8 třicátníků v Plzni. Kdo z nich po sezoně opustí kabinu trápící se Viktorky?

To, co fungovalo na podzim, na jaře drhne. Viktorka promrhala luxusní náskok a do hry o titul se znovu dostala Slavia. Jak na to Pavel Vrba zareaguje? Nastane v kabině třesk?

Od prvního plzeňského titulu uplynulo sedm let. Pavel Horváth už sice v Plzni není, dres Viktorky však stále obléká řada pamětníků nejúspěšnějšího období v plzeňské historii. Více hráčům už je ale přes třicet let a jejich výkony mají klesající tendenci. Co s nimi bude? Jména osmi nejstarších fotbalistů Viktorky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Marek Bakoš – 35 let

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejstarší člen plzeňské kabiny. V létě byl útočníkem číslo tři, jeho role ale postupem času sílí. Michael Krmenčík je na jaře z formy a navíc se zranil, Tomáš Chorý ho dosud nezastoupil, a tak se do hry dostal Marek Bakoš. Dvěma góly málem vystřílel postup přes Sporting Lisabon a důležitou roli plní i v domácí lize. V Plzni jsou s jeho službami spokojeni.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Milan Petržela – 34 let

Milan Petržela 2.jpg

Jeho role v Plzni slábne. V daleko lepší formě je Jan Kopic, do hry se dostává i Martin Zeman či Jan Kovařík. Milan Petržela se ve šlágru se Spartou vrátil do základní sestavy, začal ale tragicky, brzy se navíc zranil a rychle šel ze hry. Smlouvu sice má až do roku 2020, to nejlepší má ale za sebou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

David Limberský – 34 let

David Limberský Plzeň.jpg

Už se tolik nepouští do útočení a není tolik nebezpečný jako dřív, stále ale patří k pilířům plzeňské sestavy. I jeho jarní výkony však mají k ideálu daleko. Plzeň má v záloze Milana Havla, Limberský se ale o své místo zatím nemusí bát.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Andreas Ivanschitz – 34 let

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Rakouský záložník, který loni přicházel do Plzně s velkou slávou, v sezoně odehrál jen 73 minut. Na jaře byl ve hře dvakrát, střídal v zápasech s Jihlavou a na půdě Bohemians 1905. Viktorka oba duely prohrála a Andreas Ivanschitz nic moc nepředvedl. V létě nejspíš odejde.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 9

Matúš Kozáčik – 34 let

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Ani dlouholetá plzeňská jednička nezabránila jarnímu propadu. Matúš Kozáčik dostal dva góly od Liberce, dvakrát ho překonala i Mladá Boleslav a v zápase na půdě Bohemians 1905 ho nahradil Aleš Hruška. Ten však inkasoval pětkrát a proti Spartě chytal znovu Kozáčik. Dostal další dva góly, předvedl však několik dobrých zákroků. Je otázkou, zda Viktorka bude po sezoně hledat mladšího gólmana, nebo se spolehne na své zkušené duo.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Roman Hubník – 33 let

Roman Hubník.jpg

Značnou část podzimu promarodil a na jaře to zatím není ono. Vždyť obrana pod jeho vedením dostala dva góly od Mladé Boleslavi či Sparty a pětkrát inkasovala v Ďolíčku. Časy, kdy byl nejlepším stoperem ligy, jsou pryč, navíc se spekuluje o jeho návratu do Olomouce.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Daniel Kolář – 32 let

Daniel Kolář Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V létě se vrátil z Turecka a původně se zdálo, že má namířeno do Dukly. Pavel Vrba si ho ale vyžádal do Plzně a Daniel Kolář byl na podzim jedním z nejlepších hráčů ligy. Vstřelil pět branek a táhl Viktorku vstříc k titulu. Jenže na jaře je jako vyměněný, vypadl ze základní sestavy a na půdě Bohemians 1905 si nezahrál ani minutu. Proti Spartě byl znovu v základu, v poločase šel ale ze hry.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Aleš Hruška – 32 let

Aleš Hruška Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Také druhému gólmanovi Viktorky je už přes 30 let. Aleš Hruška přišel do Plzně v létě z Příbrami a šanci dostával hlavně v Evropské lize. V té však podával velmi dobré výkony, zářil v soubojích se Sportingem Lisabon a vysloužil si příležitost v domácí soutěži. Proti Baníku vychytal čisté konto, v Ďolíčku ale dostal pět branek a mezi tři tyče se vrátil Kozáčik.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud