9 nejlepších českých brankářů současnosti. Králem je Pavel Francouz

Anketa Zlatá hokejka je v polovině. Loňského krále Davida Pastrňáka odsunul na druhé místo rozjetý Jakub Voráček, mezi nejlepší se ale dostalo i několik gólmanů z extraligy, NHL, KHL i finské SM-liigy.

Kdo je aktuálně nejlepším českým gólmanem? Působí v NHL nebo v KHL? Nebo snad v extralize? Podívali jsme se na aktuální pořadí Zlaté hokejky a podle toho sestavili žebříček devíti elitních českých brankářů současnosti. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Libor Kašík (Zlín)

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Celkové umístění: 44. - 46.
Počet bodů: 2

Už několikrát se spekulovalo o jeho přesunu do Sparty, pětadvacetiletý Libor Kašík ale i nadále zůstává ve Zlíne, kterému před čtyřmi lety vychytal titul. V extralize patří několik let k úplné elitě, na reprezentační premiéru ale stále čeká.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia.

Pokračování 3 / 10

David Rittich (Calgary/NHL)

David Rittich Calgary.jpg

Celkové umístění: 44. - 46.
Počet bodů: 2

Loni odešel z Mladé Boleslavi do Calgary a odbyl si premiéru v NHL. Letos je jeho vytížení výrazně vyšší a zasáhl už do 17 duelů. Flames jsou s jeho výkony spokojeni, v dalších letech by se mohl předvést i v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Dominik Hrachovina (Tappara/Finsko)

Dominik Hrachovina 2.jpg

Celkové umístění: 39. – 41.
Počet bodů: 4

Třiadvacetiletý Dominik Hrachovina získal ve finské lize dva tituly v řadě. V loňském play-off měl 93,8% úspěšnost zákroků a zařadil se po bok nejlepších gólmanů soutěže. Také letos si drží parádní čísla a stále častěji se začíná hovořit o jeho pozvánce do národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Michal Neuvirth (Philadelphia/NHL)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Celkové umístění: 33.
Počet bodů: 9

Michal Neuvirth odchytal v letošní sezoně ve Philadelphii pouze dvacet zápasů. Více mu nedovolil konkurent Brian Elliott a následně ani zranění. Pokud ale nastoupí, Flyers se na něj mohou spolehnout, v aktuální sezoně má 91,52% úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Patrik Bartošák (Vítkovice)

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Celkové umístění: 30. - 32.
Počet bodů: 10

Vítkovice letos myslí vysoko, třeba až na titul. Základní podmínku mají splněnou – branku ostravského celku hájí prvotřídní extraligový gólman Patrik Bartošák, který byl trojkou na olympijských hrách. Ve Vítkovicích ale ví, že se na něj nebudou moct spolehnout věčně, Bartošák se dřív nebo později vrátí do zámoří a pokusí se vybojovat místo v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Miroslav Svoboda (Plzeň)

Miroslav Svoboda Plzeň  Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Celkové umístění: 29.
Počet bodů: 12

Velmi dobrou sezonu prožívá také Miroslav Svoboda. Ten před sezonou posílil Plzeň a stal se jedním z nejlepších extraligových gólmanů. Západočechy dovedl k vítězství v základní části, odbyl si reprezentační premiéru a zase o kousek se přiblížil vysněné NHL, kde ho před třemi lety draftoval Edmonton.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 10

Petr Mrázek (Philadelphia/NHL)

Petr Mrázek Phil.jpg

Celkové umístění: 25. – 27.
Počet bodů: 14

Petr Mrázek prožívá zajímavou sezonu. V Detroitu byl ve stínu Jimmyho Howarda, a tak ho Red Wings vyměnili do Philadelphie. Mrázek poprvé změnil v NHL dres a při zranění Elliotta s Neuvirthem se stal novou jedničkou Flyers. A v novém angažmá výrazně ožil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Dominik Furch (Omsk/KHL)

Dominik Furch ČR.jpg

Celkové umístění: 22. - 23.
Počet bodů: 16

Na druhé místo se dostal Dominik Furch, jenž byl dvojkou i na olympijských hrách. Opora Omsku má pevné místo v národní týmu a letos se zřejmě představí na třetím světovém šampionátu v řadě. Pokusí se potom zabojovat o místo v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL)

Pavel Francouz Furch Mrázek Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Celkové umístění: 3.
Počet bodů: 380

Suverénní vládce mezi gólmany a celkově třetí hráč průběžného žebříčku Zlaté hokejky. Pavel Francouz patří k nejlepším gólmanům působících v Evropě, zářil na olympijských hrách a vysloužil si zájem zámořských klubů. Měl by být jedničkou na nadcházejícím světovém šampionátu a následně by mohl odejít za Atlantik.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud