9 cizinců v Edenu. Kolik se jich protlačí do základní sestavy silné Slavie?

Slavia překopala během uplynulého roku kádr k nepoznání. Utratila spoustu milionů korun a přivedla i řadu zahraničních posil. V Edenu je v současné době devět fotbalistů z ciziny, kteří mají obrovský podíl na tom, kde se klub nyní nachází.

Untitled 1.jpg

Gino van Kessel zamířil na hostování do Polska, Levan Kenija jde pod „kudlu“ a vypadá to, že už s ním v klubu nepočítají. Ve slávistické kabině je i bez nich devět dalších cizinců. Jaké jsou jejich role? Kdo má místo v základní sestavě a kdo musí čekat na svou příležitost? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Marko Alvir (Chorvatsko)

Marko Alvir.jpg

Když mu bylo 19 let, získalo ho Atlético Madrid. Marko Alvir se ale nedostal výše než do rezervního týmu a další zkušenosti sbíral ve slovinském Domžale. Na podzim dal osm branek a přesunul se do Edenu.

Ve slávistické záložní řadě je po příchodu Jana Sýkory pořádný přetlak, Marko Alvir začne zřejmě mezi náhradníky, ve Slavii s ním mají ale nesmělé plány.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Mick van Buren (Nizozemsko)

Mick van Buren Slavia.jpg

Nizozemský útočník přišel do Slavie v létě, zatím se ale moc neprosadil. Do hry naskočil jen pětkrát, v základní sestavě nebyl ani jednou. V Edenu s ním však počítají a vidí v něm zajímavý potenciál. Mick van Buren má ale ze všech útočníků do základní sestavy nejdál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Simon Deli (Pobřeží slonoviny)

Simon Deli Slavia.jpg

Simon Deli byl část přípravy mimo slávistickou kabinu. Startoval totiž s reprezentací Pobřeží slonoviny na Africkém poháru národů. „Slonům“ se ale moc nevedlo a pětadvacetiletý stoper už je zpět. Pro Slavii je klíčovým hráčem, je považován za nejlepšího středního obránce ligy a v Edenu věří, že je může dovést k titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Per-Egil Flo (Norsko)

Per Egil Flo.jpg

Další nová tvář v Edenu. Per-Egil Flo přišel z norského Molde, v němž mu vypršela smlouva. Slavia o něj svedla boj s několika dalšími zájemci, kteří stáli o služby čtyřnásobného norského reprezentanta. Osmadvacetiletý levý běhavý obránce má ambice dostat se do základní sestavy. Jednou z možností je, že se Jan Bořil přesune napravo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Muris Mešanovič (Bosna a Hercegovina)

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Podzimní žolík Slavie. Muris Mešanovič se dostával do hry většinou z lavičky náhradníků, přesto stihl vstřelit sedm branek a nahlas si říkal o zařazení do základní sestavy. V té nastoupil na podzim jen čtyřikrát, například i v posledním kole ve Zlíně, kde skóroval. S příchodem Stanislava Tecla mu ale přibyla výrazná konkurence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Ruslan Mingazov (Turkmenistán)

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Ofenzivní záložník z Turkmenistánu přišel do Slavie v létě z Jablonce. Pětadvacetiletý Ruslan Mingazov byl pětkrát v základní sestavě, naposledy ale střídal na konci října a od té doby se už na kraji slávistické sestavy neobjevil. Po příchodu nových hráčů je jeho pozice ještě složitější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Michael Ngadeu Ngadjui (Kamerun)

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

270 milionů korun. Tolik by prý Slavia mohla získat, kdyby Michael Ngadeu Ngadjui odešel v létě do některého z předních francouzských celků. Kamerunský obránce, který byl v Edenu přeškolen na defenzivního záložníka, je přitom ve Slavii teprve od léta.

Rychle se zabydlel v základní sestavě a v minulých dnech válel s Kamerunem na Africkém poháru národů, který "jeho" tým vyhrál. Ngadjui dal na turnaji dvě branky. Pro Slavii je nyní naprosto klíčový.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Jasmin Ščuk (Bosna a Hercegovina)

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Když byl ve vrcholné formě, spekulovalo se o jeho účasti na mistrovství světa v Brazílii. Jasmin Ščuk se do týmu nakonec nedostal a setrval v Mladé Boleslavi, z níž v létě přestoupil do Slavie.

Trápily do ale zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen sedm zápasů, do všech naskočil jen na pár minut z lavičky náhradníků. Stále je mu ale teprve 26 let a v lize už mnohokrát prokázal své kvality. O místo se popere, v obrovské konkurenci to ale bude mít složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Dušan Švento (Slovensko)

Dušan Švento Slavia.jpg

Vysněná letní slávistická posila. Dušan Švento se po působení v Rakousku a Německu vrátil do Edenu, po Euru ale přišel zraněný a nevybojoval si tak silnou pozici, jak se čekalo. V základní sestavě byl sedmkrát, v posledních dvou kolech ale pouze střídal. V zimě navíc přišel na jeho pozici Flo. Švento bude muset o sestavu hodně bojovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud