David Lafata – 20 milionů korun . Boss Sparty Daniel Křetínský dlouho stál o Davida Lafatu, jeho jablonecký oponent Miroslav Pelta ale svůj klenot nechtěl nechat jít. Nakonec ale svolil k odchodu a uznávaný kanonýr přestoupil v lednu roku 2013 za 20 milionů korun na Letnou. Spartu sice ve své první sezoně v rudém dresu k titulu nedovedl, branky ale střílet nepřestal. V další sezoně navlékl na ruku kapitánskou pásku a jako správný vůdce dovedl tým k prvenství v lize. Před dvěma lety ukončil kariéru. Foto: Profimedia.cz
 Zbyněk Pospěch – 20 milionů korun.  Momentálně sedmatřicetiletý útočník stál Spartu 20 milionů korun. Na Letné si ale zahrál jen jako soupeř Sparty. Ta ho koupila v roce 2005, v kádru ale měla Miroslava Slepičku s Liborem Doškem, a tak jej poslala na hostování do Liberce. Po roce se na Letnou vrátil, ale den před začátkem ligy byl zpět pod Ještědem. Liberec ho koupil za podobně tučnou sumu jako předtím Sparta a Zbyněk Pospěch se na konci roku mohl radovat z titulu. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Baranek – 20 milionů korun.  Miroslav Baranek o sobě dal pořádně vědět během angažmá v Olomouci. Výkony v dresu Sigmy si řekl o přestup do Sparty, která ho v roce 1997 koupila za 20 milionů korun. Sedmnáctinásobný reprezentant zažil na Letné povedené roky a do sbírky přidal několik českých titulů. Foto: Profimedia.cz
 Vratislav Lokvenc – 20 milionů korun.  Bývalý reprezentační útočník dlouhá léta válel ve Spartě. Tam Vratislav Lokvenc přestoupil v roce 1994 z Hradce Králové, který za něj inkasoval 20 milionů korun. Na Letné získal pět titulů a v sezoně 1999/00 se stal nejlepším ligovým střelcem. Ve stejném ročníku nasázel během jediného zápasu čtyři góly Českým Budějovicím. Zároveň si vysloužil přestup do Kaiserslauternu, jehož dres oblékal čtyři roky. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Kadlec, Matušovič a spol. 9 českých útočníků, za které Sparta zaplatila minimálně 20 milionů korun

Dlouho platilo, že koho Sparta chtěla přivést, toho také získala. Trenéři, kteří koučovali tým z Letné, si často mohli ukázat, na koho se jim zachtělo. Toho ale zneužívaly ostatní kluby a hráče, po kterých Pražané toužili, jim rozhodně neprodávali zadarmo.

Bez názvu1.jpg

Sparta vždy dokázala zaplatit za kohokoliv. Na Letnou tak přicházeli drazí cizinci, ale i čeští útočníci, jejichž cenovky byly hodně vysoké. Jména devíti českých forvardů, kteří Spartu stáli alespoň 20 milionů korun, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

David Lafata – 20 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Boss Sparty Daniel Křetínský dlouho stál o Davida Lafatu, jeho jablonecký oponent Miroslav Pelta ale svůj klenot nechtěl nechat jít. Nakonec ale svolil k odchodu a uznávaný kanonýr přestoupil v lednu roku 2013 za 20 milionů korun na Letnou.

Spartu sice ve své první sezoně v rudém dresu k titulu nedovedl, branky ale střílet nepřestal. V další sezoně navlékl na ruku kapitánskou pásku a jako správný vůdce dovedl tým k prvenství v lize. Před dvěma lety ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Zbyněk Pospěch – 20 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Momentálně sedmatřicetiletý útočník stál Spartu 20 milionů korun. Na Letné si ale zahrál jen jako soupeř Sparty. Ta ho koupila v roce 2005, v kádru ale měla Miroslava Slepičku s Liborem Doškem, a tak jej poslala na hostování do Liberce. Po roce se na Letnou vrátil, ale den před začátkem ligy byl zpět pod Ještědem. Liberec ho koupil za podobně tučnou sumu jako předtím Sparta a Zbyněk Pospěch se na konci roku mohl radovat z titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Miroslav Baranek – 20 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Miroslav Baranek o sobě dal pořádně vědět během angažmá v Olomouci. Výkony v dresu Sigmy si řekl o přestup do Sparty, která ho v roce 1997 koupila za 20 milionů korun. Sedmnáctinásobný reprezentant zažil na Letné povedené roky a do sbírky přidal několik českých titulů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Vratislav Lokvenc – 20 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Bývalý reprezentační útočník dlouhá léta válel ve Spartě. Tam Vratislav Lokvenc přestoupil v roce 1994 z Hradce Králové, který za něj inkasoval 20 milionů korun.

