Michael Lüftner Povedený turnaj odehrál Michael Lüftner, který v polovině ročníku 2016/17 přestoupil z Teplic do Slavie, s níž získal ligový titul. Na šampionátu v Polsku, stejně jako Simič, odehrál kompletní porci minut a blýskl se i gólem do sítě Itálie. Po turnaji odešel do dánské Kodaně, nakoukl i do dospělé reprezentace. Naposled hrál v maďarském Fehérváru, ale od podzimu je bez angažmá. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Ševčík Do turnaje jednadvacítek v roce 2017 zasáhl i Petr Ševčík, jenž odehrál 55 minut úvodního duelu s Německem. V té době patřil Liberci, odkud si jej později kouč Jindřich Trpišovský vytáhl do Slavie. V Edenu si vybudoval velmi dobrou pozici a před čtyřmi lety se blýskl ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea, které dal dvě nádherné branky. Patří do širšího kádru české reprezentace. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Antonín Barák Česká lvíčata na něj hodně spoléhala, Antonín Barák ale na šampionátu jednadvacítek v roce 2017 laboroval se zdravotními problémy, kvůli nimž odehrál jen část úvodního duelu s Německem. Po turnaji odešel, posléze hostoval ve Veroně, kam následně přestoupil. Rozehrál se do parádní formy a vrátil se i do seniorské reprezentace. Na konci ledna přestoupil za osm a půl milionu eur do Fiorentiny. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Souček K lídrům tehdejšího týmu patřil Tomáš Souček, jenž na šampionátu nevynechal ani minutu. Souček tehdy patřil Slavii, hostoval ale v Liberci, odkud se následně do Edenu vrátil. V Praze vyzrál v opravdovou hvězdu a vysloužil si lukrativní přestup do West Hamu. Záložník, který dal v aktuálním ročníku Premier League jednu branku, si řekl i o pozornost takových klubů, jako jsou Bayern Mnichov, Barcelona, Manchester United nebo Paris Saint-Germain. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

9 hvězdných lvíčat z „malého” Eura v roce 2017. Jak si dnes tehdejší talenty vedou?

Brzy tomu bude už šest roků, co Polsko hostilo evropský šampionát jednadvacítek. Český tým tehdy na turnaj odjel v hodně silném složení, domů se ale vrátil s nepořízenou.

Tehdejší trenér české jednadvacítky Vítězslav Lavička měl k dispozici hodně kvalitní tým. Češi ve skupině postupně narazili na Německo (0:2), Itálii (3:1) a Dánsko (2:4) a do vyřazovacích bojů nepostoupili. V té době se však v jedné kabině sešla výborná generace českých fotbalistů, přičemž několik z nich se později stalo oporami seniorské reprezentace. Jména hráčů, kteří v roce 2007 v Polsku startovali, si připomeňte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 10

Stefan Simič

Stefan Simič ČR.jpg

Současný klub: Hajduk Split

Psal se rok 2013, když Stefan Simič odešel do slavného AC Milán. Na San Siru se sice nikdy neprosadil do prvního týmu, získal však hodně cenné zkušenosti. V době „malého” Eura hostoval v belgickém Mouscronu a na šampionátu v Polsku odehrál kompletní porci 270 minut. O dva roky později přestoupil do chorvatského Hajduku Split a v současné době má na kontě i dva starty v seniorské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Michael Lüftner 

Michael Luftner 17 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Současný klub: bez angažmá

Povedený turnaj odehrál Michael Lüftner, který v polovině ročníku 2016/17 přestoupil z Teplic do Slavie, s níž získal ligový titul. Na šampionátu v Polsku, stejně jako Simič, odehrál kompletní porci minut a blýskl se i gólem do sítě Itálie. Po turnaji odešel do dánské Kodaně, nakoukl i do dospělé reprezentace. Naposled hrál v maďarském Fehérváru, ale od podzimu je bez angažmá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 10

Petr Ševčík

Petr Ševčík 17 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Současný klub: Slavia Praha

Do turnaje jednadvacítek v roce 2017 zasáhl i Petr Ševčík, jenž odehrál 55 minut úvodního duelu s Německem. V té době patřil Liberci, odkud si jej později kouč Jindřich Trpišovský vytáhl do Slavie. V Edenu si vybudoval velmi dobrou pozici a před čtyřmi lety se blýskl ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea, které dal dvě nádherné branky. Patří do širšího kádru české reprezentace.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 10

Antonín Barák 

Antonín Barák ČR 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Současný klub: ACF Fiorentina

Česká lvíčata na něj hodně spoléhala, Antonín Barák ale na šampionátu jednadvacítek v roce 2017 laboroval se zdravotními problémy, kvůli nimž odehrál jen část úvodního duelu s Německem. Po turnaji odešel, posléze hostoval ve Veroně, kam následně přestoupil. Rozehrál se do parádní formy a vrátil se i do seniorské reprezentace. Na konci ledna přestoupil za osm a půl milionu eur do Fiorentiny.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 10

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Současný klub: West Ham United

K lídrům tehdejšího týmu patřil Tomáš Souček, jenž na šampionátu nevynechal ani minutu. Souček tehdy patřil Slavii, hostoval ale v Liberci, odkud se následně do Edenu vrátil. V Praze vyzrál v opravdovou hvězdu a vysloužil si lukrativní přestup do West Hamu. Záložník, který dal v aktuálním ročníku Premier League jednu branku, si řekl i o pozornost takových klubů, jako jsou Bayern Mnichov, Barcelona, Manchester United nebo Paris Saint-Germain.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Václav Černý 

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Současný klub: FC Twente

Na šampionát dorazil z Ajaxu a měl patřit k hlavním hvězdám českého týmu. Václav Černý zasáhl hned do úvodního duelu proti Německu, ten mu ale nevyšel a ve druhém utkání s Italy nehrál. Proti Dánům byl zpátky v základní sestavě, porážce českého týmu ale nezabránil. V současné době je Václav Černý hráčem Twente, kde se znovu rozehrál do parádní formy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 10

Jakub Jankto

Jakub Jankto ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Současný klub: Sparta Praha

Sedmadvacetiletý záložník Jakub Jankto patří v současnosti španělskému Getafe, ale do konce aktuálního ročníku je na hostování ve Spartě. Před šesti lety, v době šampionátu jednadvacítek, byl hráčem Udine.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 10

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš 17.jpg

Současný klub: UD Ibiza

Jeden start si na turnaji jednadvacítek v roce 2017 připsal i Lukáš Juliš, který odehrál necelou půlhodinu posledního duelu s Dánskem.  Na rozdíl od dalších tehdejších spoluhráčů však zatím nenakoukl do seniorské reprezentace. Blízko k ní byl v ročníku 2020/21, během něhož v dresu Sparty nasázel 12 ligových branek a dalších pět zásahů přidal v Evropské lize, jenže z nominace ho tehdy vyřadily zdravotní problémy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Patrik Schick

Patrik Schick ČR.jpg

Současný klub: Bayer 04 Leverkusen

Měl být hlavní českou zbraní tehdejšího týmu. Patrik Schick měl za sebou parádní rok v italské Sampdorii a své střelecké choutky chtěl ukázat i v Polsku. Jenže v úvodních dvou zápasech vyšel gólově naprázdno a prosadil se až v závěrečném střetnutí s Dány. Po šampionátu odešel do římského AS, tam se ale neprosadil tak, jak se čekalo. Po anabázi v Lipsku se stal hráčem Leverkusenu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud