9 českých nováčků v zámoří. Kdo zamířil na farmu a koho čeká premiéra v NHL?

Přípravné zápasy jsou minulostí, dnes v noci začíná nový ročník NHL. V tom se znovu představí nestárnoucí veterán Jaromír Jágr, v akci bude ale také několik českých nováčků.

nhl.jpg

Jakub Vrána poskočil do první formace Washingtonu, o místo v Pittsburghu se hlásí Dominik Simon, prostor v Las Vegas by měl dostat Tomáš Nosek a na důležitou roli v Detroitu se chystá Martin Frk. V přípravě bojovalo o místo na slunci také několik nováčků, kteří do zámoří odešli teprve nedávno. Jak se jim dařilo? Kdo si vybojoval místo v NHL a kdo začne na farmě či v Evropě? To zjistíte v následujících devíti kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka Vegas.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník se stal jednou z prvních posil Las Vegas. Zároveň byl historicky prvním střelcem Golden Knights. V prvním přípravném duelu před sezonou dal dvě branky, celkově se trefil čtyřikrát a přidal asistenci. Byl nejlepším střelcem a druhým nejproduktivnějším hráčem týmu, přesto nečekaně skončil na farmě. Šance ale asi přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Filip Chytil

Filip Chytil draft.jpg

Nejvýraznější české překvapení. Filip Chytil se nečekaně dostal na řadu už v prvním kole draftu a zabydluje se v prvním týmu New Yorku Rangers. Bývalý zlínský útočník odehrál čtyři přípravné zápasy a ve třech z nich bodoval. V utkání proti New Jersey dokonce vstřelil vítěznou branku. Na začátku sezony by se mohl objevit na centru mezi Rickem Nashem a Matsem Zuccarellem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek Montreal.jpg

Jakub Jeřábek se po odchodu z Plzně stal klíčovým hráčem Podolsku. Už i KHL mu byla malá, a tak se v létě vydal do zámoří. V přípravě odehrál tři zápasy za Montreal a za své výkony sklidil chválu. V nabité konkurenci si ale místo nezískal a začátek sezony odehraje na farmě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

David Kämpf

David Kampf Chicago.jpg

Když dvaadvacetiletý útočník opouštěl Chomutov, věděl, že ho za oceánem čeká pořádná dřina. David Kämpf odehrál v přípravě čtyři zápasy za Chicago, bodově se ale neprosadil. Podle očekávání míří na farmu, nic však nebalí. Pokud naváže na výkony z extraligy, může se do NHL jednou podívat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Martin Nečas

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Česká jednička letošního draftu zamířila do Caroliny z mistrovské Komety a za mořem si vedla ještě lépe, než kdokoliv čekal. Zářil především na kempu nováčků, v přípravě pak naskočil do sedmi zápasů a připsal si bod za asistenci. V prvním týmu se udržel, mohl by hrát ve třetí formaci vedle Ryana a Skinnera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Čtyřiadvacetiletý gólman odešel z Plzně porvat se o místo v NHL a podepsal smlouvu s Detroitem, ve kterém se potkal i s Petrem Mrázkem. Ten si místo v kádru udržel, zato Matěj Machovský odešel na farmu. Dostat se do prvního kádru Red Wings, to bude oříšek…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Jan Rutta

Jan Rutta Chicago.jpg

Sedmadvacetiletý obránce se blýskl na mistrovství světa, na kterém patřil k nejlepším českým hráčům, a poté zamířil z Chomutova do Chicaga. V přípravě odehrál čtyři zápasy a v duelu s Columbusem dokonce skóroval. Sezonu by mohl začít v obraně po boku Michala Kempného.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Radim Šimek

Radim Šimek ČR.jpg

Radim Šimek odcházel z Liberce do San Jose s vizitkou jednoho z nejlepších extraligových obránců. Jenže zámořská příprava mu příliš nevyšla. Ve čtyřech zápasech si připsal jednu asistenci a o místo v týmu na poslední chvíli přišel. Sezonu začne na farmě, šanci však nejspíš dostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Libor Šulák

Libor Šulák Detroit.jpg

Překvapení uplynulé sezony. Libor Šulák se dostal ze Znojma na mistrovství světa a poté si dokonce plácl s Detroitem. Třiadvacetiletý bek odehrál v přípravě tři zápasy, proti Chicagu dokonce skóroval, místo v prvním týmu ale nezískal. Na farmě však nebude, zamířil totiž do Lahti, se kterým se dohodl na smlouvě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud