
Gino van Kessel zamířil na hostování do Polska, Levan Kenija jde pod „kudlu“ a vypadá to, že už s ním v klubu nepočítají. Ve slávistické kabině je i bez nich devět dalších cizinců. Jaké jsou jejich role? Kdo má místo v základní sestavě a kdo musí čekat na svou příležitost? To se dozvíte v následujících kapitolách.
Marko Alvir (Chorvatsko)

Když mu bylo 19 let, získalo ho Atlético Madrid. Marko Alvir se ale nedostal výše než do rezervního týmu a další zkušenosti sbíral ve slovinském Domžale. Na podzim dal osm branek a přesunul se do Edenu.
Ve slávistické záložní řadě je po příchodu Jana Sýkory pořádný přetlak, Marko Alvir začne zřejmě mezi náhradníky, ve Slavii s ním mají ale nesmělé plány.
Foto: Profimedia.cz
Mick van Buren (Nizozemsko)

Nizozemský útočník přišel do Slavie v létě, zatím se ale moc neprosadil. Do hry naskočil jen pětkrát, v základní sestavě nebyl ani jednou. V Edenu s ním však počítají a vidí v něm zajímavý potenciál. Mick van Buren má ale ze všech útočníků do základní sestavy nejdál.
Foto: Profimedia.cz
Simon Deli (Pobřeží slonoviny)

Simon Deli byl část přípravy mimo slávistickou kabinu. Startoval totiž s reprezentací Pobřeží slonoviny na Africkém poháru národů. „Slonům“ se ale moc nevedlo a pětadvacetiletý stoper už je zpět. Pro Slavii je klíčovým hráčem, je považován za nejlepšího středního obránce ligy a v Edenu věří, že je může dovést k titulu.
Foto: Profimedia.cz
Per-Egil Flo (Norsko)

Další nová tvář v Edenu. Per-Egil Flo přišel z norského Molde, v němž mu vypršela smlouva. Slavia o něj svedla boj s několika dalšími zájemci, kteří stáli o služby čtyřnásobného norského reprezentanta. Osmadvacetiletý levý běhavý obránce má ambice dostat se do základní sestavy. Jednou z možností je, že se Jan Bořil přesune napravo.
Foto: Profimedia.cz
Muris Mešanovič (Bosna a Hercegovina)

Podzimní žolík Slavie. Muris Mešanovič se dostával do hry většinou z lavičky náhradníků, přesto stihl vstřelit sedm branek a nahlas si říkal o zařazení do základní sestavy. V té nastoupil na podzim jen čtyřikrát, například i v posledním kole ve Zlíně, kde skóroval. S příchodem Stanislava Tecla mu ale přibyla výrazná konkurence.
Foto: Profimedia.cz
Ruslan Mingazov (Turkmenistán)

Ofenzivní záložník z Turkmenistánu přišel do Slavie v létě z Jablonce. Pětadvacetiletý Ruslan Mingazov byl pětkrát v základní sestavě, naposledy ale střídal na konci října a od té doby se už na kraji slávistické sestavy neobjevil. Po příchodu nových hráčů je jeho pozice ještě složitější.
Foto: Profimedia.cz
Michael Ngadeu Ngadjui (Kamerun)

270 milionů korun. Tolik by prý Slavia mohla získat, kdyby Michael Ngadeu Ngadjui odešel v létě do některého z předních francouzských celků. Kamerunský obránce, který byl v Edenu přeškolen na defenzivního záložníka, je přitom ve Slavii teprve od léta.
Nový trend českých klubů. 4 zahraniční obránci stáli téměř sto milionů korun
Rychle se zabydlel v základní sestavě a v minulých dnech válel s Kamerunem na Africkém poháru národů, který "jeho" tým vyhrál. Ngadjui dal na turnaji dvě branky. Pro Slavii je nyní naprosto klíčový.
Foto: Profimedia.cz
Jasmin Ščuk (Bosna a Hercegovina)

Když byl ve vrcholné formě, spekulovalo se o jeho účasti na mistrovství světa v Brazílii. Jasmin Ščuk se do týmu nakonec nedostal a setrval v Mladé Boleslavi, z níž v létě přestoupil do Slavie.
Trápily do ale zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen sedm zápasů, do všech naskočil jen na pár minut z lavičky náhradníků. Stále je mu ale teprve 26 let a v lize už mnohokrát prokázal své kvality. O místo se popere, v obrovské konkurenci to ale bude mít složité.
Foto: Profimedia.cz
Dušan Švento (Slovensko)

Vysněná letní slávistická posila. Dušan Švento se po působení v Rakousku a Německu vrátil do Edenu, po Euru ale přišel zraněný a nevybojoval si tak silnou pozici, jak se čekalo. V základní sestavě byl sedmkrát, v posledních dvou kolech ale pouze střídal. V zimě navíc přišel na jeho pozici Flo. Švento bude muset o sestavu hodně bojovat.
Foto: Profimedia.cz