Na Letné získal pět titulů a v sezoně 1999/00 se stal nejlepším ligovým střelcem. Ve stejném ročníku nasázel během jediného zápasu čtyři góly Českým Budějovicím. Zároveň si vysloužil přestup do Kaiserslauternu, jehož dres oblékal čtyři roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Miroslav Matušovič – 23 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Když Baník Ostrava v sezoně 2003/04 získal mistrovský titul, Miroslav Matušovič byl ve městě považován za boha. Jenže to se brzy změnilo. V polovině dalšího ročníku vyměnil ostravský dres za rudý sparťanský, což mu fanoušci slezského klubu nikdy neodpustili.

Matušovič, který si jednou zahrál i v reprezentaci, to neměl lehké ani na Letné a nakonec v roce 2009 zmizel na Kypru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Milan Pacanda – 23 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Když Spartu vedl František Straka, hodně stál o Milana Pacandu. Jelikož v té době nemělo sparťanské vedení problém koupit prakticky kohokoliv, trenérovu přání vyhovělo.

Šikovný útočník, který nikdy nenaplnil svůj talent, začal letenské angažmá v roce 2004 a nevedl si vůbec špatně. Střílel góly a byl platným hráčem. Pak ale na lavičku usedl Jaroslav Hřebík, který s Pacandou nepočítal, a posila za 23 milionů korun odešla do Innsbrucku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Libor Došek – 25 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Vytáhlý útočník Libor Došek přišel na Letnou v roce 2005, kdy ho koupila Sparta společně s Miroslavem Slepičkou z Liberce, kde jim spolupráce náramně klapala.

Ani na Letné nezačal špatně. Během úvodních dvou sezon nastupoval pravidelně a často střílel i branky. Pak ale začal přicházet o místo v sestavě a v lednu roku 2009 odešel na hostování do řeckého Xanti. Po půl roce byl sice zpět, do sestavy se ale neprotlačil a radši odešel do Teplic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Miroslav Slepička – 25 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Miroslav Slepička patří mezi útočníky, na kterých Sparta vydělala. Na Letnou přišel v roce 2005 z Liberce. Společně s ním za stejnou částku přestupoval z pod Ještědu i Libor Došek. Ve Spartě se mu nevedlo zle a po třech letech odešel do Dinama Záhřeb, které za něj zaplatilo asi 30 milionů korun. V létě roku 2011 se překvapivě vrátil na Letnou, do prvního týmu se ale neprosadil a hrál jen za béčko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Václav Kadlec - 73 milionů korun

Klepněte pro větší obrázek

Když Václav Kadlec přišel do Sparty poprvé, Bohemka za něj získala deset milionů korun. V létě roku 2013 odešel do německého Eintrachtu Frankfurt a experti mu prorokovali zářivou kariéru v zahraničí. V novém klubu sice nezačal špatně, ale postupně se dostával do sestavy stále méně. V roce 2015 se vrátil na Letnou jako hostující hráč a poté se stal hráčem Midtjyllandu. V dánském klubu však pobyl jen pár měsíců – stihl odehrát část jarní sezony 2015/16 a úvod podzimního ročníku 2016/17. Dohromady zvládl 13 ligových utkání, ve kterých dal tři góly, načež se nechal opět zlákat mateřským klubem a za částku 2,7 milionu eur (asi 73 milionů korun) zamířil znovu do Sparty. Letos v únoru ale kvůli vleklým zdravotním problémům ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud