9 obránců na sparťanské soupisce. Kdo zůstane a kdo půjde z kola ven?

9 obránců na sparťanské soupisce. Kdo zůstane a kdo půjde z kola ven?

9 obránců na sparťanské soupisce. Kdo zůstane a kdo půjde z kola ven?

Sparta mohutně zbrojí na novou sezonu, ve které chce už konečně zlomit prokletí play-off a zaútočit na extraligový titul, na který čeká od roku 2007. I proto přivedla už tři nové obránce.

Untitled 1.jpg

Při pohledu na současnou sparťanskou soupisku je jasné, že někdo bude muset z kola ven. Trenér Jiří Kalous má přebytek obránců a všichni se mu do týmu nevejdou. O místo se hlásí mladíci Ondřej Mikliš, Vojtěch Zeleňák, Petr Kalina, Martin Jandus a Radek Jeřábek, ale především dalších devět beků, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Michal Barinka

Michal Barinka Sparta.jpg

Pamatujete na olympijskou nominaci do Soči? Jméno Michala Barinky v ní vyvolalo velký poprask. Urostlý bek byl tehdy oporou Vítkovic, které po sezoně opustil a zamířil do Sparty. V Praze je mistr světa z roku 2010 stále a v uplynulých dvou ročnících oblékl na dresu kapitánské áčko. Jeho zkušenosti se budou stále hodit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 10

Tomáš Dvořák

Tomáš Dvořák Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Rodák z Havlíčkova Brodu okusil poprvé extraligu v ročníku 2013/14. Postupně se vypracoval v oporu zadních řad Karlových Varů, loni odehrál devět zápasů za reprezentaci a po sezoně se vydal vstříc nové výzvě. Dvaadvacetiletý bek, jenž v loňské základní části posbíral 17 kanadských bodů, bude hrát za Spartu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 10

Martin Gernát

Martin Gernát Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden ze dvou Slováků ve sparťanské obraně. Čtyřiadvacetiletý Martin Gernát přišel do Prahy před uplynulou sezonou po několika letech strávených v zámoří. V základní části posbíral 12 bodů, další dva přidal v play-off a dvakrát se trefil i během premiérového startu na mistrovství světa. Jakou bude mít roli v příští sezoně?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 10

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš.jpg

Účastník tří posledních světových šampionátů posílil v roce 2012 pražského Lva. Po dvou letech přešel do Sparty a získal si pevné místo v sestavě. V úvodním ročníku posbíral celkově 23 kanadských bodů, poté 27 a loni znovu 23. Na obránce hodně slušná bilance. Osmadvacetiletý slovenský bek, jenž loni odehrál dvacet reprezentačních zápasů, by se neměl bát o místo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 10

Richard Nedomlel

Richard Nedomlel Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V roce 2011 ho draftoval Detroit, do prvního kádru Red Wings se ale nikdy neprosadil. Čtyřiadvacetiletý Richard Nedomlel tak před rokem zámořskou misi vzdal a posílil Spartu. Celkově odehrál 42 zápasů, ve kterých posbíral čtyři kanadské body a 89 trestných minut. Jak se popere s novou konkurencí?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 10

Tomáš Pavelka

Tomáš Pavelka.jpg

V roce 2015 oslavil s Litvínovem historický titul, loni odehrál šest zápasů v reprezentaci a severočeský klub mu už začal být malý. Když mu přišla nabídka ze Sparty, neváhal. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž loni posbíral v 38 zápasech dvacet kanadských bodů, dostane v  týmu jednu z klíčových rolí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 10

Jan Piskáček

Jan Piskáček.jpg

Sedmadvacetiletý rodák z Kladna se ve Spartě objevil poprvé v sezoně 2013/14 a dobrými výkony si řekl i o premiérovou pozvánku do reprezentace. Loni odehrál 40 zápasů v základní části a čtyři přidal v play-off. Teď ho čeká tvrdý boj o místo v týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 10

Petr Zámorský

Petr Zámorský ČR.jpg

Další z noviců ve sparťanské sestavě. Čtyřiadvacetiletý účastník mistrovství světa 2014 opouští po dvou letech švédské Örebro a vrací se domů. Ne však do Zlína, s nímž před třemi lety získal extraligový titul a stal se nejlepším obráncem ligy, ale do Sparty. Reprezentační bek, který se zkoušel prosadit i v zámoří, by se měl stát jedním z pilířů týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 10

Jan Švrček

Jan Švrček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený bek, který přišel do Sparty v roce 2012 z Brna, více než kanadskými body vyniká počtem nasbíraných trestných minut. Loni jich v základní části nastřádal 55, v minulosti mu ale nedělalo problém dostat se ani přes stovku. Je mu 31 let, o místo v sestavě bude muset hodně bojovat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud