9 fotbalistů z české ligy s nejvyšší tržní hodnotou. Tito hoši stojí nejvíc peněz

Zimní přestupovou bombou spojenou s českou nejvyšší soutěží byl příchod Rumuna Nicolae Stanciu do pražské Sparty, která za něho zaplatila asi 4,6 milionů eur.

slide-nejdražší v lize.jpg

Zajímá vás, kdo je aktuálně nejdražším hráčem české ligy? Podívali jsme se na tržní hodnoty, jak je uvádí portál TransferMarkt.de, a sestavili podle nich žebříček nejhodnotnějších hráčů soutěže. Najdete ho v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

8. - 9. Tomáš Hořava (Viktoria Plzeň) – 2,8 milionů eur

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Defenzivní záložník Tomáš Hořava je členem širšího reprezentačního kádru, takže není žádným překvapením, že patří k nejcennějším hráčům, kteří pobíhají po tuzemských pažitech. Stal se důležitým členem Viktorie Plzeň na cestě k titulu v předminulé sezoně a oporou je i v aktuálním ročníku, v němž opět míří za prvenstvím v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

8. - 9. Jan Kopic (Viktoria Plzeň) – 2,8 milionů eur

Jan Kopic.jpg

Sedmadvacetiletý krajní záložník Jan Kopic se na podzim dostal do životní formy, což potvrdil i vydařenými výkony v reprezentaci. V lize nastřílel pět branek, ke kterým přidal sedm asistencí. V této statistice vládne celé lize, v celkové produktivitě je jeden z tahounů Viktorky podzimní části soutěže druhý. Rostoucí výkonnost se projevuje i na jeho tržní ceně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

3. - 7. Jaromír Zmrhal (Slavia Praha) – 3 miliony eur

Zmrhal.jpg

Čtyřiadvacetiletý slávistický odchovanec Jaromír Zmrhal hraje už šestou sezonu v sešívaném dresu. V uplynulých třech ročnících dal dohromady 15 branek, v aktuální sezoně má po podzimní části na kontě tři góly a stejný počet asistencí. Patří ke klíčovým hráčům slávistické záložní řady. Loni v zimě ho chtěla získat ruská Kazaň, která nabízela sto milionů korun, což je výrazně více, než je Zmrhalova aktuální tržní cena. Zatím ale zůstává v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

3. - 7. Simon Deli (Slavia Praha) – 3 miliony eur

Simon Deli.jpg

Dříve se zkoušel prosadit na Letné, hrál také v Příbrami a Českých Budějovicích, ale až po příchodu do Slavie ukázal, co se v něm ukrývá. Simon Deli se vypracoval do role nejlepšího ligového stopera, okolo kterého krouží kluby z nejvyšší francouzské soutěže. Reprezentant z Pobřeží slonoviny prozatím zůstává v Edenu, čas jeho odchodu se ale možná blíží. Na podzim ho přibrzdilo zranění, jinak patří k nepostradatelným článkům sešívané sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

3. - 7. Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň) – 3 miliony eur

Patrik Hrošovský-Plzeň.jpg

Když v Plzni skončil s fotbalem Pavel Horváth, na západě Čech se nemuseli bát, že by jeho místo nezaplnila kvalitní náhrada. Viktorka má totiž v kádru Patrika Hrošovského. Pětadvacetiletý záložník má všechny předpoklady k tomu, aby byl lídrem týmu. Ne náhodou je také členem slovenské reprezentace a zahrál si na Euru ve Francii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

3. - 7. Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia Praha) – 3 miliony eur

Michael Ngadeu Ngadjui.jpg

Michael Ngadeu je v kurzu. Už dříve okolo něj marně kroužil francouzský Montpellier, ale také anglický Crystal Palace či Middlesbrough. Posléze se do hry o kamerunského středopolaře vložil bohatý turecký Trabzonspor. Zatímco Slavia za Ngadeua zaplatila zhruba 13,5 milionů korun, Trabzonspor by mohl nabídnout klidně i pětkrát tolik. Černý klenot slávistické sestavy však zatím zůstává v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

3. - 7. Guélor Kanga (Sparta Praha) – 3 miliony eur

Guélor Kanga.jpg

Reprezentant Gabonu Guélor Kanga dorazil na Letnou po dlouhých tahanicích z Červené hvězdy Bělehrad a ihned se zařadil do základní sestavy. Tvořivý záložník zaujme už na první pohled, je bouřlivák, ale s míčem u nohy to zatraceně umí. Ve Spartě si od něho hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

2. Michael Krmenčík (Viktoria Plzeň) – 3,5 milionu eur

Michael Krmenčík.jpg

Okolo Michaela Krmenčíka bylo v posledních týdnech hodně rušno. Plzeňský snajpr byl v kurzu, Viktorka za něj mohla získat dokonce 350 milionů korun. Nakonec si ho ale ponechala (do léta). Krmenčík je s jedenácti góly nejlepším střelcem HET ligy, v reprezentaci je útočníkem číslo jedna a prosazuje se i v evropských pohárech. Není divu, že je o něj velký zájem. Během zimního přestupového období se o jeho služby ucházeli manažeři z Bordeaux, Leedsu, Montpellieru a Newcastlu, ale udičku nahazovali i z konkurenční Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

1. Nicolae Stanciu (Sparta Praha) – 4 miliony eur

Nicolae Stanciu.jpg

Posila, která by Spartu měla vytáhnout v jarní části sezony nahoru. Nicolae Stanciu dorazil na Letnou za 96 milionů korun z Anderlechtu a stal se nejdražším ligovým hráčem všech dob.  Vyfasoval Rosického dres s číslem deset a jeho pozici by měl zastat i na hřišti. Čekají se od něho góly, asistence a vůdčí schopnosti

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud