8 zajímavých statistik z uplynulého kola anglické Premier League

Tento týden jsou v kalendáři anglické Premier League zapsána dvě kola. Jedno z nich – konkrétně čtrnácté – se odehrálo během úterý a ve středu. Nezrodil se v něm sice žádný překvapivý výsledek, ale přineslo několik zajímavých statistik.

Statistika rozhodně není nuda a přináší nám nejen cenné údaje, ale také řadu zajímavostí, které občas mohou pomoci sázkařům. Pojďme se podívat na uplynulé 14. kolo anglické Premier League očima čísel.

0Nula je číslo, které zřejmě vyznávají v Arsenalu, protože v uplynulých pěti ligových zápasech svítilo mužstvu o poločase na světelné tabuli skóre 0:0.

2 – Francouzský útočník Loic Rémy, o něhož se v létě ucházel Liverpool, ale nakonec s ním na Anfield Road nepodepsali smlouvu, protože se jim nezdál jeho zdravotní stav a cena osm milionů jim přišla příliš vysoká na tak nejistou investici, nastřílel v aktuální sezoně v dresu Chelsea dva góly. To je tolik, jako dali dohromady čtyři útočníci Liverpoolu – Daniel Sturridge, Mario Balotelli, Fabio Borini a Rickie Lambert. Stačilo mu k tomu pobýt 165 minut na hřišti, zatímco kvarteto Liverpoolu na to potřebovalo dohromady 1557 minut.

10 – Všech deset posledních gólů Edena Hazarda z Chelsea padlo na domácím stadionu Stamford Bridge.

14 – Po 14 zápasech má Sergio Agüero z Manchesteru City na kontě čtrnáct nastřílených branek. To je víc než za stejné období daly tři kluby v soutěži – Sunderland (13), Burnley (10) a Aston Villa (8).

22 – Po středeční výhře nad Tottenhamem trenér José Mourinho protáhl šňůru londýnských derby, v nichž neprohrál na domácím stadionu, na dvaadvacet. V zápasech s londýnskými rivaly tak dosud s Chelsea na Stamford Bridge nikdy nepoznal hořkost porážky. Jeho bilance čítá 16 vítězství a šest remíz.

34 – Fotbalisté Aston Villy vyslali na branky soupeřů během 14 ligových zápasů pouhých čtyřiatřicet střel, což je nejméně ze všech týmů v soutěži.

80 % - Chelsea udržela podvanácté z posledních 15 utkání na Stamford Bridge čisté konto. Osmdesát procent zápasů na domácím hřišti od 29. ledna tak zvládlo mužstvo bez inkasované branky.

92 – Po středeční výhře 3:0 nad Tottenhamem má Chelsea z 45 vzájemných zápasů s tímto soupeřem v Premier League na kontě dvaadevadesát bodů. Blues zaznamenali s Kohouty 25 vítězství, 17 remíz a jen třikrát prohráli.