeň mohla spravit chuť v domácím zápase se Slováckem. Jenže přišla další remíza. Viktorka umí hrát lépe, než předvedla v tomto duelu, naopak hosté sehráli velmi vydařené utkání a bod vybojovali zaslouženě.

Skóre po 54 minutách hry otevřel hostující dlouhán Libor Došek, krátce na to ale srovnal František Rajtoral. Jeho šancí vygradoval i plzeňský tlak v závěrečných minutách, skóre už se ale neměnilo.

11. kolo: Plzeň – Jablonec

Remíza v Teplicích, se Slováckem, prohra v Příbrami a další ztráta s Jabloncem. Tato čtyři po sobě jdoucí kola Plzni příliš nevyšla. Zápas s Jabloncem ale rozhodně nepatřil mezi nevydařené.

Doosan aréna viděla krásný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Po necelé hodně hry jako první skóroval domácí stoper Marián Čišovský. Viktorka pak měla i další šance, pět minut před koncem ale srovnal na konečných 1:1 jablonecký Vít Beneš.

18. kolo: Plzeň – Ostrava

Od domácí ztráty s Jabloncem Plzeň pokaždé bodovala naplno. Zvládla zápasy v Evropské lize a úspěšně odstartovala také jarní boje v Gambrinus lize. V souboji s ostravským Baníkem byla favoritem, jenže hosté s Milanem Barošem v sestavě přijeli velmi dobře připraveni.

Bývalý reprezentační kanonýr sice nastřelil tyč, přesto Baník udeřil jako první. Postaral se o to Vladan Milosavljev. Plzni citelně chyběl kapitán Pavel Horváth, i bez něj si ale domácí vytvořili tlak a zásluhou Václava Procházky srovnali. Rozhodnout mohl David Limberský, ten ale z penalty trefil jen břevno. Oba celky se nakonec rozešly smírně.