4. Antonín Barák - gól po 7 minutách  Antonína Baráka vynesly do reprezentace dobré výkony ve slávistickém dresu. Premiéru si odbyl v posledním zápase roku 2016 proti Dánsku a debut ozdobil rychlým gólem. Za vápnem se dostal k odraženému míči, který i s pomocí teče dostal do sítě severského soupeře. Profimedia.cz
 3. Ondřej Čelůstka - gól po 3 minutách  Ondřej Čelůstka si odbyl premiéru za dočasné vlády trenéra Josefa Pešiceho. Debutoval v přáteláku s Kanadou, ve kterém rychle skóroval. V úvodu zápasu si naskočil na přímý kop Ladislava Krejčího a míč poslal hlavou ke vzdálenější tyči. Profimedia.cz
 2. Martin Lukeš - gól po 2 minutách  Bývalý ostravský záložník Martin Lukeš zažil reprezentační premiéru jako hrom. V dubnu roku 1998 zasáhl do duelu ve Slovinsku a během tří minut dal dva góly. Ten první vstřelil po dvou minutách na hřišti. Pak si zahrál ještě proti Dánsku, další zápas už ale nepřidal. Profimedia.cz
 1. David Lafata - gól po 1 minutě  Reprezentační kariéru ukončil David Lafata po Euru v roce 2016 a uzavřel ji po dlouhých deseti letech. Pamatujete na jeho premiéru? Bylo to v kvalifikačním zápase s Walesem, Lafata přišel na hřiště v 75. minutě, stihl dát dva góly a zařídil výhru 2:1. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Rychlíci! 5 českých reprezentačních debutantů, kteří dali první gól v nejkratším čase

Někteří fotbalisté čekají na první reprezentační gól deset zápasů, jiní třeba třikrát tak dlouho a další se ho nedočkají nikdy. Jsou ale i takoví, kterým k jeho vstřelení stačí pár minut pobytu na hřišti…

Po kolika minutách se může absolutní reprezentační nováček trefit do branky soupeře? Divili byste se, ale někteří debutanti v českém dresu to zvládli zatraceně rychle. Jména pěti rekordmanů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Michael Krmenčík

Gól po 11 minutách
Zápas: Česká republika – Norsko
Výsledek: 2:1
Rok: 2016

Češi potřebovali v kvalifikaci o mistrovství světa v Rusku zabrat, v předchozích třech kvalifikačních zápasech totiž nedali ani gól. Debutující plzeňský útočník Michael Krmenčík to ale rychle v utkání proti Norsku změnil a poslal do sítě míč po přihrávce Ladislava Krejčího. Na začátku druhé půle se trefil další nováček v základní sestavě Jaromír Zmrhal a Češi vyválčili první výhru.