Devět českých hráčů si v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství Evropy připsalo jediný start. Někteří během něj byli na hřišti pár minut, jiní odehráli celý zápas. Další už ale nepřidali.  Víte, o kom je řeč? Dozvíte se to v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Devět českých hráčů si v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství Evropy připsalo jediný start. Někteří během něj byli na hřišti pár minut, jiní odehráli celý zápas. Další už ale nepřidali. Víte, o kom je řeč? Dozvíte se to v následujících kapitolách. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 Jaromír Zmrhal - Dříve patřil ke stabilním členům reprezentace, jenže z té se v poslední době vytratil. Levý záložník, který v létě odešel ze Slavie do italské Brescie, odehrál jedinou minutu v domácím zápase s Anglií. Foto: Profimedia.cz
 Libor Kozák - Třicetiletý útočník je v současné době druhým nejlepším střelcem Sparty. V kvalifikaci se ale objevil ještě v červnu, kdy si připsal tři minuty v zápase s Černou Horou. Během podzimu už se do reprezentace nedostal. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Milan Škoda - Slávistický útočník byl sice jedním ze dvou českých střelců na posledním EURU, na příští šampionát se ale zřejmě nedostane. V kvalifikaci si totiž střihl jen devět minut během úvodního výprasku ve Wembley, kde Češi prohráli 0:5. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Matěj Vydra - Ve Wembley si zahrál také Matěj Vydra, který na druhý poločas nahradil Jakuba Jankta. Od té doby už se ale v kvalifikaci na hřiště nedostal. Objeví se v týmu pro EURO? Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia
10
Fotogalerie

9 českých reprezentantů, kteří v kvalifikaci o postup na EURO zasáhli do jediného zápasu

Zatímco Tomáš Souček nebo Ondřej Čelůstka byli během kvalifikace o postup na EURO nepostradatelnými členy české sestavy, jiní hráči se v ní pouze mihli.

Bez názvu.jpg

Devět českých hráčů si v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství Evropy připsalo jediný start. Někteří během něj byli na hřišti pár minut, jiní odehráli celý zápas. Další starty už ale nepřidali. Víte, o kom je řeč? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Dříve patřil ke stabilním členům reprezentace, jenže z té se v poslední době vytratil. Levý záložník, který v létě odešel ze Slavie do italské Brescie, odehrál jedinou minutu v domácím zápase s Anglií.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Libor Kozák

Libor Kozák ČR 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník je v současné době druhým nejlepším střelcem Sparty. V kvalifikaci se ale objevil ještě v červnu, kdy si připsal tři minuty v zápase s Černou Horou. Během podzimu už se do reprezentace nedostal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 10

Milan Škoda

Milan Škoda ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slávistický útočník byl sice jedním ze dvou českých střelců na posledním EURU, na příští šampionát se ale zřejmě nedostane. V kvalifikaci si totiž střihl jen devět minut během úvodního výprasku ve Wembley, kde Češi prohráli 0:5.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 10

Matěj Vydra

Matěj Vydra ČR Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Ve Wembley si zahrál také Matěj Vydra, který na druhý poločas nahradil Jakuba Jankta. Od té doby už se ale v kvalifikaci na hřiště nedostal. Objeví se v týmu pro EURO?

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 10

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka ČR 18.jpg

Také Jiří Pavlenka nastoupil do úvodního kvalifikačního zápasu na půdě Anglie. Jenže dostal pět branek a od té doby se mezi třemi tyčemi zabydlel Tomáš Vaclík. Pavlenka mu však stále šlape na paty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela ČR.jpg

Ve Slavii patří mezi nepostradatelné, v reprezentaci ale moc šancí nedostal. Dvaatřicetiletý stoper se v akci objevil v závěrečném utkání kvalifikace a odehrál celý zápas proti Bulharsku, ten mu ale příliš nevyšel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Ondřej Kolář

ČR Bulharsko.jpg

Do zápasu v Bulharsku zasáhl také Ondřej Kolář, který si v závěru kvalifikace odbyl reprezentační premiéru. Češi sice prohráli 0:1, hrdina Slavie ale za inkasovaný gól nemohl. Měl by dostat i další šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Další z hráčů, který v kvalifikaci odehrál pouze zápas na půdě Anglie. Ani Tomáši Kalasovi duel proti Albionu nevyšel, pět inkasovaných branek totiž není pro žádného stopera dobrou vizitkou. Poslední gól si navíc dal Kalas sám.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 10

Theodor Gebre Selassie

Gebre ČR.jpg

Celý zápas ve Wembley odehrál také Theodor Gebre Selassie. Dvaatřicetiletý bek bundesligových Brém už ale žádný další start v národním týmu nepřidá, v květnu totiž ukončil reprezentační kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud