Filip Hronek (Detroit Red Wings).  Další vítaná posila do zadních řad. Filip Hronek debutoval v reprezentaci na loňském světovém šampionátu, na kterém rozhodně nezklamal. Letos se zabydlel v kádru Detroitu, za který odehrál 40 zápasů a připsal si 16 (3+13) bodů. Na světový šampionát by se jednadvacetiletý bek náramně hodil. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil (New York Rangers).  Také Filip Chytil startoval na loňském šampionátu a trenéři by jej měli rádi v kádru i letos. Devatenáctiletý útočník Rangers dal v aktuálním ročníku NHL deset branek, ke kterým přidal 12 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf (Chicago Blackhawks).  V Chicagu mohou na boje v play-off (nejspíš) zapomenout. To je šance pro Davida Kämpfa, který si v reprezentaci zahrál už v sezoně 2016/17. Tehdy se ještě na šampionát nedostal, tentokrát má však čtyřiadvacetiletý útočník slibnou šanci. V aktuálním ročníku NHL dal čtyři góly, ke kterým přidal 14 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) . Měl by být hlavní hvězdou týmu. Šance Philadelphie na postup do play-off jsou mizivé a Jakub Voráček přiznal, že ho účast na mistrovství světa láká. Pokud devětadvacetiletý bourák Flyers skutečně přijede, bude to už jeho šestá účast na mistrovství světa. Stejně jako v roce 2015 by mohl být i kapitánem. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

9 Čechů z NHL, jejichž týmy jsou mimo play-off. Kdo z nich přijede na šampionát?

Blíží se konec základní části NHL. Stejně tak se přibližuje start světového šampionátu. A trenéři národního týmu už dumají nad tím, které hráče ze zámoří povolají do akce.

David Pastrňák, David Krejčí, Tomáš Hertl, Jakub Vrána či David Rittich míří do play-off. Další čeští hokejisté ale zůstanou před branami vyřazovacích bojů. Jména devíti českých hráčů, kteří pravidelně nastupují, a kteří by teoreticky mohli přijet na světový šampionát, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Radko Gudas (Philadelphia Flyers)

Radko Gudas Phil 2.jpg

Řízný bek Philadelphie by se českému týmu náramně hodil. Startoval na dvou světových šampionátech a pokaždé patřil k nejlepším hráčům týmu. Přidá letos třetí účast v řadě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Další vítaná posila do zadních řad. Filip Hronek debutoval v reprezentaci na loňském světovém šampionátu, na kterém rozhodně nezklamal. Letos se zabydlel v kádru Detroitu, za který odehrál 40 zápasů a připsal si 16 (3+13) bodů. Na světový šampionát by se jednadvacetiletý bek náramně hodil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Filip Chytil (New York Rangers)

Filip Chytil NYR2.jpg

Také Filip Chytil startoval na loňském šampionátu a trenéři by jej měli rádi v kádru i letos. Devatenáctiletý útočník Rangers dal v aktuálním ročníku NHL deset branek, ke kterým přidal 12 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

David Kämpf (Chicago Blackhawks)

David Kampf Chicago.jpg

V Chicagu mohou na boje v play-off (nejspíš) zapomenout. To je šance pro Davida Kämpfa, který si v reprezentaci zahrál už v sezoně 2016/17. Tehdy se ještě na šampionát nedostal, tentokrát má však čtyřiadvacetiletý útočník slibnou šanci. V aktuálním ročníku NHL dal čtyři góly, ke kterým přidal 14 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Měl by být hlavní hvězdou týmu. Šance Philadelphie na postup do play-off jsou mizivé a Jakub Voráček přiznal, že ho účast na mistrovství světa láká. Pokud devětadvacetiletý bourák Flyers skutečně přijede, bude to už jeho šestá účast na mistrovství světa. Stejně jako v roce 2015 by mohl být i kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Lukáš Sedlák (Columbus Blue Jackets)

Lukáš Sedlák Columbus 3.jpg

Neprožívá ideální sezonu. Šestadvacetiletý Lukáš Sedlák sice za Columbus odehrál 47 zápasů, dal v nich však pouze čtyři góly a přidal dvě nahrávky. V seniorské reprezentaci ještě nehrál, dají mu trenéři nyní šanci? Blue Jackets jsou však stále ve hře o postup do play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Vladimír Sobotka (Buffalo Sabres)

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Po přesunu ze St. Louis do Buffala neprožívá ideální sezonu. Bodově dokonce nejslabší od ročníku 2009/10. Letos má na kontě jen pět branek, osm asistencí a 19 záporných bodů v hodnocení +/-. Bude si chtít lepšit chuť na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit.jpg

O šanci zahrát si na mistrovství světa bojoval už loni, tehdy se ale ještě do týmu nedostal. Následně se stal českou jedničkou draftu a aktuálně má na kontě devět zápasů, jeden vstřelený gól a jednu asistenci v NHL. Zahraje si devatenáctiletý útočník i na šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Pavel Zacha (New Jersey Devils)

Pavel Zacha NJ3.jpg

Čekalo se od něj víc. Ani v letošní sezoně, po které mu končí nováčkovský kontrakt, to zatím není to pravé ořechové. Jednadvacetiletý útočník dal zatím 13 branek, přidal devět asistencí a bodově prožívá svou nejhorší sezonu v NHL (nutno však dodat, že odehrál méně zápasů než v minulých ročnících). V seniorské reprezentaci dosud nehrál. Dostane šanci na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud