Lukáš Jašek  - Jednadvacetiletý útočník opustil v závěru loňské sezony Liberec a zamířil na farmu Vancouveru do týmu Utica Comets. V šesti zápasech dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Produktivní je i letos a na kontě má pět branek a dvě asistence. Dostane šanci i v NHL? Foto: Profimedia.cz
 David Kaše  - Jeho bratr Ondřej nastupuje za Anaheim a do NHL nemá daleko ani jednadvacetiletý David. Bývalý útočník Chomutova, jenž loni působil ve Švédsku, odvádí na na farmě Philadelphie v Lehigh Valley Phantoms velmi dobré výkony a ve 13 zápasech posbíral už deset bodů za čtyři góly a šest nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Martin Kaut  - Šestnáctka letošního draftu se sice v létě nedostala do týmu Colorada, Martin Kaut ale nastupuje na farmě a odvádí velmi dobré výkony. Ve 14 duelech za Colorado Eagles posbíral už osm bodů a dělá vše pro to, aby si v letošním ročníku zahrál v AHL. Do té by rád z farmy Avalanche nakoukl i Pavel Francouz. Foto: Profimedia.cz
 Jan Kovář  - Několik let byl hvězdou KHL, po sezoně to ale na východě zabalil a podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders. Ostrované mu ale nedali šanci, Jan Kovář to však nevzdal a zamířil na farmu Bostonu. Za Providence zatím odehrál deset zápasů, dal v nich čtyři góly a přidal pět nahrávek. Dočká se šance v NHL? Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

9 produktivních českých útočníků, kteří mohou zamířit z farmy do NHL

Do letošního ročníku NHL zasáhlo přes třicet českých hokejistů. Jejich počet by ale už brzy mohl být ještě vyšší.

Boston si z farmy povolal Jakuba Zbořila, několik zápasů na lavičce Bruins proseděl gólman Daniel Vladař, o šanci si říká Pavel Francouz i další. V dobré formě se ve farmářské AHL ukazuje i devět českých útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Filip Chlapík

Filip Chlapík Ottawa.jpg

V loňské sezoně si odbyl premiéru v NHL a odehrál dvacet zápasů za Ottawu, ve kterých dal jeden gól a přidal tři nahrávky. K šesti duelům nastoupil také v reprezentaci a letos znovu hraje za farmářský tým Senators, kterým je Belleville Senators. Jeho bilance? Devět bodů ve 12 zápasech!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Lukáš Jašek

Lukáš Jašek Vancouver.jpg

Jednadvacetiletý útočník opustil v závěru loňské sezony Liberec a zamířil na farmu Vancouveru do týmu Utica Comets. V šesti zápasech dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Produktivní je i letos a na kontě má pět branek a dvě asistence. Dostane šanci i v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

David Kaše

David Kaše ČR.jpg

Jeho bratr Ondřej nastupuje za Anaheim a do NHL nemá daleko ani jednadvacetiletý David. Bývalý útočník Chomutova, jenž loni působil ve Švédsku, odvádí na na farmě Philadelphie v Lehigh Valley Phantoms velmi dobré výkony a ve 13 zápasech posbíral už deset bodů za čtyři góly a šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Martin Kaut

Martin Kaut Colorado.jpg

Šestnáctka letošního draftu se sice v létě nedostala do týmu Colorada, Martin Kaut ale nastupuje na farmě a odvádí velmi dobré výkony. Ve 14 duelech za Colorado Eagles posbíral už osm bodů a dělá vše pro to, aby si v letošním ročníku zahrál v AHL. Do té by rád z farmy Avalanche nakoukl i Pavel Francouz.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Jan Kovář

Jan Kovář ČR.jpg

Několik let byl hvězdou KHL, po sezoně to ale na východě zabalil a podepsal smlouvu s New Yorkem Islanders. Ostrované mu ale nedali šanci, Jan Kovář to však nevzdal a zamířil na farmu Bostonu. Za Providence zatím odehrál deset zápasů, dal v nich čtyři góly a přidal pět nahrávek. Dočká se šance v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Martin Nečas

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Sezonu začal v NHL, za Carolinu odehrál sedm zápasů a připsal si dva body za gól a nahrávku. Nedostával ale tolik prostoru, kolik se čekalo, a tak zamířil na farmu. V dresu Charlotte Checkers dal dva góly a přidal šest nahrávek. Kdy se vrátí do NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Lukáš Radil

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Devětadvacetiletý útočník po letech strávených v KHL odešel do zámoří a podepsal smlouvu se San Jose. Premiéry v NHL se zatím nedočkal, ve farmářském celku Sharks je ale hodně vidět. Za San Jose Barracuda odehrál deset zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Michael Špaček

Michael Špaček Winnpeg.jpg

Povedený start do sezony prožívá i Michael Špaček. Jednadvacetiletý útočník, kterého draftoval Winnipeg, se v loňském ročníku dostal na 38 (17+21) kanadských bodů. Letos se zatím trefil jednou a přidal šest nahrávek. Dostane šanci v prvním týmu Jets?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Filip Zadina

Filip Zadina Detroit.jpg

Osmnáctiletý útočník, který byl šestkou letošního draftu, se v přípravě do kádru Detroitu nevešel. Začal proto na farmě v Grand Rapids. Na kontě má už šest branek a čtyři asistence. Kdy dostane šanci v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud